• stadlarına degil, tavırlarına hayran oldum. 20 küsur yıllık fenerbahceliyim; ilk defa bugün, onları kıskandım.
  • naftalin aramaya başlamış taraftardır.

bir anda ortadan kaybolacak.. "türkiye'de futbol mu izlenir.. " "ben bıraktım artık futbol izlemiyorum" şeklinde yeniden ortaya çıkacaklar..

ne zaman ki takım yeniden yükselişe geçer o zaman tekrar gelirler.. bizim uefa kupamız var.. biz avrupa da oynuyoruz.. siz kimsiniz diye..
  • 15 ocak 2011 galatasaray ajax maçı öncesinde yapılan türk telekom arena açılışında başbakan recep tayyip erdoğan'ı ıslıklayarak stadtan kovduran, bünyesinde yer almaktan gurur duyduran topluluk.
  • el parasıyla ağalık taslamaya kalkarsan, hele bir de utanmadan o armaya, formaya fütursuzca dil uzatırsan titrin ne olursa olsun cehenneme döner bulunduğun mekan.

iki ayağı üzerinde zor duran turgay şeren, trafik kazaları sonrası bizi bırakan metin oktay, alpaslan dikmen hesap sorar armaya dil uzatanı yaptığına pişman etmezsen.

hani ruh dendi ya. hani ışık oyunları falan yapıldı stada sokmak için. gerek kalmadı. bir tane görevi boyunu aşan ama her ne hikmetse inatla toki'nin başında duran bir arkadaş sayesinde - adını telaffuz etmek ciddiye almak anlamına gelir benim için - görüldü o ruh fazlasıyla.

korkup dava açacakların, görüntülerden adam toplayacakların üzerinden eğlenmenin vaktidir şimdi. korku dağlarının arkasında yaşayanlara, çıplak olduğu halde ipekle geziyormuş gibi takılan krallara gülme vaktidir.

onur duyuyuyorum bu grubun içinde olmaktan.
  • hakem maçı katletmiş, rakip 7 kişi kalıp maçı bırakmışken takımlarının kendi yarı sahasında yaptığı paslaşmalara oley çekip, üç üç diye bağıran taraftar. sonra gelip beşiktaş başlıklarına ağlıyorsunuz, 30 kupa da alsanız şampiyonlar ligini de kaldırsanız o beşiktaş taraftarının yanına yaklaşamazsınız.

o kadar husumete rağmen şu maç kadıköy'de olsa fenerliler bile yapmazdı belki şunu.
  • 10 senedir şampiyon olamayıp, 16 senedir şampiyonlar ligi'ne katılamayan takım taraftarlarının kitlesel depresyonuyla uğraşmak zorunda kalan güzide topluluk.
  • bir beşiktaşlı olarak kendilerinden bir ricam var. yalnız, bu ricam yuhlayan taraftarlarından. yuhlayanları nankör olarak gören diğer galatasaray taraftarları hiç yaladıkları götlerden kafalarını kaldırmaya zahmet edip oıkumasınlar boşuna bu entry'i.

kardeşlerim, biz zamanında bir hata yaptık. isterim ki siz de yapmayın. siz bu olayı büyüterek devam ettirin. kim ne dersin şunu bilin ki asıl güç sizsiniz. ne galatasaray'ın ismi, ne başkanları, ne futbolcuları ne de medyası asıl güçtür galatasaray için. galatasaray'ın tek gücü taraftarıdır. hatta galatasaray taraftarındır. bugün siz var olduğunuz için galatasaray'ın ismi büyük. siz var olduğunuz için galatasaray ismi anlam kazanıyor. sizin sayenizde başkanı, futbolcusu, medya mensubu saygı görüyor. sizler sayesinde bir çok kişi adam muamelesi görüyor. siz olmazsanız galatasaray olmaz. metin oktay dilden dile anlatılan bir efsane değil, istatistiklerde başarıları yazan başarılı bir sporcu olurdu sadece siz olmasaydınız. uefa kupasını aynı şevk ve heyecanla kaldırır mıydı sanıyorsunuz bülent ve hakan siz olmadan? siz olmadığınızda sadece taştan bir yapı olan sami yen yıkılacak diye göz yaşlarına boğulur muydu yine tugay?

şimdi çıkmışlar insanları yuhaladınız diye nankör yerine koymuşlar sizi. senin belki de dişinden tırnağından arttırdığın parayla aldığın kombineni iptal edeceklermiş başbakanı yuhaladın diye. yeri geldiğinde galatasarayını yalnız bırakmamak için kız arkadaşını, nişanlını, karını yalnız bıraktığın, belki hasta hasta bile yağmurda, karda koştura koştura gittiğin maçlara almayacaklarmış sizi. ben de diyorumki, onlar sizi kovamasın, siz istifa edin. bu takımın asıl gücü olduğunuzu gösterin. ben yoksam sen var olamazsın deyin. ben senin sayende değil, sen benim sayemde varsın deyin. gitmeyin o stada. alın stadınızı başınıza çalın deyin. adnanlardan memnun değil misiniz? adnanlar gidene kadar gitmeyin o stada.

gitmeyin çünkü giderseniz galatasaraylılığınızı da, galatasarayınızı da kaybedersiniz. dedim ya biz zamanında bir hata yaptık. biz tüm şikayetlerimize rağmen beşiktaş'ın peşinden gittik ve dün "yeter" dediğimiz adama, bugün 3-5 isimden dolayı "büyük başkan" demeye başladık. bizzat ben kendime türlü yeminler etmeme, demirören ve şürekası gidene kadar maçlara gitmeyeceğim dememe rağmen yeni sezon kombinesini ilk alanlardan oldum. bugün hala yüreğimin ortasında koca bir taş gibi durur kandırılmış olmanın ağırlığı. evet, kandırıldık. bizi quaresma ve guti ile kandırdılar, sizi de stad ile kandırmaya çalıştılar. yarın öbür gün yine transferlerle kandırmaya devam edecekler.

gelin bu sefer kanmayın, hatta kanmayalım. biz de yanınızda olalım. çünkü artık bir şeylerin değişme zamanı geldi. böyle gitmeye devam ederse olacaklar belli. bu kafalar aşklarımızı yönetmeye devam edecekler ve yeni haldun üstüneller, serdal adalılar çıkartıp, durumu biraz toparlayıp, sonra onları küstürecekler. sonra yenilerini bulmaya çalışacaklar. bu sürede her şey yine dibe vuracak. yıllardır işleyen mantık aynen devam edecek.

biz beşiktaş olarak bu treni artık kaçırdık, dilerim siz kaçırmayın. galatasarayınıza ve galatasaraylılığınıza sahip çıkın.
  • -iki sefer son maçta kaçan şampiyonluk

http://www.youtube.com/watch?v=x61rrgdjbf0
    http://www.dailymotion.com/…on-1-golleri-ozet_sport

-şampiyon olamadığı halde şampiyonum sanıp sevinme

http://www.youtube.com/watch?v=tc_kevwtpok
    http://www.youtube.com/watch?v=yzmbheyefia
    http://www.youtube.com/watch?v=e9e5-sewsbs

-şampiyon olduğu sezon şike soruşturmasına bulaşma, tutuklanan başkan ve yöneticiler, gözaltına alınan futbolcular

http://www.htspor.com/…278-aziz-yildirim-tutuklandi
    http://www.radikal.com.tr/…id=1055407&categoryid=84
    (bkz: 3 temmuz 2011 şike nedenli gözaltılar)

-uefa tarafından şampiyonlar liginden men edilme;

http://www.bbc.co.uk/…/08/110824_fb_champions.shtml
    http://www.uefa.com/…inary/news/newsid=1666823.html

görmemiş taraftardır. kadıköy'de 100 sene galibiyet göremese de şu acıları yaşayamaz.
  • şu günlerde bu güzide kulübün taraftarları nedense milletin bi tarafına batmaktadır. herkeste bir genel galatasaraylı profili tanımlama çabası var. istanbul büyükşehir belediyesine bağlı spor a.ş. diye bir yerin koskoca genel müdür yardımcısı selim terzi diye bi adam twitter’dan "galatasaraylılığımdan utanıyorum. başbakanı, tt arena’da yuhalayanların -babaları belli değildir-. şerefsizler yuhalayan kahpe gs taraftarı” diye yazmış. avrupa birliği genel sekreterliği müşaviri yasin ekrem serim diye birisi de "böyle bir şerefsizlik yok. nankörsünüz... kimin sayesinde o statta maç izliyorsunuz. kim yaptı lan o stadı size. gerizekalı, kuş beyinliler.” diye buyurmuş aynı sitede.

başbakanı yuhaladık diye devlet büyüklerinden böyle hakaratler işitmek gge'siz yorumlanacak bir şey değil. adamlar dolaylı yoldan bize orospu çocuğu diyor. şu adamlardaki kine bakın. pek sevgili padişahları yuhalanmışmış, sorun bu. aynı mantığın mahalli versiyonu da şu:

- oğlum bu belediye başkanı çok başarılı, bak her yere park bahçe yaptırdı
    - ya ulaşıma yaptırdığı fahiş zamlar, en çok borcu olan belediye başkanı olması? vs.
    - karıştırma orayı, bak bahçelere...

peki başkan ne yapıyor? stadın ortasında toki'nin başındaki adam hitlervari bir ses tonuyla "ali sami yen'deki kiranızı ödemekten acizdiniz" demeye getirerek bizi yerin dibine sokarken sakin sakin oturmamızı istedi kendileri. bir de bildiğin yalan söylüyor. koca stad inlerken yuhalayanların birkaç yüz kişi olduğunu ima etti, stada da sokmayacakmış bu kişileri.

- dur kardeşim! artık sen bu stada giremezsin!
    - sebep?
    - başbakanı yuhaladın sen!

aslında bu durum, zincirlerinden kurtuldukları zaman gizli gündemi olan tek parti iktidarının ne kadar tehlikeli olabileceğinin özetidir. yuhaladın diye ne kahpeliğin kalır, ne kuş beyinliliğin ne de nankörlüğün.

canlı yayında spikerler bile toki başkanı yüzümüze baka baka bizi aşağılarken alâkasız konular hakkında mahsustan konuşarak izleyenlerin olayları anlayamamasına neden oldu. gönüllü sansürcülük oynadılar. yuhalanma anında da korkudan tir tir titrediler. neden "eyvah"?? sen ki koyu amerikancı bir adam, sen ki nasıl haber sunabiliyor hayret edilen, iki cümleyi dilbilgisine uygun şekilde arka arkaya kurma becerisinden yoksun bir adam. neden "eyvah"? bakıyorum da nasıl da korkuyorsun ülkemize demokrasi (!) getirenlerden. hahaha...

güzel bir stad açtınız evet. ancak o stadı kendi gücünüzün bir reklamı olarak kullanmak istediniz. dahası "ancak biz yapabilirdik ve de yaptık" demeye getirdiniz. "önümüzde eğilin ulan köpekler" dediniz. fakat biz eğilmedik çünkü bu görkemli yapı, ülkemize verdiğiniz zararları görmemizi engellemedi. tüm fırtına da bundan dolayı koptu. üstelik toki'nin parası da sizin maaşlarınız da bu ülke vatandaşlarının vergileriyle dönen şeyler. kime kimin parasıyla hava atıyorsunuz?

özetle gerçekleri görebilme yetimiz körelmediği için kusura bakmayın. maalesef hâlen bu ülkede uyutamadığınız vatandaşlar -da- var. ağzınızı çalkalayın devlet büyükleri. o sıfatlarınızın bir sonu olacak günü geldiğinde. oysa galatasaray taraftarları, sarıyla kırmızı bir araya geldiği müddetçe var olacaktır!
  • şampiyon olmuş gibi sevinip,timsah yürüyüşü yapmaz.

stadını yakmaz,koltuklarını ateşe vermez.

bok yemiş papağan gibi sürekli aynı kalıp laflarla karşı tarafa zırvalamaz.
hesabın var mı? giriş yap