şükela:  tümü | bugün
  • 18 yaşına girmiş ve artık reşit olmuştur.

ehliyet kursuna yazılacak, ilk seçimlerde oy kullanacaktır.
  • bu akşam tekerrür eden hakikat.
  • haber niteliği taşımaz.
  • bu gidişle fenerbahçenin türkiye kupası alamama rekorunu kıracaktır.

haydi hayırlısı !
  • ortalık sakinleşmişken hakkında bir noktaya dikkat çekeceğim konudur:

kabul edelim bunun kadar boş beleş bir muhabbet ancak türkiye gibi futbol seviyesinin yerlerde dolaştığı bir ortamda böylesine abartılabilirdi. önüne gelen cem yılmaz amk, yok "yirmi yıl önce dolar şu kadardı", "artık reşit oldu", "amerika 3. başkanını değiştirdi" filan.

son 20 yılda galatasaray'ın fenerbahçe'ye karşı deplasmanda tek galibiyeti var. e birader son 20 yılda 10 tane galatasaray şampiyonluğu var onu ne yapacaksın? şuraya yazmaya üşeneceğim kadar avrupa başarısı var. fenerbahçe, futbolda tüm yerelliğiyle ülke içinde debelenip duruken, galatasaray'ın adı dünyaya yayıldı. (şike konusuna hiç girmiyorum bile)

hayır bir de galatasaray taraftarı kadıköy takıntısının ezikliğiyle bir ara fenerbahçe'nin türkiye kupası'nı kazanamaması üzerinden saçma sapan muhabbet çeviriyordu aklınca karşılık olarak. fenerbahçe için türkiye kupası ney la geri zekalı mısınız? ezik misiniz ? 50 sene almasa ne olur?

ben galatasaray'da herhangi bir şekilde görevli biri olsam (başkanından, futbolcusuna, malzemecisine kadar) şu maça o kadar rahat çıkarım ki, sahada dizleri titreyen adamları anlayamıyorum hakikaten. tolga ve serdar'ın ikram ettiği o goldeki psikolojilerini çok defa gördük o statta; cidden anlamıyorum.
  • fenerbahçe motive olduğunda, taraftarıyla birlikte avrupanın sayılı takımlarını da bu stadda yeniyor. öyle doğaüstü nedenler aramayın. fenerbahçe bu stadda taraftarıyla birlikte coşuyor.
  • büyü var horoz başı atmışlar.
  • çok değil, üst üste iki seneliğine kulüp başkanı olsam yeter; rahat rahat olmasa da yeneriz.

coca colanın formülü gibi gizli bir şey de değil lan bunun yolu... göğsündeki armayı gururla taşımayana, kafasında binbir türlü dalavereyle çıkana, bazı takım arkadaşlarını diğerlerinden üstte tutana, destekleyen milyonlarca insanı umursamayana siktiri çekeceksin. bunu yaptın mı kendiliğinden gelişir olaylar. yapamadın mı? orrrrossspu çocuklarının maskarası olursun, durmadan teknik direktör değiştirirsin, borç batağında yüzersin.

eklemeden geçemedim. orda maskarası olunan o çocuklarını herkes iyi biliyor. fenerli kardeşlerim alınmasınlar.