şükela:  tümü | bugün
  • 09.05.2015 tarihli bir dursun özbek beyanatıdır. dursun özbek bu açıklamayı başkan adayı olduğu dönemde cool bir tavırla yapmıştır.

yapılan röportajda ayrıca "kimse ‘galatasaray’ın borcu var, çok kötü durumda’ demesin, ben buna katılmıyorum. ben bunu reddediyorum. galatasaray’a gelen yönetimler sadece iş üretme, çalışma odaklı olsunlar. galatasaray finansal açıdan hiçbir zaman zor duruma düşmez.”

aynı özbek geçtiğimiz günlerde "galatasaray'ın belini büken geçmişten gelen borçlarından dolayı ödediği yüksek seviyedeki faizlerdir. riva ve florya projeleri bu kanamayı durduracak." diyerek galatasaray'ın ciddi bir mali problemi olduğunu itiraf etmiştir.

aradan geçen süre yaklaşık 1,5 yıl. mali problemlerin kaynağını ise kendisinden önceki dönemlere yüklüyor. yani galatasaray'ın mali problemi yok dediği zamanın çok öncesine.

burada bu çelişkiyi ortaya koyarken özellikle galatasaray'ı hedef alma niyetim yok. bir şeyler okurken denk geldim ve yazdım. aynı tavrı türk sporunda (hatta siyasetinde) rol alan tüm kişiler sergiliyor. hafızasız bir toplum oluşumuzdan faydalanarak günü kurtaracak hamlelerini çelişkili ifadeler ile oluşturmaya çalışıyorlar. işin kötüsü başarıyorlar.

yoksa dün aziz yıldırım, bugün dursun özbek, yarın kimbilir kim.

başımızda böyle yöneticiler olduğu sürece;

galatasaray'ın mali sorunu olmaz
    fenerbahçe'nin sportif sorunu olmaz
    beşiktaş'ın hukuki problemi olmaz
    türk futbolu'nun hiç bir problemi olmaz.