şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray'lı arkadaşların gözlerine perde indiği için farkında olamadıkları durum. diger takimlarin basliklarinda kufur kiyamet saydirmak yerine özeleştiri yapma zamani gelmedimi?

  spk'dan uyariyi yemiş,borc almış başını gitmiş, altın hisseleri satmak dahi gundeme getiriliyor, futbol subesinin basina gelecek isme futboldan anlamayan candan erçetin gibiler karar verebiliyor. altyapı icin açılacak olan okullar konusunda yoneticin rüşvet yiyor. başkan'ın karısı yonetim kurulu uyesini kovalıyor maç bitiminde, bu takima destek vermis ve hala vermeye devam eden abdurrahim albayrak ı uçağa almıyorsun, selçuk'un hasta olduğunu maç bitiminde kendisinden ogrenebiliyorsun ancak.

  bunlar ve daha dolusu, futbola girmiyorum zaten ortada hersey, balık baştan kokar abicim, bu takımdan bu sartlarda bir cacık olmayacagı ortada, acıyarak takop ediyorum ama galatasaraylı arkadaşlar 14 yıl oncesinin kafasini yaşamaya devam ediyorlar.
 • (bkz: tammam)
  (bkz: köpekler istedi diye atlar ölmez)
  konu kilit.
 • kısa pantolonunu çıkardığından beri sadece iki şampiyonluk görebilmiş bir takımın taraftarının rüyası.

  ingilizce'de çok sevdiğim bir kelime var, tam bu adamların durumunu özetliyor aslında, pathetic.

  edit: hadi panpa siz gidin bursaspor'la falan kapışın.
 • acınacak haldedir tabi. geçen sene avrupa'dan men edilmiş bir de üzerine bir kez daha geçen hafta hakkında inceleme başlatıldığı için... dur lan pardon o başka takımdı.

  şikeden dolayı iki yıl avrupa'dan men edildiği için... aa dur pardon o bambaşkaydı.

  he spk, he borç batağı, candan erçetin yazık bize he.
 • maçın bitiş düdüğüyle birlikte tespit sıçmış yazar beyanı. senin olmak için bir taraflarını yırttığın ligde mücadele eden takım 1 mağlubiyet alınca acınacak duruma geliyormuş. yıllardır feda feda diye menemen yiyenler, şikeden oradan buradan siktir yemiş alay konusu olmuş takımlar acınacak duruma gelmiyor da galatasaray geliyor.
 • sikimde bile olmayan durum. bir beşiktaş'lı olarak beni ancak ve ancak beşiktaş ilgilendirir. diğerleri gerçkten sikimde değiller. olmayacaklar.
 • borcu 700 milyon tl, geliri 150 milyon tl olduğu için uefa tarafından incelemeye alınıp önümüzdeki sene yeniden avrupa kupalarından men edilmesi gündeme gelen (ffp kurallarına göre bir kulübün toplam borcu yıllık gelirinin 2 katından fazla olamaz), birkaç hafta önce öz kaynakları -350 milyon tl seviyesine düştüğü için birkaç kurumdan uyarı alan bir spor kulübünün taraftarının bunları söylemesi ironik mi desem komik mi desem bilemedim şu anda. bu sene futbolda sportif olarak iyisiniz, lafımız yok ama kalkıp böyle saçma bir argüman sürersen sen ortaya kusura bakma ama neyin ne olduğunu bilen adamlar seni ayar manyağına çevirir, anca saçma sapan ad hominem yapar "havlamayın" yazarsın karşılık olarak. senin taraftarı olduğun kulüp de galatasaray da borsada işlem görüyor, bu nedenle bütün bilançoları halka açık. yazıklarıma inanmıyorsan gidip kendin bakabilirsin.

  tanım; olmayandır.

  edit ve de ekleme: adam kalkıp "galatasaray borsa dolandırıcılığı yaptı, spk başkanı galatasaraylı mıdır nedir buna göz yumdu" dedi ya nerelere gideyim, ne edeyim bilemiyorum. abicim kafanız mı güzel? herhangi hukuk ve usul dışı bir uygulama olsa sadece spk mı takip ediyor zannediyorsunuz bu işlemleri? bir sürü yatırımcı ve rakip şirket yok mu anasını satayım? millet itiraz etmez mi, dava açmaz mı (ki açtı birkaç mal, dava masrafları ile beraber götlerine girdi usulsüz bir şey olmadığı için)? hayır mal mısınız nesiniz bilemiyorum ki? usulsüz bir şey olsa kan alırlar oğlum kan, kapitalist düzen galatasaray filan tanımaz...

  diğer yandan sen dünyanın herhangi bir tarafında sermaye arttırımının tamamını şirket yönetiminin yapmasının, küçük yatırımcının daha sonra isterse bu arttırıma katılmasının istendiği bir sermaye arttırımı işlemi gördün mü ya da duydun mu? spk galatasaray'dan bunu isteyene kadar ben duymadım ki 10+ yıldır finans sektöründeyim, olsa duyardım. bu şekilde ikinci sermaye arttırımı baltalandı galatasaray'ın, götten kural uydurularak. istersen bir de bunu maddelerle açıklamaya çalış amk...
 • kendi taraftarının kıçına kazık sokan bir kulüp, buyrun 2 dalga halinde yatırımcı nasıl kertilir dersi. uefa kupasını aldıklarında ekmeğe pepe diyen liseli grup o kuyruğu indirin de gerçekleri bir görün. rüya bitti. geçmiş olsun.

  1. dalga

  1- galatasaray sportif a.ş. hisseleri yüksek fiyattan satarken, cazip göstermek için stadyum gelirleri sportif a.ş.'nin dedi.

  2- sonra tarihte görülmemiş, abartılı bir bedelli sermaye oranı açıkladı.

  3- sermaye artırımı doğal hak ve normal bir prosedür. ancak bunun için tüm hisse sahiplerinin - % 55 galatasaray ve % 45 yatırımcılar - şirket kasasına "reel" nakit sokması gerekmekte.

  4- spk; "soyguna karşı değiliz ama kepçeyi küçült" diyince bedelli sermaye oranını kaf dağı'ndan everest'e indirdi galatasaray.

  5- % 55 pay sahibi galatasaray; sermaye artırımında kasaya nakit koymadı. zaten hiç yoktu. bunun yerine; 1. maddede belirtildiği gibi, daha önce satılırken zaten sportif a.ş. gelir kalemlerinden biri olarak görünen stad gelirlerini, sportif a.ş'ye yeni devrediyormuş gibi yaptı.

  6- spk; 5. maddeye müsaade etti. şimdi yatırımcı, elindeki hissenin payı küçülmesin diye, rüçhan hakkını kaybetmemek için, elindeki hisse oranınca, abartılı bir şekilde yeniden ödeme yapmak zorunda kaldı sportif a.ş.'ye.

  7- bu parayı öde(ye)meyenler, rüçhan haklarını kaybetti ve; tavandan sattığı hisseyi, tabandan yatırımcının elinden aldı galatasaray.

  8- kasasına bu cambazlık ile para koyarken, yatırımcıların elinden tabandan aldığı hisseleri de, yabancı fonlara sattı galatasaray.

  9- bu şekilde 90 milyon tl gelir elde ettiği söyleniyor.

  10- taban yapan hisseleri yükseltmek, cazip göstermek için de; ellerindeki medya ile iştah artırdı galatasaray. bunu yaparken de yeni bir bedelli olmayacak dedi, diğer yalanları gibi.

  2. dalga

  1- dalga yetmedi/kesmedi galatasaray'ı. teknik iflastan kurtulmak için; bir cambazlık daha lazımdı, belki başkaları da.

  2- önce, borçlu olduğu bankanın, yan kuruluşuna değerleme yaptırdı bunun için. hile 1.

  3- sonra; 2030 yılına kadar doğabilecek muhtemel gelirlerin beklenen değerini, şirkete reel gelir olarak gösterdi galatasaray. hile 2.

  4- bu şekilde, doğmamış çocuğa don biçerek, 2016 yılına kadar temlik altında bulunan yayın ve stad gelirleri ortada nal gibi dururken, tüm dünyada uzun vade geleceğe dönük bütçe gelirlerinin bugünden reailze edilmesinin doğurduğu finansal krizler ortadayken; özkaynaklarını artıya geçirdi galatasaray. tüm bunlara göz yumdu spk. hile 3.

  5- zemin hazırlandı. 2. dalga bedelli sermaye artırımı için çanlar çaldı. özkaynaklarını evrensel ekonomi ölçeğinde irrasyonel şekilde değerleme ve gelecğe dönük realizasyon ile artıya geçiren galatasaray; % 300 bedelli sermaye arıtımını duyurdu.

  6- şimdi yatırımcı; 1. dalgada tavandan alıp, tabandan sattığı ve/veya tavandan alıp, tabandan yeniden sermaye koyduğu galatasaray sportif a.ş hisselerine; 2. dalga ile yeniden sermaye koymak durumunda ya da yine tabandan galatasaray'a satmak durumunda. hile 4.

  7- galatasaray'ın bu şekilde 188,2 milyon nakit elde edeceği söyleniyor. galatasaray'ın borcu kapanmaz, bitmez. ama icad ettikleri hortum ve buna müsamaha gösteren spk yordamıyla, kısa vade finansal borçlardan yırttıkları aşikar.

  8- özetle ne yapıyor galatasaray? otobüs biletini en yüksek fiyattan satıyor. sonra o bileti sattığı yolcuya diyor ki: sen bu bileti istiyor musun? eğer istiyorsan bize şu kadar daha ödemelisin. istemiyorsan, bileti sana sattığım rakamın yarı fiyatına alır, başkasına satarım.

  9- evet; aynı bileti şu ana kadar 2 farklı yolcuya sattı galatasaray. bu yolla kayda değer gelir de elde etti. buna spk, başkanı'nın galatasaraylı olmasından dolayı mıdır bilinmez, apaçık şekilde müsamaha gösterdi.
 • bu kadar kötü yöneticiler tarafından yönetilmeye devam edilirse biz daha çok acınacak duruma geliriz.