• beraberlik priminin 900bin, galibiyet priminin 2.7m euro, ikinci tur priminin 9.5m euro olduğu şampiyonlar ligine eren derdiyok ile katılıp bir galibiyet ve bir beraberlikle alan kulüp. gomis'ten elde edilen kar kaç para acaba?
  • geçen seneki kadroya 1 forvet, 1 stoper alsalar şu gruptan çıkardık. fatih hoca ve yönetim, el ele bu duruma getirdiler. dünyada hiçbir elit hoca, kadronda feghouli varken sinan gümüş'ü oynatmaz.
  • sevdam. sizin her sevdalandığınız dört dörtlük mü çıktı? onun gibi. değil 10 kerede bir galibiyet, bin kerede bir galibiyet alsa her hafta sonu oturup maçını izlerim. düşün lan, oturup 90 dakika eren'i izliyorum. sevda olmasa bu ızdıraba katlanılır mı?
  • yüz küsur yıllık tarihinde en büyük başarısı bir kere gruptan çıkmak olan taraftarlara dert olan kulüp. senin hayatında bir kere yaşadığın başarıyı, galatasaray, bugüne kadar bize o kadar fazlasıyla yaşattı ki, son iki sene üç sene başarısız olmuş, ne olur? olabilir. her zaman zirvede olamazsın, her çıkışın bir inişi ve tam tersi de vardır.
    biriniz gelip gruptan çıkmayla, öbürünüz gelip 6-0 la mutlu oluyorsunuz, aklınızca dalga geçtiniz zannediyorsunuz. sonra bunları yapan kendin değilmişsin gibi hala uefa kupasıyla övünüyorlar diyorsun, ben sana diyeyim?
    ben en çok şampiyon olan takımla, en çok türkiye kupası alan takımla, avrupadan kupa alabilen tek takımla, real madrid'e elenme korkusunu yaşatabilmiş takımla, çeyrek finaller oynamış takımla, devlerle boy ölçüşebilen, bazen de o devlere çok kötü boyun eğen, ama oradaki sürekliliği türkiyede en yüksek olan takımla gurur duyup övünüyorum. şimdi sen söyle, senin gruptan 14 puanla çıkman, ya da beni bir kere 6-0 yenmiş olman sence bana koyar mı?
    işte siz de bunun bilincinde olduğunuz için, en ufak başarısızlıkta, saçma sapan argümanlarla saldırıyorsunuz. neyse devam edin, siz bu kafada giderseniz, biz daha çok ilkler yaşarız.

tanım: ilklerin ve enlerin takımı galatasaray!
  • küme düşme hattı ve tinerciler doluşmuş gene ahahah. nedenleri belli çok iyi bir oyunla kaybettik eksikler döndü bu yolun sonunun ne olduğunu anladılar. (öğrenilmiş çaresizlik) bu yolun sonu şampiyonluktur baylar. bazen yürekli yenilgiler, korkak zaferlerden yeğdir.
  • 14çüler doluşmuş yine
  • avrupaya her gittiği sene ülke puanını hiç eden takım. şampiyonlar ligi senin neyine?
  • porto maçında sezonun en iyi futbollarını birini oynayan takım. yalnız başarısızlıkla beraber gelen özgüvensizlik hataları tetikliyor, çok büyük bir bitiricilik sorunu da var. haftasonu başakşehir'e kaybedersek sezon kapandı, şampiyonluk yarışında olmayıp ligi 2. bitirebilen bir takım da değil galatasaray. ilk 4'de kalıp önümüzdeki sezonun planına başlanması mantıklı olur. ha olur da başakşehir maçı kazanılırsa o zaman işler değişir, devre arası yapılacak 3 isabetli transferle yine şampiyonluk mücadelesi verilebilir. beraberlik en kötü senaryo, yarıştan koptuğunu kabullenemeyecek bir durumdasın ama o fark da kapanmaz. para harcayacaksın ve %99 boşa gidecek.
  • bu aralar bazı puştlar yüzünden(bkz: demirören) işlerin ters gitiiği takım
    edit:imparator olduğu sürece toparlanacağı umudunu taşıyan takım
  • kendini avrupa fatih’i sanması juventus’u eleyip gruptan çıkması, real madrid’i 3-2 lik show yaparak yenmesi ve uefa kupasını kaldıralı 20 sene olmasından sebebiyettir.
    sahi siz kimdiniz kuşlar?
hesabın var mı? giriş yap