• içeriden bilgi veriyorum; juventus taraftarı inter-milan rekabetini ne kadar umursuyorsa, beşiktaşlılar da bu rekabeti en fazla o kadar umursuyor ve imreniyor.
  • bir elmanın iki yarısıdır. biri olmadan diğeri var olamaz. ancak beşiktaş her zaman tektir.
  • aziz ve dursun giderse o eski ihtişamlı bol atışmalı günlere geri dönecektir.

o yüzden #yönetimistifa
  • adı konulmaz bir rekabettir. öyle büyük bir rekabettir işte. hahahahahaaaaaaa.
  • fenerbahçe-galatasaray rekabeti türk sporu için elmastır. beceriksiz ve basiretsiz insanların elinde ikisi de bu aralar yerlerde sürünmektedir. ancak elmas çamura da düşse elmastır.
  • kaç şampiyonluğu var lan bu beşiktaşın?
  • jimnastik klubü taraftarının umursamıyoruz demesine rağmen, uzaktan imrenerek baktıkları rekabettir.
  • başka takımı tutanların anlayamayacağı rekabettir.

galatasaray, türkiye'nin avrupa ve dünyaya açılan kapısıdır.

fenerbahçe, cumhuriyettir.

rekabete gölge düşüren ise; kulüp başkanlarının açıklamaları, holiganizmin çirkin yüzü, eyyamcılık, futbolcu şımarıklıkları, spora siyasrtin bulaşması, futbol programlarının reyting kaygısıyla sirke dönüşmesidir.

beşiktaş, iyi takımdır. beşiktaş taraftarı da iyi taraftardır ancak son zamanlarda görüyoruz ki yapılan "kız" benzetmeleri, küfürler oldukça sık dile getiriliyor. kız olmak bir hakaret olarak kabul edilemez, kız olmak kötü bir şey değil. kız benzetmesi yaparak ne kadar aşağılık olduğunu gösteren taraftara tinerci deniyor işte.

beşiktaş taraftarını desibel rekorlarıyla, van depremi için ses getirmesiyle, gezi'de yaptıklarıyla hatırlamak istiyoruz.
  • dünyanı en güzel rekabeti. hele şu bjklileri gördükten sonra gsli dostlarımla yaptığımız tartışmaları bile özledim. maalesef son 2 senedir hangimiz daha kötüyüz yarışına giriştik umarım kısa sürede düzeliriz.
  • bir galatasaraylı olarak her zaman demişimdir, biz şampiyon olamıyorsak fenerbahçe olsun. tinerciler 2 maç kazanınca çıldırıyorlar. türkiyenin en büyüğü biziz havasına giriyolar. eufada gruptan çıkıyolar, fikret orman bu kupayı neden bir türk takımı alamasın, belkide ilk kez beşiktaş getirecek türkiye'ye diye saçma açıklamalarda bulunuyor. halbuki çok değil 4 sene önce fener yarıfinalde benficaya elendi ama bir fenerli tanıdığımın bu durumu bu kadar abarttığını görmedim. yani diyorum ki "tiner, her yerde tiner."
hesabın var mı? giriş yap