şükela:  tümü | bugün soru sor
  • galatasaraya bok atmak başlığı altında belirtilen hadiselerin ligin sonu da yaklaşınca artık iyice ayyuka çıkması durumu, "kedi ulaşamadığı ciğere pis dermiş" cümlesi önderliğinde bir yaşam biçimi belki de, bilemiyorum.

bu düşmanlığın bayrak sallayıcısı olarak tabii ki fenerbahçe camiasını görüyoruz, no surprise. "ezeli rekabet" söyleminin arkasına sığınarak galatasaray düşmanlığı yapan bu camianın 100 taraftarından 90'ına galatasarayla ilgili bir cümle kursanız, saniyesinde ana avrat sövmeye başlarlar, korkunç bir şekilde ivmelenerek beş cümle sonra saniyede 3 kere "amsikgöt" diyebilecek hıza ve çevikliğe ulaşırlar. genellemeye vuracak olursak, 100 fenerbahçe taraftarı olduğunu iddia eden insandan 90'ı aslında galatasaray düşmanı, 10'u gerçekten fenerbahçe taraftarıdır. burda "galatasaray düşmanı" ve "fenerbahçe taraftarı" ayrımını iyi yapmak gerekir, çünkü ikisi kesinlikle (ve çok şükür ki) farklı kavramlardır. "özhakikifenerbahçetaraftarı" dediğimiz kişi, her taraftar gibi takımını elinden geldiğince destekler, zaman ayırır, başarısını ister vs. bu gibi insanlara saygı sonsuzdur, her türlü platformda bu insanlarla keyifli tartışmalara girilebilir. bir de beşiktaş camiasında da bol olan, ama en çok fenerbahçenin renkleri altında birleşmiş olan galatasaray düşmanları vardır ki, bunlar kendi takımlarının aldığı sonuçlardan çok galatasaray'ın sonuçlarını, hakemlerini, ofsaytlarını, faullerini, kornerlerini, taçlarını, kartlarını takip ederler. en ufak bir olağanüstü durumda yaygaraya başlarlar, şaibe son zamanlarda mottoları olmuştur ve bu insanlara her türlü muamele caizdir. isim vermek gerekirse medya'dan ömer çavuşoğlu, aziz yıldırım, ercan saatçi; sözlükten darbeli matkap ve rulerrr akla ilk gelenlerden. geçen sene galatasaray'ı ali sami yen'de 1-2'lik skorla şampiyonluktan eden ankaragücü'nü "aferin, geçmişini temizledi adamlar, kendilerini akladılar" cümleleriyle takdir eden bu kişiler, en son galatasaray'ın olağanüstü futbolundan nasibini almış ve fark yemekten mucizevi bir şekilde kurtulmuş ankaragücü'nü yine saçma sapan cümlelerle "satılmakla", galatasaray'ı ise maç satın almakla suçlama cesaretini gösterebilmektedirler. kanımca yine bu insanlara en güzel cevap yeni başkan özhan canaydından gelmiştir : sessizlik. fenerbahçe - galatasaray maçında gösterilen 4 kırmızı kartın hedefi olsa 65bin kişilik (so called) mabedinin kendi taraftarı tarafından yıkılacağından emin olduğumuz fenerbahçe, hakemi sakatlanan maça yaygarayı kopararak, federasyonu arayıp tehdit ederek, maçlara samanyolu tadında formalarla çıkarak (ki sezon başında "yüzbaşı yap bizi mustafa*" şeklinde mottolarla yola çıkan camianın 3. yıldıza çok uzak olduğunu anlayınca bu tarz bir protesto yöntemi seçmesi gülünç müdür değil midir onun takdirini size bırakıyorum) kuşkusuz ki beceriksizliğinden bütün misketlerini kaptırmış çirkef çocuk görüntüsü çizmektedir ve muhattap alınmayı haketmemektedir. bu tarz, galatasaray düşmanı insanlar yazıktır ki fenerbahçe yönetimini ele geçirmişlerdir ve her geçen gün bizi hayretler içinde bırakmaya devam etmektedirler. yine bu insanlar avrupa başarılarında bile bu takımı takdir etmek yerine "şekerspor da 4 sene üstüste katılsa uefa şampiyonu olurdu" gibi iq düzeyini belli eden ve hemen akabinde tartışmayı sonlandırıcı nitelik taşıyan* cümleler kurabilmektedirler. yine de bu olayın* yararlı bir yönü varsa o da biz fanatik galatasaraylılara eğlence, dalge geçecek konu çıkmış olmasıdır.

days : tur atsak mı poison hanım artık?
    poison : durun daha erken days bey, hele bir kocaeli maçı gelsin geçsin..
    days : nedir yani efendim, parası neyse verir alırız hakemi, federasyonu, rakip takım oyuncularını ve hatta gerekirse rakip takım taraftarlarını. para şike işte cimbom işte değil mi ya..
    poison : kesinlikle katılıyorum, hepsi bizim zaten, haluk ulusoy bizzat benim eniştem zaten, bi sözüme bakar.
    days : bu kadar işte canım... boşuna kasıyolar kaç haftadır söyledik anlatamadık neyse heyecan oldu biraz sevindi çocuklar falan güzel şeyler bunlar da...
    poison : tabi canım renk geldi lige...ankara maçını da söyledim ben çok gol atmayın bakın dikkat çekersiniz diye ondan yani
    days : ama hakemi değiştirtmekle iyi ettik hani allah muhafaza gol atamayacak olsak bu çocuk kurtaracaktı bizi son dakka bi penaltı uydurup bizzat bana söz verdi abi sen merak etme diye ...valla tefal gibi takımız her bişeyi düşünüyoruz
    poison : vallahi eşeğimizi sağlam kazığa bağlayalım da biz noolur noolmaz..trabzona verdiğimiz teşvik primi işe yaramadı ona yanarım ben
    days : kim dedi efenim size tesvik primi verin diye paranıza yazık olmuş valla...o uyuzlara gökten vahiy gelse şu maçı alın cennette 7 katta yeriniz hazır diye gene bi halt beceremezlerdi netekim beceremediler de karadeniz uşakları...neyse hep tecrübe bunlar tabi..
    poison : doğru walla..benim küme düşecek takıma verecek primim yok arkadaş..ah be ah..diyarbakır yapar mı bi güzellik?
    days : hah işte onlardan çok umutluyum ben hatta bizzat diyarbakırdaki topraklarımın bir kısmını vaadettim kendilerine artık ekerler mi nadasa mi bırakırlar bilmiyorum alsınlar maçı takılsınlar kafalarına göre...
    poison : ben de bi filo araba vaad ettim bakalım haketsinler alsınlar...o maçın hakemini de bi z3'e bağladım, işimiz tamam
    days : sizin o uçsuz bucaksız araç filonuz da olmasa işimiz zordu poison hanım iyiki zamaninda rent a car isine girmişsiniz vallahi

(bkz: daha gider bu) (bkz: para şike işte cimbom işte) (bkz: şaibesaray) (bkz: manalı smiley)
  • ne zaman galatasaray ile ilgili bir olumsuz gelişme olsa sistemli olarak şunlar yapılmakta;

- galatasaray'da dişe dokunur oyuncular için olumsuz haberler çıkar ya satılırlar ya da takımda kavga çıkarırlar

- passat medyasının yaptığı her haberin girişi "futbolcunun/yöneticinin/başkanın yakın çevresi"

sonu ise dediği/öğrenildiği/bildirildi şeklinde oluşur.

- galatasaray'a karşı kuyruk acısı olan kim varsa onlarla röportajlar başlar, o kişiler övülür.

- rakip takım yöneticilerinin sırf pislik demeç verme ile görevli yetkilileri ilk fırsatta havlamaya başlar (kimlerden bahsettiğimi şu an herkes biliyor)

- basın mensupları (ki bunu dün en az 5 defa gördük) yetkililere hadsizce, terbiyesizce, düşmanca sorular sormaya başlarlar.

- yorumcular iyi olan şeyleri söylemez, kötü olanlardan bahsederler.

- transfer yapılmışsa bok atılır.

- yetersiz kaç tane oyuncu varsa övülür, vefalarından filan bahsedilir genelde bu işi ulueren yapmaktadır.

- galatasaray başarılı olduğu takdirde bu kişiler deliklerine kaçar, tekrar bir tökezleme ile karşılaşıncaya kadar ölü taklidi yaparlar.
  • yine kudurdular. sürekli kuduruyorlar efendim durduramıyoruz.
  • şerefinizle oynayın, hakkınızla kazanın veya kaybedin kimse düşman olmaz.

şerefsizliği yapıp, bir de onu sahiplenince herkes itin götüne sokar sokar çıkarır böyle. sizde ağlarsınız böyle.