şükela:  tümü | bugün soru sor
 • öncelikle belirteyim fanatik beşiktaşlıyım dan sonrasını okumadım.
 • (bkz: tarla sürmek)
 • himmet ve dua avi.
 • --- alıntı ---

  vallahi ben anadolu'nun bir ilinde bjk ve fb için sürekli duyduğum üzere 'ibne gs olamazsın şampiyon' diye bağrıldığını hatırlamıyorum.

  --- alıntı ---

  2014-2015 bursaspor ile tt arena'da 2-2 berabere kaldığımız maç sonu duymuştum bu sesi. bursa taraftarı deplasmanda söylemişti.

  o yıl hem şampiyon olduk hem de bursanın sahasında onları yenerek türkiye kupasını aldık. hayat bazen çok acımasız olabiliyor azizim.

  bir de ekleyeyim ünlü düşünür bob marley'in bir sözü : galatasaray'la uğraşanın çocuğu olmaz
 • mücadele edemezsiniz.. zira galatasaray, krizlerle yönetilen bir camiadır. bir tür kaos rejimi vardır genlerinde. enerjisini buradan alır. bünyesinde bulunan her birey buradan beslenir. bir gelenek haline gelen bu durum aynı zamanda bir yönetim metodudur. antrenörsüz, başkansız, futbolcusuz geçen bir sezonu üç kupa ile birden kapatması bundandır.

  futbolcuların aylıkları ödenmez mesela. antremana çıkmazlar, yönetimi boykot ederler. bir bakarsın sezon sonu yine şampiyon olmuşlar. galatasaray'ın sportif açıdan geriye düştüğü sezonlar çoktur. lakin bu geriye düşme hali bir tür trajediye dönüşmez. kalıcı izler bırakan hadiselere konu olmaz. dikkat edin, fenerbahçe camiasında yaşayanan türlü rezilliklerin hiçbiri galatasaray'da asla yaşanmaz.

  fenerbahçe finansal açıdan çok daha iyi yönetildiği halde burnu boktan hiçbir zaman kurtulmamıştır. çünkü kriz yönetimi yoktur. sevgi yoktur. galatasaray'da ise tam tersi. krizlerle yönetim, olmazsa olmaz bir gelenektir. bu öyle büyük ve renkli bir topluluktur ki kendi anti-kahramanlarını yaratmıştır. memleket sathında elde ettiği başarıları küçük gören, bu başarılardan tatmin olmayan bir camia ile mücadele edemezsin.
 • yazıyı yazan arkadaş samimi mi değil mi bilemedim ama temas ettiği doğru noktalar var. misal yabancıların bir kısmının aidiyet meselesi falan. hepsinin değil tabiki. camianın birlik olması falan vs...

  garip olan çözüm önerisi. tam türk işi. birliklerini bozalım, onlara şunu yapalım, bunlara bunu yapalım. hep tutalım paçalarından aşağı indirelim temalı. meşhur fıkradaki gibi şu cehennemde geçen.

  yahu biriniz de deyin ki; madem böyle başarılı olunuyor, biz de yapalım başarılı olalım. onlar yaptıysa biz de yaparız. ama yok onları da bizim seviyemize çekelim, biz yükselemiyorsak onlar da yükselmesin. hepimiz üst tarafta değil alt tarafta eşit olalım. tam türk işi. boşuna bu halde değiliz toplum olarak.
 • mümkün olmayan yöntemlerdir.

  boşuna demiyorlar "kupa bey'i galatasaray" diye.
 • geçmişte de halihazırda da zaten uygulanmakta olan yöntemlerdir. kendini dahi zanneden yazar kardeşimiz sosyal medyayı, doğan medyasını, ntv grubunu falan pek takip etmiyor sanırım.

  peki sonuç ne oluyor derseniz, tabi ki köpekler istedi diye atlar ölmüyor. kazanılacak bir kupa, alınacak bir şampiyonluk varsa galatasaray alıyor.

  aslında en güzel özeti, ünlü kulüp sahibi aziz yıldırım, taraftarlarına seslenirken yapmıştı:
  (bkz: boşuna kıçınızı yormayın oğlum)
 • rakip kalecilere mini cooper, forvetlere ise at hediye etmek.
 • fatih terim 3. kez geldikten sonra medyanın gazıyla tüpçünün zorlamasıyla hem milli takımın hem de gs nin başında durup ikisini de batırmadı mı? ben fatih terim iyi ki gitmiş diyorum. anlayın ki medya baskısı bizde de çok var bir sürü örnek veririm daha ama burda değinilen başka noktalar var en önemlisi şu gs taraftarının ne istediğini biliyor olması. size şöyle söyleyeyim burak yılmaz hala leblebi gibi gol atarken burağın kendini atmaya başlamasından, takımın onu deli gibi beslemesine rağmen iç ettiği pozisyonlardan dolayı taraftar ondan şikayetçiydi.medya sürekli maçlarda onu savunurken istatikleri ile övünülürken biz burağın ne olduğunu biliyorduk en sonunda belli bir fiyata gönderildi.
  tam tersine fernandes olsun demba ba olsun queresmanın eski zamanları olsun beşiktaş taraftarı oyuncu kötü oynarken değil hep alınan başarısızlıklarda ya da takımda problemler başladığında tepki koydu.takımı ne zaman destekleyeceğini ne zaman eleştireceğini şaşırdı gitti şampiyonlar ligi maçında tolgayı ıslıkladı. burda problem tolganın kötü olması değil tepkinin yanlış zamanda verilmesi.mesela bu hafta ilk golü yedirdi sonra queresmanın arkasını kurtardı hemen tepkiler kesildi.yine problem olsun tekrar şikayet etmeye başlayacaklardır.aynı şeyler hello kittyler için de geçerli ama kadrosu bu kadar sağlam olmasına rağmen zaten bu kadar başarısızlık katlanılır dert değil. onların problemi bu anlattığımın direk baştaki kişi için geçerli olması yıllardır taraftar izliyor ne zaman tepki olsa 2 transfer yapılıyor taraftarın gazı alınıyor.
  not :bastır aslanım bu sene şampiyon sensin!!!!
  edit:aklıma ayrıca şu geldi özellikle fb genç yeteneklerine güvenmiyor.salih gibi pirlo olabilecek potansiyelli bir genci varken oynatmamayı, güvenmemeyi tercih ediyor. öbür tarafta gs sürekli dalga geçilen sabri de dahil olmak üzere genç yeteneklerine yer veriyor hatta kötü zamanlarında bel bağlıyor.geçen sene sinan gümüşe verilen desteğin salihe verildiğini düşünmüyorum.