şükela:  tümü | bugün
  • dikkatimi çeken husus. biy kültür olsa gerek. geçenlerde internette denk geldi balatasaray yıllar önce beşiktaşı 6-0 yenmiş. ben bunu daha yeni öğreniyorum düşünün. galatasaraylılar beşiktaşlıları ezikleyip dursaydı bu skor üzerinden sağır sultan bile duyardı. çok entresan ama mesela bi fenerli arkadaş bi gsli arkadaş gördü mü 10ncu dakika içinde mutlaka araya bi 6-0 muhabbeti sıkıştırır. yapmadan duramaz. iyi midir kötü müdür bilemedim ama gslilerin bu davaranış bana karizmatik geldi açıkcası.
  • 4 ve 6 rakamlarını tedavülden kaldırdıkları içindir. takımlara bir forma numarası verilseydi bunların ki 46 veya 64 olurdu.
  • hazırlık maçı tadında olan tsyd kupasında oynandığı için olabilir mi?

edit: 6-0'ın ligin 6.haftasında 6 kasım'da (10 kişi ile) kazanılmasından dolayı bu kadar unutulmaz yoksa o da sonuçta bir lig maçıydı.
  • elinde bir şey yoksa ceplerini yoklarsın cebinden çıkan tek şey de 6-0 biten maçtır. kısacası fenerbahçeli çaresizliği.
  • fenerbahçelilerin dalga geçme sebebi olayın güncel olmasıdır üç büyük takımın aralarındaki rekabete bakıldığında aslında her taraf için ezici 6-0 7-0 gibi skorlar alınmıştır ancak fenerbahçe bunu daha hafızalardan silinmeyecek heryerde kaydı olan ve güncel bir tarihte yapmıştır tek fark bu. zaten biz unutmaya başlıyoruz adamlar gidip 2019'da 6 kasım'da 6 tane yiyor biz ne yapalım :d

yoksa galatasaray tt arenada şu devirde fenerbahçe'ye 6 tane atsa bir ömür dillerinden düşürmezler haklı olarak 6 tane yenir mi aminakoyim ya.
  • hazırlık maçı da olsa ezeli rakiplerinizden birini farklı yenmeniz büyük bir olaydır. fakat (bkz: 11 mayıs 2005 galatasaray fenerbahçe maçı) türkiye kupası finaliydi ve fenerbahçe bu kupaya o tarih için 22 yıldır hasretti. maç 5-1 galatasaray lehine bitmiş olmasına rağmen dalgası pek geçilmemektedir.

galatasaray'ın dalgasını geçtiği konular; (bkz: 12 mayıs 2012 fenerbahçe galatasaray maçı) sonrasında kazanılan şampiyonluğun kupasının rakip sahada karanlıkta kaldırılması ve (bkz: 24 nisan 1996 fenerbahçe galatasaray maçı) türkiye kupası finali sonucunda rakip sahada kazanılan ve kaldırılan kupadan da öte rakibin sahasının ortasına bayrak dikme gibi durumlardır.

elinizi vicdanınıza koyun. rakibinin sahasında şampiyonluk kupasını kaldırıp orta gönderine bayrak dikmek mi? yoksa tek maçta alınan skor mu? hangisinin dalgasını geçersiniz?
  • https://www.youtube.com/watch?v=6sng2fc6awq

ezikliğin vücut bulmuş hali.
  • geçmemesi değil, geçememesi demek daha doğru olacaktır.
    varsa yoksa uefa kupası len amq. fatih terim len amq. imparator len amq.
  • aldıkları kupa sayıları ile dalga geçtiklerinden gerek kalmıyor. bir fenerbahçeli olarak 6-0 yendik diyorum, uefa kupası, süper kupası sayıyor. 20 senedir kadıköy'de yenemediniz diyorum, gelmiş bana 20 senedir aldıkları kupaları sayıyorlar. haklı olarak bu maçları kupa almak için oynuyoruz, sizi yensek bir gün sevineceğiz, kupa alınca bütün yıl sevineceğiz diyorlar. aziz yıldırım ve ali koç gibiler yüzünden, amacımız sadece galatasaray'ı yenmek oldu. galatasaraylılar real'i, barcelona'yı yenince bile bu kadar sevinmiyor.
  • büyük takımlar aldıkları kupalarla, küçük takımlar büyük takımları yenmeleriyle övünürler...

michel platini

tanım : bir kücük takım taraftarının hezayanı