şükela:  tümü | bugün
 • 2001 yılında sözlükte fenerbahçe galatasaray derbisi olarak açılıp tanımlandırılmaya çalışılmış derbidir lakin yanlıştır. doğru başlık galatasaray fenerbahçe derbisi olacak. kimse için değilse, benim için doğrusu bu yani. problem ?
  ayrıca, şu maç sadece galatasaraylı ve fenerbahçeli'yi ilgilendirir. diğerleri burnunu sokmasın gözünü seveyim. bizim stres dolu haftalarımız, günlerimiz falan, maç heyecanı, maç sonu sevinci veya üzüntüsü anlayacağınız cinsten değil.

  şurada derbiye kalmış sayılı saatler, ben burada, gecenin üçbucuğunda bu başlıkta debelenip galatasaray'ı bir şekilde başlık konusunda öne çıkarmaya çalışıyorum. kendimce durumu eşitliyorum. düşün işte. sen, ne galatsaraylı, ne de fenerbahçeli olmayan öteki, anlayamazsın işte ya. böyle bir şey yani bu durum.

  not: galatasaraylıyım anlamadın mı ?
  ekleme: mümkünse galatasaraylı ve fenerbahçeli yorumcular haricinde bu derbiyi kimse gazetelerde, televizyonlarda değerlendirmesin. işiniz gücünüz mü yok sizin ya? bırakın bu bize ait. fenerbahçe ile tek ortak yan, derbi heyecanıdır.
 • 2012 için kafalarda "bu sene o sene mi" soru işaretlerini bırakan, türk sporunun en büyük spor olayı.
  not: galatasaraylıyım
 • bir başka maçına 48 saatten daha az vakit kalmıştır. rekabetin -saçma veya mantıklı- nerelere kadar gelebileceğini gözler önüne seren karşılaşmadır aynı zamanda.

  not: 3 gündür rüyamda takımla florya'da antrenmanlara çıkıyorum.
 • futbol dışında her türlü şeye sahne olur. şu rezillik değil de nedir: http://www.youtube.com/watch?v=vml5f0engdo

  birbirimizden -bütün takımlar manasında- yok farkımız. türkiye'de futbolun içler acısı hali.
 • kimsenin sallamadığı derbi. çünkü galiba herkes fenerbahçe-galatasaray derbisine itibar ediyor ya ohoo...

  takıntılıyım anasını satayım. neden kimse itibar etmiyor.
  üzülüyorum anasını satayım. bir kere başlık açtık, aylar sonra da baktık ve tutmamış olduğunu gördük.
  girişimler devam edecek kimse merak etmesin. bu takıntının alevlendirdiği tarihsel lekeyi değiştireceğim.
  kimse alfabeye göre fenerbahçe öne yazılmış demesin. o ya rım..!

  ekleme: ayıp be? tüm galatasaraylı arkilerimi bu başlık altında direnmeye davet ediyorum.
  not: hııı, siz zaten çok şeysiniz de sanki hıı...
 • "dünyanın sayılı derbilerinden biri" falan diyenler bok yesin bi zahmet. her maçta birbirini mağlup etmeye değil de birbirine olabildiğince fiziksel zarar vermeye çalışan, birbirini tahrik etmekten keyif alan futbolcular, türlü çirkeflikler, her maçtan sonra olmadık yerlerde taşlı sopalı kavgalar, yaralanmalar vs. dünyanın sayılı derbilerinden biri olduğuna falan inanmıyorum. her geçen sene de daha sevimsiz ve hastalıklı bir hal alıyor. bence artık oynanmasın bu derbi. her sezon 3 puan gs'ye, 3 puan da fb'ye verilsin amına koyim.
 • yıllardır ''dünyanın sayılı derbilerinden biri.'' olarak adlandırılması saçmalığın daniskasıdır. maç öncesinde şiddetin eksik olmadığı, maç öncesi gerginliğin maça da etki edip futbolcuların birbirine saldırdığı bir derbi ''sayılı'' falan olamaz.
 • sb nation yazarı spencer hall'dan müthiş bir yazı;
  http://www.sbnation.com/…5644378/the-istanbul-derby
 • ankaradaki bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin arasında galatasaraylı futbolcu umut bulut'un babasının olması (başı sağolsun bu arada) sonrası sosyal medyada bazı taraftar grupları tarafından maçı kol kola omuz omuza izleme fikri ortaya atılıyor. umarım gerçekleşir tabii bunun hiç bir şeyi değiştirmeyeceği kesin hatta maçın iptal edilmesi daha doğru bir karar olacak ancak ülkemizde bu gibi tutumların çok fazla olmadığını göz önüne alırsak en azından her iki takımın taraftarının bunca husumet bunca felaketten sonra yan yana gelmesi tekrar bir gezi ruhu uyandırması açısından önemli gözüküyor. bazı otoriteler ve futbol teröristleri işin içine burunları sokmaz ise gerçekleşmesi mümkün gibi gözüküyor umarım olur.
 • şuna utanmadan dünyanın önde gelen derbisi diyorlar ya deli oluyorum. lan sadece 1 tane kanalın yayınladığı müsabaka nasıl dünyanın takip ettiği derbi oluyor?

  yurt dışında üzerine bahis oynayan insan evladı yoksa gram haberi olmaz mskym.