• http://www.cumhuriyet.com.tr/…asaray_uyarmisti.html

galatasaray uyarmıştı

video hakem sistemi’nin (var) hayata geçmesine rağmen bu sezon süper lig’de hakem hataları tartışılmaya devam ediyor. özellikle ilk yarıdaki galatasaray-atiker konyaspor maçının ardından yaşanan süreçte sarı-kırmızılıların hakemlerin düşük performansına yönelik isyanı diğer kulüpler tarafından destek görmemişti.

video hakem sistemi’nin (var) hayata geçmesinin ardından bu sezon süper lig’de hakem hataları tartışılmaya devam ediyor. özellikle ilkyarıdaki galatasaray-atiker konyaspor maçının ardından yaşanan süreçte sarı-kırmızılıların hakemlerin düşük performansına yönelik isyanı diğer kulüpler tarafından destek görmemişti. galatasaray başkanı mustafa cengiz ve sarı-kırmızılı yönetim, var’a rağmen ilkyarıda üst üste yaşadıkları hakem hataları üzerine türkiye futbol federasyonu’nu, merkez hakem kurulu’nu, disiplin ve tahkim kurullarını istifaya davet etmişti. cengiz ayrıca hakemler fırat aydınus, hüseyin göçek ve halis özkahya’nın görevlerini bırakmasını, tff’nin tüm maçlardaki var konuşma kayıtlarını kamuoyuna açıklamasını istemişti.

isyana karşı bildiri!
    merkez hakem kurulu, verilen penaltı kararı sonrası galatasaray-atiker konyaspor karşılaşmanın orta hakemi hüseyin göçek ve var hakemi halis özkahya’nın “ikinci bir değerlendirmeye kadar” dinlendirileceğini açıklamıştı. bu duyurunun ardından galatasaray dışında süper lig kulüpler birliği’ne üye olan 17 takım “ligimizde her daim hakem hataları olmuştur ve olacaktır. kulüpler birliği vakfı olarak süper lig’deki 17 takımın görüş birliğiyle hakemlerle ilgili alınan ve tek bir kulübün gövde gösterisi anlamına gelecek taraflı bu kararlardan derhal geri adım atılmasını beklediğimizi ve geri adım atılmadığı takdirde de süper lig kulüpleri olağanüstü toplanıp türk futbolunun adil yönetilmesi için hep birlikte ortak bir adım atacağımızı belirtiriz” bildirisini yayınlamıştı.
  • o 17 süper lig takımının ve taraftarlarının yaşanabilecek hakem hatalarında artık bir söz haklarının olmadığını düşündüğüm olay.
hesabın var mı? giriş yap