• başakşehir'in elenmesiyle bonservissiz alinan/alinacak oyuncularin parasi cikmistir.
 • çekdar orhan'ı akhisar'a satan kulübüm.

  inşallah ileride büyük paralar verip geri almak zorunda olmayız.
 • senelerdir aralıklarla rakip beceriksizliği, hakem desteği, federasyon desteği gibi sebepler sonucu ligi birinci bitirip şampiyonlar ligi'ne doğrudan gitme hakkı kazanan takım.

  buna ek olarak, en son 2007 senesi beşiktaş'ı hariç hiçbir takımın geçemediği şampiyonlar ligi ön elemesi sonucuna göre de tek takım olarak ekstra gelir kazanan kulüp.

  gelgelelim tıpkı 2017 ve 2018'deki beşiktaş gibi elde edilen geliri her sene köpüğe dönen de takımdır aynı zamanda.

  galatasaray'ın sorunu artık türkiye'nin futboldaki yerini de etkiler hale geldi. bunun sebebi ne yazık ki ülkenin futbol lokomotifi olması değil, kendisine bahşedilen fırsatları uluslarası maçlarda olabildiğince kötü kullanması. her taraftar grubu gibi aptal olarak nitelendirebileceğimiz insanlara sahip galatasaray grubu da, başka takımın şampiyonlar ligi'ne katılmasını asla istemeyip her elemede çok mutlu olurlar. kendi takımları genelde ikinci olmadığı için ise bunu dert etmezler. yalnız bu sene de klasik performanslarını sergileyecek olurlarsa seneye veya sonraki seneye ne şekilde şampiyon olurlarsa olsunlar geçemeyecekleri bir ön eleme kendilerini bekliyor olacak.

  bir detay olarak, yeşil sermayenin psikolojisi ve türkiye tarihindeki yeri ile galatasaray'ın başarı ve ekonomik durumu çok benzerlik gösterir.
 • porto’nun krosnadar’a elenmesiyle kasasına 1,1 milyon euro daha koyan şikecilerin, tinercilerin ve hamsilerin korkulu rüyası winner takımım.
 • 3. torbadan girsek ne olacak şl ye anlamıyorum. maalesef takımlarımızın seviyesi bu turnuvanın çok altında. uefa/eurolig de iki tur ilerlesek kafi.
 • 4.torbadan katılacağımız şampiyonlar liginde, avrupa'da top oynayan iki takımdan birisi kaybedince sürekli 1.1 milyon euro kazanan camia. nasıl iş anlamadım gitti vallahi. utanmasalar süper kupa finali istanbul'da oynandı diye de para verecekler.
 • bu sene mali olarak ya çıkacak ya batacak gibi duran türkiye’nin önde gelen kulüplerinden
 • adam gibi 3. torbaya ilk 3-4 sıradan girse zaten bu maçlardan bağımsız olarak bu paraların çok daha fazlasını alacaktı galatasaray. ama son 5 senede avrupa'da maç bile kazanamadığımız için bu hallere geldik. yani bu fazladan gelen paralar muhabbeti aslında acınacak halimize gülüyor olmamızdan başka bir şey değil. iki milyon euro fazla kazanmak için avrupa'nın alt seviye takımlarının turu geçmesini bekliyoruz.

  galatasaray'ın avrupa'daki yeri bu değil, oturup bunu sorgulayın. 4. torbadan turnuvaya katılmamız bizim gibi bir takım için çok büyük rezalettir. bugün şampiyonlar liginde beşiktaş olsa katsayı uygulaması nedeniyle bizim kazandığımız paradan daha fazlasını kasasına sokacaktı. ama bizim taraftar gelmiş fazladan bilmem kaç milyon euro daha kazandık kudurun diye saçmalıyor. pratikte öyle olsa da teoride fazladan para falan kazandığımız yok. zaten kazanmamız gerekenden daha azını kazanıyoruz. galatasaray gibi bir takımın şampiyonlar ligi havuzundaki payı daha büyük olmalı.
 • bu sene kulüp tarihinin en yüksek kârını açıklayacak olan spor kulübü.
 • şampiyonlar ligi'ne 3. torbadan katılacak potansiyeli olan ama çeşitli nedenlerden kendine en kötü takımların yer aldığı 4. torbada yer bulabilen takım. bu yıl tabloyu düzeltmeliyiz. en azından gruptan çıkmalıyız. buna ihtiyacımız var