şükela:  tümü | bugün
 • üçü beş kuruşa alınmış defolu yıldız politikasının mağdurlarıdırlar.

  edit: tamam tamam, özürdilerim.hay benim galatasaray kompleksim işte. işin aslı şu, galatasaray'ın daha önce bir kere bile sağlık problemi yaşamamış futbolcularını yeşil sahalardan uzak tutan bilim düşmanlarıdır kendileri. kewell'ı bile sakatlıyor bu adamlar yahu.
 • başında bir damar cerrahı ve anatomist bulunan ekiptir. yani bir fizyoterapist yoktur ekibin başında.
 • fazla mesai yapması gereken ekiptir.
 • sığ ve bir o kadar cahilce yorumlar yapılarak eleştirilen profesör doktorlar, fizyoterapistler ve hatta masörlerden oluşan bir ekiptir ki bu, aralarında 'doktor' olanların ettikleri hipokrat yemininden sebep açıklayamadıkları tonlarca futbolcu ve teknik heyet hatasına kurban gitmiştir.

  öncelikle mehmed kurdoğlu başkanlığında, tam 20 profesör bu ekipte görev yapıyor ve bunlardan hiçbiri galatasaray'dan tek kuruş maaş veya prim almıyor. hepsi alanlarında uzman ve dünya çapında doktorlar. fakat maaş almamaları nedeniyle kulüp üzerinde hiçbir bastırıcı vasıfları yok.

  basit bir örnek vermek gerekirse, bu profesörlerden biri, x futbolcuya, "sen 1.5 ay takımdan ayrı çalışacaksın" diyor. x futbolcu ise maç başı parayı kaçırmak istemediğinden, "aman hocam çok uzunmuş" diyor. profesör, "yarın 11'de gel tetkikleri konuşalım" diyor, ama futbolcu gitmiyor.

  şimdi bu futbolcu, saat 11'deki randevuya gitmediği için, profesörün uygulayabileceği hiçbir yaptırım yok. üstüne üstlük bu x futbolcu, bir başka doktora gitmeyi tercih ediyor. ve o başka doktor şöyle diyor: "kim koydu lan bu teşhisi! aslan gibi topçusun ben seni 2 haftada iyileştiririm..."

  2 haftayı duyan futbolcu da, kendi inisayitifiyle o çakal doktora tedavi olup, 2 hafta sonra takımla antrenmanlara başlıyor ki, en ufak bir darbede yeniden sakatlanıp, 3 ay, 5 ay ya da her ne süreyse, sakatlığı nüksediyor. ondan sonra "sağlık ekibi şöyle, sağlık ekibi böyle..." deniyor, adı dünya sağlık sektöründe ilk 10'da bulunan profesörler, ipe sapa gelmez, hiçbir bilgiye, veriye dayanmaz eleştirilerle maymun ediliyor.

  şöyle bir atıp tutmadan, biraz araştırsak, biraz sorsak ya da sadece tespit yapsak, öyle güzel olacak ki, ama yok ne yazık ki, varsa yoksa geçirin. tutan yok nasıl olsa, atış serbest.
 • galatasaray'ın şampiyonluk yolundaki en büyük rakibi.
 • daha kötüsü için
  (bkz: fenerbahce saglık ekibi)

  galatasarayda da sakat bol ama sanırım fenerbahcedeki kadar felaketler yaşanmıyor.

  verdikleri kötü raporla luciano'nun gitmesine sebep oldular.
  washinton'a ölür dediler adam brezilya liginde neler neler yaptı.
  appiah'a yanlış teşhis koydular adam ölüyordu.
  carlos 2.sevilla maçına yetişecekti güya ama malum.
  daha deniz barış olayı var.

  en azından galatasarayda sakatlar bir süre sonra dönüyor.
  fenerbahcede sakat oyuncudan bir daha haber alınamıyor
 • bu sağlık ekibinin galatasaray spor kulübü tarafından maaşsız olarak çalıştırılması ilk başta zaten bir hatadır. ha bu hata o sağlık ekibindeki paraya ihtiyacı olmadığı halde iyi niyetle çalışan profesörlerin değildir tabii ki. profesyonellikleri ve bilgileri tartışılmaz ama bu şekilde bir çalışma ortamı pek profesyonelce durmamaktadır kulüp ve kulüp yönetimi için...

  yeni ve verimli projelerle mevcut durumun düzeltilerek değiştirilmesi lazım. hatta tesislere hastane bile düşünülebilir. ulan şu linderoth iyileşse bile yeter artık ya neyse*
 • toplumun bilime ve bilimadamına bakışını özetleyen entry konusu olmuş ekiptir.

  tıp bilimi konusundaki derin bilgilerinden emin olduğumuz kişiler senelerini tıp eğitimine adamış bilimadamlarını çoğu kez yerden yere vurur aşağılar. bizde doktor beklenti doktorun tanrı olması dır. fizyoterapist ise hiç sakatlık olmayacak , cerrah ise bütün ameliyatlar yüzde yüz başarı ile sonuçlanacak, jinekolog ise bebek 6 aylık bile doğsa yaşayacak , aksi durumda sen bir boktan anlamayan , boş yere okumuş bir salaksındır.

  ben doktordan iyi biliyorum , doktorlar da birşeyden anlamıyor , anca para almayı biliyorlar (doktorların sağlık gönüllüsü olarak bedava hizmet vermesi gerektiğini de düşünür bu bilgisinden sual olunmayacak derin arkadaşlar) gibi aşağılama ve eleştirme dışında ortaya bilimsel veri koy , hangi hastalıkta hangi tedavide hatalılar diye sorsan cevap veremezler.

  kaldı ki futbolcu nasıl pas hatası yaparsa, muhasebeci nasıl hesap hatası yaparsa zaman zaman doktorlar da teşhis hata yapar ve yapacaktır. ama ne yazık ki vaktin çoğu hendek başında geçtiğinden teşhise zamanları daralıyor...
 • bunları görünce bizim mahalledeki aktar uğur abinin harcandığını düşünüyorum ben. yeter lan yeter sizden çektiğimiz, neşterinizi geçtim steteskopunuzun değdiği 3 aydan önce dönmüyor.

  milan baros 'un yanlış tedavi sonucu en az 6 hafta daha olmucağını düşünürsek, galatasaray avrupa kupalarından elenirse baş sorumlusu olucak olan ekiptir bunlar...
 • (bkz: çıkıkçı şaban)

  bunlardan baytar bile olamaz.