şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en erken 20 ocakta en gec ise mayis ortasinda gerceklesmesi muhtemel kurtulustur.
  yalniz diyelim ki dursun riva ve florya muhabbetiyle, mali hesaplarla üyeleri tehdit etti ve ciddi bir baskan adayi cikmadi ve dursun 20 ocakta baskan secildi, o zaman yapilacak en mantikli sey, 1200 imzayi 1600'e tamamlayacak 400 imza daha toplamaktir.

  galatasaray spor kulübünün acilen dursun özbek'ten kurtarilmasi lazimdir, dünkü basin toplantisina kadar camiada ölü topragi vardi ama dursun öyle bir sacmaladi ve öyle bir sark kurnazligi yapmaya calisti ki 3 yildir tv'ye cikmayan hayri kozak bile su anda trtspor'da canli yayinda.

  2 gün icinde mehmet cengiz ve turgay kiran aday oldu, simdi taraftarimiza düsen dogru düzgün bir baskan adayini desteklemek olmalidir, riva ve florya arazisini birak karli satmayi daha projelendiremeyen bir dursun özbek'i bu camia ve taraftar bir daha baskan olarak görmek istememektedir.
 • her gerçek galatasaraylıyım desteklemesi gereken temenni.
 • her gerçek beşiktaşlı'nın dursun özbek'in arkasında durmasını gerektiren ihtimal.
 • galatasaray'ın hayrına olmayacaktır. baskan bu takımı ayağa kaldırmış, silkelemiş, rayına oturtmuştur. daha takıma yapacağı katkılar, hizmetler, fedakarlıklar var. gitme büyük başkan.
 • 3 yil daha görev almak icin resmen baskin secim yaptigini ilan etmistir, ilk secimde derhal kurtulmaliyiz, baskan adaylari artik ortaya cikmalidir, secim takimi bozmaz cünkü her baskan adayi terim ile calisir, dursun'la 3 sene kabus gibi gecer.

  --- alinti ---

  alınmış seçim kararı sonrası camiamızdaki yorumlar nedeniyle meselenin hukuki dayanakları ve gerekçeleri hakkında açıklama yapmak gereği hasıl olmuştur.

  t.c medeni kanun ve dernekler kanunu’na uygun olarak kabul edilip yayınlanan tüzüğümüze göre:

  toplantı türleri, tüzüğümüzün 25.maddesinde 3’e ayrılmıştır.

  bunlar: yıllık olağan toplantı, seçim toplantısı ve olağanüstü toplantıdır.

  yine tüzüğümüzün 27.maddesine göre seçim toplantılarının gerek olağan gerekse de olağanüstü olmak üzere yapılması mümkündür.

  olağanüstü seçim toplantısı her zaman yapılabilir, tüzüğümüzde bir süre kısıtlaması yoktur.

  tüzüğümüzün 28.maddesine göre, olağanüstü toplantı;

  1- yönetim kurulu kararı,
  2- denetim kurulu’nun yazılı isteği,
  3- kayda açık üyelerin 1/5’inin (beşte birinin) yazılı isteği,

  üzerine yapılır.

  bu maddeleri hep bir arada değerlendirdiğimizde yönetim kurulunun olağanüstü seçim genel kurul toplantısı kararı almak yetkisinin olduğu açıktır.

  tüzüğün 60.maddesine göre yapılacak seçimde seçilecek tüm organların (yönetim kurulu, disiplin kurulu, denetim kurulu ve sicil kurulu) görev süresi 3 yıldır.

  seçimli genel kurul kararı alan yönetim kurulunun ve diğer kurulların müstafi sayılması iddiasının hiçbir hukuki dayanağı bulunmamaktadır. madde 92 ‘de kulüp başkanlığı herhangi bir nedenle boşalırsa hükmü, başkanın ya istifası ya da vefatı halinde uygulanma alanı bulacaktır.

  bilgilerinize sunarız

  saygılarımızla

  galatasaray spor kulübü derneği yönetim kurulu
  --- alinti ---
 • avrupa fatihi galatasaray'a avrupadan men cezası aldırdın ya... riva florya satışında kulübe kumpas kurulmasına göz yumdun ya, inşallah kulübü uğrattığın zararlar çoluk çocuğunun rızkından çıkar.
  benim kitabımda nefret kelimesinin karşılığı olan iki kelimesin!!!
 • #durmayeter

  destek verilmesi gereken hastag.
 • bazı karakterler vardır, kendilerinin gideceklerini anlayınca beraberinde her şeyi götürmekten korkmazlar malum.

  umarım onlardan biri olmaz.
 • - dursun özbek tüzügü kullanip baskin secim yapinca camiada hickimsenin sevmedigi biri konumuna geldi

  - kendisini sectirmek icin hükümete yakin kanallara ve yorumculara galatasaray'da mali sikinti var haberleri yaptirilmaya baslandi (buradaki amac muhalif kesimi susturmak).

  - dursun özbek'in karsisinda tek aday olan mustafa cengiz desteklenmelidir

  - dursun özbek ocak ayinda olur da baskan secilirse muhalefet mart ayinda kendisini ibra etmeyecektir (muhtemelen mayis ayinda secim garantisine karsi koz olarak kullanilacak)

  - muhtemelen dursun özbek'in listesi russalatasi gibi olacak cünkü hickimse dursun'u sevmiyor herhangi bir birlik yok, girenler ya isim yapmak icin ya da muhalefetin ya sen de gir en azindan bizden biri olur yönetim icinde diye sokacagi kisilerden olusacaktir.

  - mustafa cengiz secilirse mayis ayinda tekrar adam gibi secim yapilacaginin garantisini vermistir, destekleme sebebim budur.