• orda yapılacak çalışma forma gönderme çalışması değildir. bir arkadaşımız aylar önce karama adlı bir yardım kuruluşuna başvuru yapmıştır. karama mülteci kampındaki çocuklar için belirli aktiviteler ve workshoplar yapan bir kuruluştur.

o arkadaşımız ordaki çocuklara futbol oynamak ve spor aktiviteleri yapmak için gönüllü olmuştur. giderken de artık bizim için "manevi" özelliği olan metin oktay formasını onlara hediye olarak götürecektir.

sikindirik forma dediğin kutsaldır ve o çocukların top oynaması için uğraşan bir gönüllünün hediyesidir.
  • antu.comun düzeyine bakınca oxford üniversitesi gibi duran sözlük.
  • üye sayısı, beşiktaş'ın türkiye' deki taraftar sayısından fazla olan sözlük.
  • yok arkadaş,bizim insanımız adam olmaz.hala "sikindirik forma" ve "ilaç yollayın" diyenler var bu memleketin sınırları içinde.aslında şaşırmamak da gerek yine bu zihniyetin farklı bir modeli hitler'i başımıza kral yapan şu günlerde.

onlara kalsa sözlük kitap yardımında değil konserve yardımında bulunmalı,federasyon ve iş adamları futbol sahaları,futbol okulları açmamalı,aş evleri açmalı;futbol topu dagıtmamalı ekmek yağması yapmalı;zenginler filanlar okul açmamalı,kuru erzak dagıtmalı değil mi ? ya da güzel sanat fakültesi ögrencileri gittikleri yerdeki fakir kardeşlerimizle ressamlık,heykeltraşlık oyunu oynamamalı değil mi ? boya içip, kil mi yiyecek bu cocuklar değil mi ? değil mi diyorum ?

ya güzel kardeşim platformun adı belli : galatasaray sözlük.bitti.galatasaray ortak paydasında toplanan bu insanlar,elbet bununla alakalı bir eylemde bulunacaklar.aynı insanlar bir farklı platformda,ne bileyim türkiye dondurmacılar forumunda buluşsalar,bu sefer de dondurma yollamayı planlayacaklardı oraya.bu kadar basit ya.sen neye takılıyorsun daha ? oraya erzak gönderecek kurumlar bellidir,gidersin oraya yardımda bulunursun,onlar erzak gönderir.gs sözlük adına bir erzak yardımı yapamazsın oraya.sadece gs sözlükte "beyler hadi para yatıralım kızılay'a " diyebilirsin.

kaldı ki adamlar forma vererek,çocukların ikincil ihtiyaçlarına yönelik yardımda bulunuyor."yalnız değilsiniz " mesajı verilmeye çalışıyor.oradaki 3-5 çocugun moralini yukseltmeye calısıyorlar.cocuklar belki her gun maç yapmaya baslayacak,oyunlar oynayacaklar;meşgale edinecekler.ama size kalsa zaten böyle eğitimmiş,spormuş falan gereksiz.çünkü onlar ikicil ihtiyaç.bık bık öttüğünüz ikincil ihtiyaçlardan.halbuki size kalsa önce birincil ihtiyaç gırtlak doyurulmalı.herkes gırtlak yollamalı oraya.aferin seni timsah yürüyüşü yapan civciv seni.

tuttugunuz renkler o kadar kafanızı bulandırmış ki,kafanızın içine ulaşabilmek için sizden bir örnek vereyim;saadettin saran her yıl onbinlerce futbol topu dağıtmakta ülkenin dört bir yanına.sen şimdi bu adama da "futbol topu ne yeeeaa..konserve dağıtsanaaaa,cocuklar aç aç uyuyor yeaa" dersen,orada adam ikiye katlar seni.o katlamazsa,merak etme,top eline geçer geçmez toprak sahaya koşan o binlerce cocuk senden kagıttan gemi yapar.aman kamil dikkat et.
  • öyle iyi böyle kötü derken 4 senede ciddi büyümüş sözlük. çekirdek kadrosunda yer aldığımdan, bir zamanlar noktası ile virgülü ile uğraşırdım. hatta çok uzunca bir süre okumadığım bir entrysi bile olmazdı, mutlaka bilirdim hepsini. geçen zaman içinde büyüdü elbette, artık bazı entrylerin sonuna baktığımda yazarı bilmiyor oluyorum filan, garip bir durum benim için.

içinden bir sürü insanı bizzat tanıdığım, yıllar boyu varlığını sürdürmesini istediğim, galatasaray sevdasının sözlüğü.

he benim için ayrı bir yeri de var. ilk açıldığı anlarda "galatasaraylı değil galiba, dur şunu bir takip edeyim" dediğim ve diyaloğumun bu şekilde başladığı adamla şu anda evliyim !

hayat ne garip vapurlar filan...
  • zannedersem bu oluşumdaki bütün yazıları tek kişi yazıyor sanan adamlar var. neymiş;
    kuyt fenerbahçe'ye gelmeden önce övülüyormuş da sonra yerin dibine sokulmuş.
    e be kardeşim aynı adam mı onlar, 20 gün önce öven adama sordun mu hala beğeniyor musun diye?
    tümevarım yaparak oluşuma mal etmek yakışmıyor, mal demişken, neyse...
  • (bkz: aslan ara)*
  • beşiktaşlı olarak diyorum. antu bambaşka bir yer abi siz ne diyorsunuz. antuya nazaran oxford olan sözlük.
  • seviye olarak ekşisözlük’ün yanında tam bir eski istanbul beyefendisi gibi kalacak düzeyli ve samimi galatasaray merkezli sportif bilgi kaynağı.
  • ilaç yollasa "yiyecek yollayın", yiyecek yollasa "çadır yollayın" tepkisi görecek olan sözlük. tek amaçları filistin halkına destek olmak, "yanınızdayız" mesajı vermek; ama bu bile tepki görüyor. bu yardım kampanyasını eleştirenler filistin'e bir çöp göndermiş mi acaba?
hesabın var mı? giriş yap