şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle, 1999 yılı ekşi sözlük başlıklarından biri.

--- spoiler ---

gerçekleşmesi imkansıza yakın bir olay. şampiyonlar ligi'nde bu sezon son dakikalarda dönen milan maçı sayesinde güç bela uefa'ya kalan galatasaray, 4 tur geçecek de finale kalacak, finalde de kazanacak. ikişerden sekiz maçlık bu 4 tur öyle turlar ki; karşımızda dönemin en sert en dişli italyan, alman, ispanyol, ingiliz takımları olacak.

ha hiç mi ihtimal yok, var elbet. misal herta'ya berlin'de 4 attık. ha bir daha yapabilir miyiz onu, mümkün değil*. ilk turda olmasa diğerinde paketler gönderirler bizi evimize...
    --- spoiler ---

not: beşiktaş'ın şl şampiyonu olması imkansızdır, taş atomlarına ayrılırsa en fazla yarı finali görür. uefa olsa alabilirdi de lakin bura şampiyonlar ligi aga. o unvanı yedirmezler türk takımına, aynı şekilde ukrayna, romanya nebilim rus takımına...
  • o dönemlere has mıydı, televole kültürü müydü bilemiyorum ama korkunç bir hanzoluk vardı o macerada. türk futbolu ne haldeyse o zamanlar, grupta 3. oldu ve uafaya devam etti diye ne kutlamalar, ne tantanalar. arabesk fantezi müziğin yıldızları mahsuniboizzetalişanözcan tayfası alem buysa kral cim bom türevi şarkılar patlatıyordu, sabahtan akşama kadar televizyonlarda dönüyordu, burada taraftar kavgasında 2 ingiliz ölmüştü, ertesi gün de 2-0 cimbom yenmişti, sahada da sokakta da two size gibi manşetler falan atılıyordu. cimbomluların favori tezahüratı kıskananlar çatlasın idi. galatasarayın sürekli gündem olmasından nemalanan bir sürü galatasaraylı tip türemişti, siyaset yazan tiplerin spor yazarı olması o dönemlerde başladı diye hatırlıyorum.
  • 2017-2018 sezununda imkansızdır. görüyorum ve artırıyorum önümüzdeki 20 yıl herhangi bir türk takımının avrupa'da kupa alması imkansızdır.(türkiye kupası finalini almanya'da falan oynatırlarsa saylanmaz ha!)