şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray'ın e-spor takımı. twitter hesapları açılmıştır.

  https://twitter.com/gsespor
 • galatasaray resmi web sayfası üzerinden de bilgi paylaşımı yapılan ve resmen duyrulan takım.

  eğer yaptıkları açıklamalardaki ciddiyeti uygulamalarında(oyuncu/taktik/danışman transferleri, teknik altyapıyı hazırlamak vb.) da gösterirlerse kısa vadede hızlı bir atılım yapabilirler.

  http://www.galatasaray.org/…nda-da-kukreyecek/34043

  "galatasaray, league of legends takımıyla e-spor (elektronik oyun sporları) arenasına girdi. kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen victorious ace’in isim değişikliği riot games tarafından onaylanarak, takımın galatasaray adıyla league of legends (lol) şampiyonluk ligi'nde yer alması resmiyet kazandı.

  galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu e-spor’a büyük önem veriyoruz. hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır.

  şu iyi bilinmelidir ki galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi e-spor’un türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.

  galatasaray esports takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, kısa zamanda ve kulübe en ufak mali yük getirmeden hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

  kamuoyuna saygılarımızla.

  galatasaray spor kulübü"
 • şube olarak açılmadığı için bahsedildiği kadar "etkin bir rol" üstlenilebileceğini pek zannetmiyorum ancak galatasaray'ımızda vadi'de başarılar diliyorum.

  tanım: galatasaray'ın lol, espor takımı.
 • kulüp tarafından yapılan resmi açıklamaya göre önümüzdeki sezon 7 şampiyonluk liginde takımı hollandalı ruben ‘daisyx’ korte çalıştıracak.

  resmi açıklama için şuradan
 • (bkz: #64898582)