şükela:  tümü | bugün
 • hepinizin malumu galatasaray'da ilk defa yeterli sayıda divan üyesi imzasıyla olağanüstü genel kurul çağrısı yapıldı. imza atan üyelerin listesi;

  buyrun

  zamanında çeşitli hatalarda bulunan (spk'da nakli sermaya koymadan küçük yatırımcılar yatırıma zorlamak gibi), bu hatalara cevap bile vermeyen ve gs divan kurulu üyelerinin imzalarına güvenmeyen, toplantıyı ertelemeye çalışan divan başkanı irfan aktar imzaları görmezden geldi.

  bu olaylar üzerinden çok geçmeden galatasaray 9.08.2017 tarihinde faaliyet raporlarını kap üzerinden yayınladı...

  (bkz: ekşi galatasaraylılar etkin whatsapp grubu) yönetimi olarak taraftar ve yönetim bazında önemsenmeyen gözardı edilen bu raporların ne demek olduğunu araştırdık çeşitli uzmanlarla görüştük ve ortaya çıkardıklarımızı son derece açık ve kısa olarak aktarıyoruz:

  içerik

  1) mali tablolar ve bilanço

  2)hasılat

  3)satışların maliyeti

  4)finansman giderleri

  yukarıda gördüğünüz üzere 4 başlık altında analizini yaptığımız mali tablomuzun yorumlanması aşağıdaki gibidir:

  dikkatle okuyunuz!!

  bizim bu analizi yapmamızdaki amaç ne ünal aysalcılık yapmak ne dursun özbek'in şahsına bir suçlama yapmaktır.biz arma sevdalıları olarak mevcut toz pembe gözüken tablonun arkasında kara bir tablonun olduğunu ve mevcut yönetimin daha önce yaptığı hatalardan ders almaması üzerine gerek yanlış politikalarına devam etmesi gerekse son dönemine girerken paraları har vurup harman savurmasının sportif başarı getirip getirmeyeceğinin belli olmaması sonucu olarak önünü göremediğimiz bir ekonomik yapıya bürünmesinden rahatsız olmamızdır.

  not: v17'ye katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

  edit: twitter floodumuz
  edit2:flood
 • incelendiğinde halinin içler acısı olduğunu göreceğimiz durum.
  galatasaray'ın şampiyon olmaktan ya da kadrosunu akılcı şekilde yenilemekten başka şansı yok. ha pardon bir tane daha var, kulübü cinlilere satmak.
  görülüyor ki kulübü bu hale getirenler kaçtığı için dursun özbek gibi yetersiz bir futbol yöneticisi, kulübün başına getirilmiş. kendisinin ne tür bir adam olduğu, demek ki herkesin malumu. tabi bu seçimde de büyük bir hata yapılmış, çünkü umut ettikleri şey yerine dursun özbek, kendi imzasını atmaya çalışıyor. amaçladığı şey dışında ise yaptığı şey, kulübü bataklığa suruklemekten başka bir şey değil. korkunç bir borç yükü kaldı geriye, yine bonservis elde edilemeyecek oyuncular ile beraber. 600 milyon tl toplam borç iyi bir yapılanma ile yok edilebilir ancak, 28-29 yaşındaki oyuncular ile degil. çünkü onlar kulübe sadece günlük başarılar getirir; kulüp uç sene şampiyon olsa bile, bu oyuncular 3-4 sene sonra yine aynısını yaşatacaklar bize. yazıklar olsun bu kara tabloda kimin payı varsa.
  bırakın ulan bu kulübün yakasını dinozor liseliler. gençlerin önünü açın. zaten kulüp battığında yapacağınız şey bu. şimdiden yapın, kulübe bir nebze de olsa faydaniz dokunsun.
 • spor kulubü yöneticilerine ciddi yaptırımlar getirilmesi gereken analiz ve tablolardır. babalarının malını harcar gibi, milyonlarca insanın umutlarına, sevgilerine haciz koyamazsınız. başarısız olunca kuyruğu kıstırıp gitmek meziyetse ben de talibim başkanlığa. bir deneyeyim, olursa olur olmazsa canım sağolsun ne olacak.
 • galatasaray için düşünen, taşınan herkesin 3-5 dakikasını ayırıp okuması, üzerine düşünmesi gereken analizdir diye düşünüyorum. geçmişi ve bugünü anlamadan geleceği inşa edemeyiz ve o geleceği de hep beraber inşa edeceğiz.
 • sakin kafayla okumak için rez aldığım dikkat edilesi durum.
 • galatasarayımızın ne hallere düştüğünü açıkça anlayabileceğimiz tablo. gerçekten takımını seviyorsan bu tabloyu es geçme sen de destek ver (bkz: dursun özbek istifa)
 • düşman çatlatacak kadar iyi. siz bakmayın şikebahçe ve tinertaş taraftarlarının bok atmasına. gittikçe iyiye gidiyoruz.

  daha da iyi olmamız için şampiyonluk ve şampiyonlar ligi başarısı onun için de transferler gerek.

  zaten bu tudor'un yerine fatih terim gelecek. 4 yıllık da kontrat yapılacak. 4 sene şampiyonuz yani. otomatiğe bağlarız. ne şikeciler ne de tinerciler yetişemez bize. şikeciler 4.yıldızı takmadan biz 5.yıldızı takarız.

  at fava bekle.
 • galatasaray batarken birilerinin cebi doluyor maalesef. kulübümüz kazansın diye lisanslı ürünleri aldığımız her kuruş, haksız yere kazananlara zehir zıkkım olsun.

  elbet hesabı sorulacak ki biz de sizi tanıyıp yüzünüze tüküreceğiz.
 • mali durumun hiç iç açıcı olmadığını gösterir analizdir. klübün geleceği, kurulan yeni takımın bu sene şampiyon olarak şampiyonlar ligine gitmesi ve alınacak iyi sonuçlarla gelirlerin artmasına (yayın geliri, uefa geliri, ürün satışı , bilet satışı vs.) bağlı olacak gibi görünüyor. tabi önümüzdeki sezon harcama yapmamak gerekecek buda bu sene kurulan takımın tutmasına bağlı.

  tek başına sportif başarıda yeterli olmayacaktır. klübün artık lise zihniyetinden kurtulup en az 200-250bin üyeli bir dünya klübü olması gerekiyor.
  açın artık şu klübü taraftara korkmayın bu kadar!!!