• maç öncesi milli marş okunmayan takım.
  • dünkü destekten sonra bugün dün yaşananları unutturmak için elinden geleni yapan takım. lakin hepimiz gördük. şimdiye kadar taraf tutulan çok maç gördük ama dünkü şimdiye kadarki gördüklerimizin toplamı kadardı.bunu bile itiraf edemeyen taraftara yönetime sporcuya sahiptir. geçen seneki şampiyonlukta da bu hakemin büyük payı varmış. ne zaman başları sıkışsa yardımlarına yetişiyor.
  • maçları adaletli yönetilse şu an şampiyonluğunu ilan etmiş olacak takım.

-2 puan: konyaspor maçı. serdar aziz ve g.saray aleyhine çalınan penaltı kararı ve var'ın devreye dahi girmemesinin ardından hüseyin göçek görevinden birkaç hafta uzaklaştırılmıştı.

-3 puan: deplasmandaki beşiktaş maçı. ayak hizasındaki topa kafa uzatmak vesilesiyle çift vuruş kazanan beşiktaş'ın çift vuruşun devamında yaşanan pozisyondan penaltı kazanması ve cüneyt çakır'ın galatasaray'ın penaltılarını es geçmesi.

-2 puan: rizespor maçı. linnes'in maçın son dakikalarında çok bariz bir ittirmeyle yerde kalması fakat hakemin oralı bile olmaması.

son olarak +3 puan: içerdeki trabzonspor maçı. trabzon'un net penaltısının verilmemesi, diagne ve nagatomo'nun kırmızı kart görmemesi.

sonuç: -4.

adaletli bir yönetimde başakşehir'in sadece 2 puan arkasında kalacak olan bir galatasaray. yani şampiyonluğun ilanı. herkesin bildiği üzere g.saray başakşehir'in 3 puan arkasına kurulduğu an fişi çekecektir.

galatasarayım'a kim haksızca fetö iftirası atıyorsa, bilin ki en büyük fetöcü kendisidir.
  • sakin sakin bazı çekincelerimi yazmak istediğim takımım ama her şeyden önce borsada işlem gören hisseleri olan klüp. lütfen sağduyulu galatasaray taraftarı ve diğer takım taraftarları dikkatle okusun. dünkü maçtan sonra, hakemin bariz hatalarının darbe vurmasıyla sözlük bir anda yangın yerine döndü. açık ve aleni şekilde galatasaray'a, galatasaray taraftarına akla hayale gelmeyecek şekilde küfğrlü bir linç kampanyası başlatıldı. bunun bir kısmının planlı diğer bir kısmının da ergen nüfusunun gönüllü katılımı ile gerçekleştiğini düşünüyorum. ekşi sözlük yönetiminin özellikle galatasaray ve taraftarı başlıklarında atılan iftiralar ve yazılan hakaretlere sesini çıkarmayarak destek olduğunu görüyorum. dün en sonunda fatih terim'e açık bir şekilde hakaret eden yazar, benim ve gönülden destek olan bir kaç galataraylı yazarın şikayetleri ile uçtu ama hakkında yasal işlem başlatılması için gerekli ss paylaşıldı ve harekete geçildi. ama bir çok yazarın sözlükteki tüm galatasaray taraftarına aleni küfür etmesine rağmen entrtleri dururken, özellikle beşiktaş başlığına adam gibi yazan yazarların entryleri silindi. bakın diğer takımların taraftarı olan dostlar ve galatasaraylı arkadaşlarım, yeri gelir birbirimizi kızdırırız çünkü işin tadı burada. ama hiç bir takım taratarı olmak ağır küfürler işitmeyi haklı kılmaz. sözlük yönetimi burada çok ağır vebalin altına girmektedir. yakında daha kötüye gidecek bu ateşe benzin dökmektedir. unutmamalılar ki burada daha dün bir yazar özelden kendisine dünkü maçın hakeminin adresinin atılmasını istedi. işler dönüp dolaşıp sizin de başınızı yakacak. büyük problemlere sebebiyet vermeden bir an evvel başlıklara ve yazarlara takım ayırt etmeksizin müdahale gerekmektedir. yoksa çok ciddi olaylara gebe olacak bir dönem önümüzdedir. okuyan tüm dostlara teşekkür ederim.
  • geçen tavuklara yem vermek için kümese girdim, hazır girmişken yumurta var mı diye yemi attığım ve tavukların üşüştüğü alana ilerledim. hayvancağızların bir kaçışı var gıdaklayarak, gören sanki boğazlıyorum sanacak. çil yavrusu gibi dağıldılar, çığlık ata ata. 2 yumurta varmış, aldım attım cebe.

galatasaray’ın galip geldiği her maçtan sonra keyifle sosyal medyayı takip ediyorum. aynı görüntü.

2 kupayı da sene sonunda toplarız artık.
  • türkiye’nin en taşşaklı camiasıdır. aşkımızdır, sevdamızdır.

aylar evvelinden tff’yi istifaya davet etmiş ve tüm kurullarıyla birlikte görevi bırakmalarını talep etmiştir.

https://www.galatasaray.org/…kulup/tff-istifa/42849

namoğlu diye ağlaşıp, demirören’e ses çıkaramayan algıcı köpekler ise biz koydukça zırlamaya devam edecek.
  • https://www.galatasaray.org/…kulup/tff-istifa/42849

okurken tekrar gururlandım.

kralların takımıdır.
  • son trabzon maçının ilk 20 dakikasında galatasaray'ın oynadığı futbolu gördükten sonra birtakım çevrelerin korkudan, hasetten ve çaresizlikten tir tir titreyerek sinir krizi geçirip sabahlara kadar hakkında algı operasyonu yapmaya başladığı kulüp.

türkiye spor medyasında her zaman var olan fakat bu sezon itibariyle tavan yapmış bir galatasay düşmanlığı var.

önce 4. yıldız, ardından fatih terim'in yeniden takımın başına geçmesi ve hemen akabinde gelen geçen seneki kritik şampiyonluktan sonra bu sezonun daha ağustos ayındaki süper kupa maçından başlayan hakem skandalları ligin ilk yarısının ortalarına gelindiğinde alenen bir operasyona dönüşmüştür. zira fatih terim-galatasaray birlikteliğinin uyumlu bir şekilde devamının lige nasıl bir ambargo koyduğu daha önce birkaç defa görülmüş ve 2. ambargo sürecinin federasyon, milli takım bilmem ne diyerek aziz yıldırım ve yıldırım demirören tarafından nasıl baltalandığı da herkesin malumudur.

geçen sezon kurduğu iyi takım ve sonra fatih terim'le gelen 21. şampiyonluk sonrası bu sene de şampiyon olup yeniden şampiyonlar ligine gidersek maddi manevi arayı açacağımızı ve lige yeni bir 4 yıllık ambargo sürecinin başlayacağını düşünüyorlar. haklılar mı? çok haklılar. fakat bunu engellemek için başvurdukları yöntemler çok zavallı ve aşşaalık.

18/19 sezonunun ilk devresi itibariyle bariz şekilde ve inatla var'a gitmeyerek, gidilse de görmezden gelerek en az 8 puanımız cayır cayır çalındı. cezaları saymıyorum bile.

diğer büyüklerin erken patlaması sonucu hükümet destekli takımın tek rakibi biz kaldığımız için bizi yarıştan düşürmek adına ellerinden geleni yaptılar ve bunlar o kadar kör gözün parmağına yapıldı ki, başkandan hocaya, yardımcı hocadan taraftara hâttâ kimi tarafsız rakiplere kadar herkes galatasaray'a açık bir operasyon çekildiğini gördüler. 1 değil 2 değil 3 değil en az 4 maç üst üste o kadar net hatalar yapıldı ki insanlar ruh sağlığını yitirecek raddeye geldi. hoca, oyuncular, başkan aylarca ceza aldı, sahaya çıkaracak oyuncu bulamadık.

bu sene bizim uğradığımız hakem facialarının 10'da 1'ine başka bir takım uğrasa şimdiye çoktan ligden çekilmiş, aihm'e falan gitmişti. biz vallahi inanılmaz sağduyulu ve efendi bir camiayız bak gaasaraylıyım diye demiyorum. ilk devre resmen soykırıma uğradık.

bütün bunlara rağmen sakatlar geri döndü, cezalar bitti, devre arasında çok başarılı transferler yaptık ve 21. hafta itibariyle liderle aramızdaki puan farkı sadece 6 ve lider takım türk telekom arena'ya gelecek. ve hepsinden önemlisi dün geceki trabzonspor maçında öyle bir 20 dakika oynadık ki herkes her şeye rağmen 22. şampiyonluğun gümbür gümbür geldiğini gördü.

işte dün geceden beri kopan bütün tantananın sebebi bu. ne yaparlarsa yapsınlar durduramıyorlar, bunca badireyi atlatıp her türlü operasyon rağmen hala şampiyonluğun en güçlü adayı olduğumuzu görüyorlar ve bunu hazmedemiyorlar. çaresiz kaldılar, kuduruyorlar, atacak barutları kalmadı artık. son çare olarak dün gece oynanan trabzon maçında yaşanan ki ekuban'ın penaltı pozisyonu hariç her maçta olabilecek gayet sıradan hakem hatalarını galatasaray lehine yapılan bir operasyon olarak göstermeye dönük algı operasyonu yapmaya çalışıyorlar ki bundan sonraki maçlarda hakemler baskı altına girsin.

arkadaşlar... biz bunları yemiyoruz, ilk devrede olan biten o alçakça kumpası da yemedik, biz feryat ederken o belediye takımının yancıları olmaya utanmadan çıkıp bildiri yazanlar şimdi bıçak kemiğe dayandı temalı basın toplantısı yapacakmış. yapın, o paralı köpeklerinizi sabahlara kadar anırtın tv'lerde, gastelerde yönetim - fatih terim kavgalı haberlerinizi yaptırın satılık muhabirlerinize, elinizden geleni ardınıza koymayın. top tüfek serbest, ne varsa gelin, dur du ra ma ya cak sı nız.

beyler, kurdun dişine kan gitti, geçmiş olsun.