şükela:  tümü | bugün
  • ulan susayım diyorum ama gönül razı değil. yaz döneminden beri onca badire atlattık. o kadar olay oldu. bir beşiktaş taraftarı kadar olamadık. adamlar her konuda tek ses olabiliyor. biz adamlara "tinerci" demeye devam edelim, adamlar şampiyonlar liginde altın yılını yaşıyor. fenerbahçeliler dahi özeleştiri yapıp yanlışlarını söylüyor. ama bizim taraftar grubu... yok abi, cidden kafayı yiyeceğim. ne tek ses olabiliyoruz ne de adamakıllı yorumlar yapanlara sahip çıkabiliyoruz. buradaki ekşiciler ancak bir haltı beğenmeyip goy goy yapsınlar. o kadar etkinlik, o kadar girişim sonuçsuz kaldı bu mecrada da.

1) bak arkadaşım bu ekşi'nin galatasaray taraftar topluluğu: https://twitter.com/eksigalatasaray

yoldan geçen grup kursa daha fazla destek görür adım gibi eminim. saçma sapan hesaplar bu kadar hit alırken bu hesabın bu durumda olması... neyse.

2) fatih terim dedik, mevcut koşullar dedik ama herkes yine "fatih ne yeaağğğ" kafasına girdi. hadi "istemiyorsun eyvallah, fikrini belirt" dedik ama o da yok.

3)dursun özbek yönetimini övenler oldu ki bu konuda konuşursam çok kalp kırarım.

4) yabancı sınırı üzerinden takımın üstüne oynandı, algı yaratılmaya çalışıldı. o söylemlerden, olaylardan sonra takım düşüşe geçince sahiplenilmedi, "seyirci" gibi izlenildi.

5) liseli olmayıp "abi gelen geçen üye mi olsun" diyenleri mi söyleyeyim; koca medyada galatasaray'ı savunacak adam olmamasına mı üzüleyim; fenerbahçe derbisinde selfie çekmekten "taraftar" olduğunu unutanları mı sayayım; takım iyiyken "ooo süperiz" diyen ama takım düşünce dönüp bakmayanları mı ekleyeyim bilmiyorum.

7)son dönemde çıkan "derbi kazanmasak da şampiyon oluruz, o yeter" diyen güruha hiç değinmek istiyorum. beşiktaş derbisinde rezil rüsva olduk. sonuç? hangi taraftar grubu ses getirdi? hangi taraftar hesap sordu? sezonun başı ile son maç arasındaki muazzam fark bu kadar çabuk mu unutuldu? nedir bu devekuşu gibi kafayı gömmenin sebebi?

8) lig bitene kadar tudor kalsıncılara iki çift sözüm var, eyvallah süreklilik önemlidir güzeldir ama bu adamı eleştirince ağzını yaya yaya konuşarak farklı düşündüğünü mü sanıyorsun? biz çok mu istiyoruz takımın rezil olmasını devamlı hoca değişmesini. taraftar gerektiği zaman haddini bildirebilmelidir. biz sesimizi yükseltmezsek yanlışı göstermezsek ne anladım ben bu işten? bu taraftar olmak?

9) sen ki tüm dünyada bilinen bir futbol kulübüsün ama kongrelerdeki saçmalıklara, yaşadığın haksızlıklara tek ses olup tepki veremiyorsun. ne yanlışların peşinde koşuyorsun ne de çuvaldızı kendine batırabiliyorsun. gerçekten çok hayıflanıyorum.

isterseniz eksi bombardımanına tutun bu entry'mi. zaten yapabildiğiniz tek şey bu. zerre umrumda değil. güzel günler görmek isteyen her insanın yapacağı şeyi, özeleştiriyi yaptım ben. şu an sinirden aklıma bu kadar geldi. hadi eyvallah.
  • her bir maddesinin altına imzamı atarım birileri galatasaray'ı sömürürken 80ler romantizmi yapan 'sosyal medya' tukakacılarını da belirtelim.

galatasaray için tamamen gönülden para hırsı olmadan emek harcayanları hor gören kendine taraftar diyenleri de aramızda görmek isteriz keşke tüm galatasaray taraftarı birlik olsa bunun adımını da ekşideki aklı selimler aracılığıyla yapsa.
  • galatasaray taraftarı yeni bir grup yaratmak zorunda kendi içinde sus payı ile susan, yolundan dönen ultraslan ile bu işler olmaz. galatasaray umrunda değil adamların işleri güçleri çıkıntı ile karın doyurmak. revizyon şart.
  • aynı düşüncede olanlar için ve ekşi gs wp grubu için iletişime geçin ayrıca (bkz: ekşi galatasaray whatsapp grubu)