şükela:  tümü | bugün soru sor
 • köydeki tarla değerine pul ettiler galatasaray'ın geleceğini.
  yazıklar olsun!
  edit: imla. sinirden yanlış yazmışım.
 • afedersiniz (bkz: ayakta sikmisler) bizimkileri.
 • pek de ayakta sikmemişler sanki. galatasaray'ın 23 dönüm arazisinin yanına emlak konut'un 40 dönüm arazisi eklenerek ihaleye çıkılmış. galatasaray'ın payına düşen 65 milyon usd. yani dönüm başına yaklaşık 3 milyon dolar. arsanın konut imarı 0.6 civarında yanlış anlamadıysam. e bu şartlarda gayet iyi görünüyor bu fiyat. alan firmanın maliyetini çıkarıp kar etmesi için metrekaresi 5000 doların üstünde satması lazım konutları, o da ancak. 100 metrekare ev, 500.000 usd'den fazla edecek diyorum. kazıklanmış mı simdi galatasaray?

  eğer emlak konut'un kattığı arsayla galatasaray'ın arsası arasında emsal farkı yoksa gayet iyi bir fiyatla neticelenmiş. gözünüzde fazla büyütüyorsunuz arsanın değerini.
 • kat karsiligi yapsalar daha iyi olurmus sanki.
 • beşiktaş'ın porto'ya monaco'ya, leipzig'e koyarak kazandığı para kadar.
 • yine birilerinin cebi doldu.
 • tipik bir türk mantığı olarak, alınan malın satılmasına karşıyım herşeyden önce. yani 60 milyon dolar dediğin 1 yıllık transfer masrafı. taraftardan 2 sene özveri isteyip üçüncü seneden sonra ciddi iyi bir takımla yol alınabilir.

  beşiktaş bunu iyi yaptı allah var. feda dedi, taraftar sabretti, adamlar götü topladı, toplamaya da devam ediyor.

  yani demem o ki, bu işler elindeki malı satarak olmuyor. prensipli yönetim anlayışıyla oluyor.
 • arkadaşlar, kardeşler;

  bu sadece galatasaray'ın sorunu değil. olay, tüm ülkenin problemi.

  antalyaspor'da futbolcular aylardır para alamıyor, kulüp nasri'nin ceza alacağını bile bile hayvani bir kontrat yaptı. adam yarım sezon kaldı, 6 milyon euro kazandı, hatta giderken sözleşme fesih bedeli olarak da 1 milyon euro daha aldı. olay o kadar planlıydı ki, saçma sapan bonuslar vardı sözleşmesinde. sorumlu yöneticiler, kendi iş hayatlarına, hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor.

  karabükspor'da futbolcular aylardır para alamıyor. futbolculara ödenen paralar konusunda, sözleşmelerde oynama yapıldığı tespit edildi. takım, göz göre göre küme düştü. muhtemelen gelecek sene de bir alt lige düşecek. yöneticiler, hayatlarına hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor.

  gaziantepspor, 5 sene öncesine kadar ekonomik olarak çok iyi durumdaydı. son olarak oyunculara yemek bile çıkmıyordu tesislerde. 18-19 yaşındaki çocuklara aylık 1400 tl 'yi veremiyordu kulüp, oyuncular yemek için evlerine gidiyorlardı. belediye de desteğini çektiğinden muhtemelen amatöre kadar yolu var. bu hale getiren yöneticiler, iş hayatlarına devam ediyorlar, hiç bir şey olmamış gibi.

  kayseri erciyes, 6-7 sene önce süper lig'in iyi takımlarındandı. en son olarak diyarbakır deplasmanında, otel paraları olmadığı için otobüste uyudular. amatör kümedeler ve bu hale getiren yöneticilerin işleri iyi durumda.

  trabzonspor'un, önümüzdeki 9 sene boyunca bütün naklen yayın ve sponsor gelirleri temlik altında. kulüp tarihinde ilk defa transfer yasağı yedi. borç 5 yılda 7 kat arttı, sportif başarı '0'. hali hazırda onlarca dava var kulübe karşı. bu hale getiren yöneticiler, kendi işlerinde başarıdan başarıya koşuyor.

  eskişehirspor, 2.lig'de, süper lig paraları harcadığı için şimdi 5 parasız, alt lige doğru adım adım gidiyor. sorumlulara hesap soran yok.

  beşiktaş'a 5 sene önce kayyum atanıyordu. 110 yıllık bir kulüp neredeyse batıyordu. batmasına sebep olanların ne durumda olduğunu söylememe gerek yok herhalde.

  galatasaray bir ihtimal ki, uefa'dan ceza alacak, belki men cezası, belki transfer cezası. kulübün en değerli varlıkları satıldı, görülüyor ki, yok pahasına satılmış. futbolculara inanılmaz paralar verildi, kulüp borç batağına sokuldu. bunu yapanlar, kendi işlerine bakmakla ve yeniden adaylıkla meşguller.

  kısacası, bu olay galatasaray'ın veya başka kulüplerin sorunu değildir. nasıl bir şirketin genel müdürü (veya sahibi) şirketi batırdığında ciddi bir süre ticaretten men ediliyor, hapse kadar varıyor olay, bu yüzden şirket yöneticileri kuruşun hesabını yapıyorlar, futbol kulüpleri yöneticilerine de aynı yükümlülükler getirilsin ki, dikkat etsinler artık..
 • --- spoiler ---

  galatasaray spor kulübüne ait florya arsasının ihalesi bugün yapıldı.

  sözcü'den ismail şahin'in haberine göre, 63 bin 230 metrekarelik arazi için en yüksek teklif öz er-ka inşaat'tan geldi.

  toplam hasılatı 2 milyar 250 milyon lira olarak ön gören firma, şirket payı olarak ise 832 milyon 500 bin lira taahhüt etti. bu gelirden galatasaray'a 238 milyon lira pay düşecek.

  --- spoiler ---

  https://twitter.com/…status/984432017709379584?s=19

  (bkz: sen milyar milyon sen bu parayı sen ne yaptın)
 • galatasaray’ı yağmalıyorlar resmen. yazıklar olsun! o paraya florya’da 2-3 tane villa alabilirsin ancak.