şükela:  tümü | bugün
 • sonuna kadar katıldığım bir yazı, dün gece ki olaylar bardağı taşıran son damlaydı adeta.
 • taraftarın gazını almaya yönelik onlarca yazıdan biri. fenerbahçe de yaptı bunu. beşiktaş da yaptı, herkes yapıyor. hatta demirören'in barkovizyonlu basın toplantısının verilmeyen küfür cezaları, indirime giden kırmızı kart cezalarıyla alakalı olduğu söylendi basında hep.

  sonuç olarak biz piyonuz. "aslansın kaplansın", "yönetimin tepki verme zamanı gelmişti, aferin" demeye devam ettikçe x takım üzerine oynanan oyunlar hakkında nice bildiriler, nice hak korumalar, nice koltuk sağlamlamalar göreceğiz.

  aferin galatasaray yönetimine. meydanı boş bırakmadıklarını gösterdiler. tüm dünya'ya galatasaray'ın gücünü gösterdiler. yarın şampiyonluk kaçarsa parmaklarını uzatacakları tarafı da ilan ettiler. yürü be polat!
 • pek de yanlış bir söz değildir.

  zira her yıl her dinden, etnik kökenden, aile yapısından ve kültürden binlerce öğrencinin girmeye çalıştığı özel sermayeye ait olmayan, her gün önünde yüzlerce binlerce gencin arkadaşlarıyla buluştuğu köklü bir lisesi; yine aynı şekilde binlerce öğrencinin tercih ettiği, bir vakfa ait olmayan kaliteli bir üniversitesi, boğaziçi'nde bir adası ve uluslararası arenada rakiplerinin hala hayal bile edemediği başarılara sahip olan ve evet bu kadar az şeyle bile tüm türkiye'yi kucaklama sempatisini kazanan bir kulübün gerçeğinden bahsediyoruz.

  ama tüm bu nitelikler karşısında, birilerinin hep içten içe duydukları o aşağılık kompleksini kusmalarını, zehirleriyle birlikte akıtmalarını da doğal karşılıyoruz.

  olgunluğumuz, bunları da anlayışla karşılamamızdan kaynaklanıyor...
 • cümlede pek ciddiye alınacak bir durum yok aslında ama buna içten inanan insanların varlığını görmek hafiften şaşkınlık yaratmıyor değil, meh meh...

  şimdi ben de diyorum ki; ulan biz kendi şehrimizin takımını tutamadık, desteklemiyoruz neden? türkiye'de istanbul takımı tutulur mantığı yüzünden. bari bırakın da yeni nesiller sadece kendi şehrinin takımını desteklemenin keyfine varsınlar.

  bizden geçti zaten de bari şu sikimsoknik cümlelerle çocukların beynlerini yıkamayın. peh.
 • işler istediği gibi gitmeyen galatasaray "yönetiminin" ezikliğinin bir göstergesidir bu yazı. yazıda bir de kadıköyde verilmeyen golden falan bahsedilmiş... bak hele bak... senin futbolcun hakemin elinin havada olmasının ne demek olduğunu bilmiyorsa ağlamayacaksınız güzel kardeşlerim. baros her hafta kendisini yerlere atarken, oyun kuralları içinde olmayan tüm uzuvlarıyla gol atarken galatasaray türkiye değil miydi ? o zaman neden farketmediniz futbolumuzu kimsenin yönetmediğini? ayhan akman denen adam sövülmedik hakem bırakmazken, sabri -ya da bilmiyorum sarbi olabilir- her pozisyona, taça, ota, boka itiraz ederken kendisini parçalarken neredeydiniz ? sorarlar bunları adama... yok öyle...
 • büyük kesimin, başkasına yapılınca hava hoş fakat size yapıldığında bunları görüyorsunuz şeklinde anlam çıkartmayı başarabildiği güzel bir yazı.

  (bkz: odun olmamak)
 • futbolcuları elle gol atarken,cizgiyi gecmis topu cıkartırken bisey yoktu,simdi mi aklına geldi galatasaray yönetiminin bu açıklama.nerden tutsan elin de kalıcak önerme.

  ek olarak (bkz: agla kedicik agla)
 • sözde büyük takımların yaptıkları tipik "beni daha fazla kollayın" garibanizmlerinden biridir.