şükela:  tümü | bugün
  • ahmet çakar beyanatıdır. sormak lazım, eğer olmazsa bikiniyi giyecek mi bu kez?
  • iddia değil tahmindir. adam peş peşe içime öyle doğuyor ne olur bilmem dedi. bizim sik kafalılar elbette bunu da yanlış anladı. 3.falan olduğunda gelir "hehehe bikini hehe" dersin.
  • türk futbolu siyasete batmıştır yıllardır, siyasi anlamda düşününce evet bana da galatasaray 4. olacak gibi geliyor.

normal şartlarda bjk maçı hariç en kolay fikstür galatasaray'da.

alanyaspor = düşme potasında ve düşecek, antalya ve alanya ikisinden biri gözden çıkarıldı, alanya'yı seçerler.

akhisar = düşme potasında ancak düşeceğini sanmıyorum, galatasaray'a direnecek bir yapıları yok, deplasman olarak görmüyorum. akhisar maçları aslında zor geçer ama 2013'de drogba kurtarmıştı, bu maçta da bireysel bir yetenek çıkıp kurtarır.

malatyaspor = ne kısalır ne uzar, arena'dan çıkamaz. düşme potasından biraz uzak, telafi hakları var yani. zaten malatya'da yenildiğimiz maç, tudor sayesinde olmuştu ve tudor'un sonu olmuştu.

göztepe = maç son hafta ve göztepe'nin iddiası olmayacaktır, galatasaray o maçı kazanıp şampiyon olacaksa zaten, final takımı kimliğini koyar ve alır maçı.

galatasaray'ın son 5 maçta 13-15 puan alacağını düşünüyorum.

özellikle kolay denilen fb fikstürüne göz atmak istiyorum;

antalya = kadıköy hatrına yenilmezler ama beraberlik çıkarsa şaşırmam. fb hala top oynamadan maç kazanıyor.

kasımpaşa = ligin ortasında olmalarına rağmen futbol kültürleri ve sistemleri var, oynuyorlar. fenerbahçe'yi kesinlikle yeneceklerdir.

bursaspor = bursa kötü top oynasada düşme potasında yine, düşme potasından uzaklaşmak için maça ciddi çıkacaktır ve puan kaybı sürpriz değil.

karabükspor = minimum 4-0 alır fb

konyaspor = konya ciddi düşme hattında, son haftaya kadar da ligde kalacağının garantisi yok, son hafta fb'den puan alması gereksin, her türlü alırlar.

fb'nin önünde ki 5 maçta alacağı puan bana göre 8 veya 10 puan olacaktır.

beşiktaş'ın gs maçı hariç puan kaybı yaşayacağına ihtimal vermiyorum pek, galatasaray maçında kesin puan kaybı yaşar da demiyorum.

başakşehir ise tecrübesizliği ile bir maçta takılacaktır kesinlikle.
  • valla gs'li olarak bana cok da imkansiz gelmeyen durum. ilk dortteki her takimin tokezleme ihtimali var ama sanki bizimki biraz daha fazla. ayrica hangi gs'li herhangi bir deplasmani yuzde 100 kazaniriz diyebiliyor su gunlerde? evimizde tamam ama dis saha performansimiz hic guven vermiyor.
  • galatasaray 5 maçta 15 puan yapabilir yada yeni samsun antep antalya talihsizliği yaşayabilir. terim bu haftadan itibaren deplasman işine çözüm bulmalı. her deplasman maçı takım tutuk oynuyor. bunun üstesinden gelinemiyor. 5 maç var. bu saatten sonra kayıp olmamalı.
  • ahmet çakarın yıllardir yaptığı totemdir bu.

her sene fenerbahçenin şampiyonluğunu ilan eder ve gs yaristaysa bunu özellikle yapar.

şampiyonluk hayırlı olsun şimdiden.
  • yani olmayacak bir şey değildir. çünkü şu an şampiyonluk yarışı içerisinde hükümet yancılığı yapmayan tek takım. özellikle başakşehir ve beşiktaş 2-3 senedir hükümetin arka bahçesi konumundalar.

bir de başakşehir maçının sonundaki mustafa kemal'in askerleriyiz tezahüratı da gs'yi harcamak için düğmeye basmalarına neden olabilir. bunlar varsayımlar tabii. ama gerçekleşirse de şaşırmam.

lakin galatasaray bütün bu durumlara rağmen şampiyonluğu alırsa herkese ve her zorluğa rağmen şampiyon olmuş olacak. bütün senaryoları alt üst etmiş olacak. 2.terim dönemindeki şampiyonluklardan çok daha zor bir şampiyonluk olacak...
  • yok 10. olur
  • gençlerbirliği deplasmanında bile puan kaybeden galatasaray için ne yazık ki uzak olmayan ihtimaldir. medipol başakşehir galibiyeti kimseyi yanıltmasın, maçın özellikle ilk yarısında kendi yarı sahasından çıkmakta çok çok zorlanan bir galatasaray vardı sahada.
  • galatasaray lider olaraktan bitirebilir ikinci olarakta, ama buraya gelip alanya gözden çıkardılar düşecek, akhisar dayanamaz, göztepe son hafta asılmaz gibi malca yorumlar yapanları göstermiştir bize.

gs 14 deplasman maçında 7 mağlubiyet, 2 beraberlik 5 galibiyet almış, 3 tane taş gibi rakibe gidecek ikisi düşme potasında cebelleşen takımlar ama çok rahat geçeceklermiş.

ulan uzay takımı gibi gösterdiğiniz takım bizim rezil futbol oynayan aykut’lu fenerbahçemizin sadece 3 puan gerisinde daha beşiktaş’la oynayacaksın üstelik bu göt kalkıklığı neden anlamıyorum.