şükela:  tümü | bugün
  • 2 yıldır her yerde kendini gösteren nefrettir. iki takım kardeş olup her yerde beşiktaş'a saldırıyor. bunun nedeni çok net; beşiktaş 3 sezondur belki de süper lig tarihî boyunca hiçbir takımın oynayamadığı futbolu oynuyor.

fener ile galatasar hicbir zaman göze hoş gelen futbol anlayışları olmadi. bu iki takim futbol oynamak yerine hep saha dışı oyunlara bel bağladı. bugün de o saha dışı oyunların pesinde koşuyorlar ama beşiktaş o eski beşiktaş değil. hem hakemleri hem bu iki takımı sadece yenmekle kalmıyor resmen eziyor, sahadan siliyor. bundan böyle size yağmurlu günde su bile yok. cami köşelerinde avuç açıp besiktaş'ın mac kaybetmesini bekleyeceksiniz.

mesela iki takımda bu sene hala sahada ne oynadıklarını kimse bilmiyor. futbolun f'si, güzel oyunun g'si yok maçlarında ama ikisi de yarışın içinde. çünkü her maç ya ofsayt ya penaltıdan gol atıyorlar. ya da hakemler rakiplerine kırmızı veriyor. hakemler fenere ve g.saraya yardım ettiği kadar dardanel spora etseydi şimdi dardanel spor şampiyonluğa oynuyordu.

edit: 2 gündür quaresma ceza alsın diye yapmadıkları algı kalmadi. o kadar mı korkuyorsunuz quaresma'dan. kendinize güveniyorsanız sahaya çıkar quaresmayi da yenersiniz. o cesaret yok sizde. quaresma 1 2 maç ceza alsın diye neredeyse topyekûn federasyonun kapısında uyuyacaksanız. acınacak haldesiniz. quaresma olsa da olmasa da sizi sahada ezmeye devam edeceğiz.

edit2: quaresma en çok 1 maç ceza almalı. bunun dışında gelecek ceza skandaldır. böyle bilinsin. görüntüleri izleyin, önce josef quaresmaya yumruk sallıyor. quaresma da karşılık veriyor. buna nefsi müdafa diyorlar. cezası yok. eğer quaresma orada kendini yere bıraksaydı josef oyundan atılacaktı. federasyon görüntüleri izlesin. gerçekleri görsün. önce olayları kim başlatmış, asıl suçlu kim öğrensin.

edit3: tarihten beri federasyonun ceza sistemi sadece beşiktaşlı oyuncular için geçerli. fenerli oyuncular hakeme söver, rakip oyunculara söver, top oynamaktan ziyade oyunu cirkinlestirmek için her yolu dener. ceza yok. küfüre yok, hakarete yok. harekete yok. düşünün bir maçta emre belözoğlu rakip bir oyuncuya kafa kesme işareti yaptı. bırakın ceza kesmeyi, disipline bile sevkedilmedi. adam kafa kesme işareti yapıyor ceza yok. görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok. caner hakeme küfür etti iddiasıyla 6 maç ceza yedi. tam 6 maç. bundan sonra bu ceza her oyuncuya uygulanacak dediler. neyse, dört hafta sonra volkan demirel aynı küfürleri yan hakeme yaptı. sıfır ceza. emre belezoğlu hakeme küfür etti sıfır ceza. sanırım fedarasyon ceza sistemini sadece beşiktaşlı oyuncularda uyguluyor. adamlar gazeteci tekme tokat dövdü 1 maç ceza aldı.
  • bosuna okumayiniz efendim, sabah tinerlenip gelmis bir adet muptezelin hezeyanlari.
    nasil koyduysak artik, 3 gundur agliyorlar (:

edit: ulan ne karaktersiz lan bu adamlar bu entry icin ana baci-sovmeyi hak goruyorlar kendilerine. ne adamliginiz kalmis, ne efendiliginiz ne de kutsaliniz... rezilsiniz, asagiliksiniz...
  • baslik yanlis, icerik hatali, uslup cirkin.

besiktasli olarak tasvip edemedim.

fenerin de cilginlar gibi saldirdigi, izleyenin soluklanamadigi zamanlari vardi. keza galatasaray, kalecinin oyunu baslatmasiyla rakibi bogdugu presli atak ve bol gollu donemleri vardi. form gecicidir, yarin besiktas ruzgari biter, ama bu hitaplar seviyeleri dusurur.

su anda oyun olarak onde bir besiktas oldugu icin ulke kulturunden kaynaklanan bir nefret olsa da yarin x takim one gecince ayni oklar oraya yonelir.

rekabetsiz tadi da olmaz, izleyeni de, geliri de. burasi iste nefreti korukleyenlerin ateslerini aldigi yer.
  • engelle engelle bi bitmediler aq.
  • dogrusu gaaasaray dir
  • konuyu açan beşiktaş taraftarını tenzih ediyorum ama buna benzer yorumlar yüzünden büyüyen nefrettir. beşiktaş taraftarına yakışmayacak şekilde kendini beğenmiş yorumlar, diğer takımları ve oynadıkları futbolu küçümsemeler devam ettiği sürece de bu nefret artarak büyüyecektir.
    beşiktaş'ın kötü dönemlerinde maç izlemeyenler 2 şampiyonluktan sonra en koyu beşiktaşlı oluyor ya benim de bir beşiktaşlı olarak nefretim onlara.
  • bir uçucu madde bağımlısının yürek yakan feryadı.bu kafayı ciddiye alarak adam akıllı cevap vermek bile akla zarar.bu tiplere zaten allah vurmuş bir de biz vurmayalım.
    allah kurtarsın bağımlı kardeş.
  • halk düşmanlığıdır.
  • ben böyle adamları engelliyorum.

not: osvaldo nartallo belediyespor
  • nefret değil ama beşiktaş, galatasaray ve fenerbahçe'nin yanında çok ama çok ezik duruyor.

hani nasıl desem, üç büyük değil de iki büyük var gibi. beşiktaş'ta pek öyle büyük kulüp havası yok.

anadolu takımları ligi kurulsa büyük kulüp sayılabilir belki ama galatasaray ve fenerbahçe'nin olduğu yerde beşiktaş daha çok küçük enişte, yancı, stepne, sahte okey ya da ne bileyim sinek ikili gibi duruyor.

edit: bana da ana, avrat düz gidenler olmuş. hele biri "yaşlı ananı..." diye başlamış. balık baştan kokar derler. hocası pervasızca küfür eden bir camianın futbolcusunun da taraftarının da küfür etmesi kadar doğal bir şey olamaz. harbiden zavallısınız!