şükela:  tümü | bugün
  • sözcü gazetesi ekonomistliği yapmayan leave ile beraber entrylerini okumaktan haz aldığım bir diğer yazar.

2008 ekonomik krizinden sonra yunanistanın gireceği krize de çok önceden tahmin etmiş ayrıca.

(bkz: #7625721)

entrysinde; "turizm dediğiniz şey lükstür. ekonomi kötüye giderse emin olun insanlar önce tatil harcamalarından keserler, başka hiç bir şeyden değil. bu bağlamda avrupa resesyona girerse, yunanistan resesyona değil doğrudan krize girer. şu vakte kadar bu olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmiyor. " diyerek öngörüsüne tekrar hayran bıraktı beni.
  • yeter lan! parti kursun oy atacağım. kafayı yemek üzereyim. ne zaman ki ekşi sözlükte ekonomi ile ilgili düzgün/ilginç/bilgilendirici bir yazı okuyorum altında bu zatın imzası oluyor. geçen gün sıyırdım 4-5 saat sadece kendisinin entrylerini okumaya verdim kendimi. temelden eksik olduğum için "aman onu da araştırayım", "aman buna da bakayım" derken oku oku bitmedi.

her ne kadar sosyal/dışişleri politikalarına tamamen katılmasam da (ki onlara da büyük bir oranda hak veriyorum, sadece ben biraz daha kalp ile düşünüyorum) buradan kendisi adına sesleniyorum, devlet kendisinden yararlansın. ekonomi bakanı, hükümet danışmanı falan yapsın. böyle yetenekler ziyan olmasın.

okuyun lan bu adamı! aaaaaaaaaarggggghhhh!!!
  • iktisadi konulardaki yorumlarıyla benim gibi cahillerin bile konuya ilgisini çekebilecek üslup ve içerikle yazan kaliteli yazar. teşekkürlerimi sunarım.
  • 2008 temmuz ve eylülünde trilyon dolarlık fiili iflas/kamulaştırma/el koymalar ile görünür hale gelen abd bankacılık/finans krizini (bkz: 2008 abd bankacilik krizi) şubat'ta yazmış yazar. bundan o zamanlarda türkiye'de hiç bir tvde gazetede bahsedene denk gelmiş değilim. eğer işin başka erbapları önceden biliyorsa herkes görmedim duymadım ayağına yatmış. bir tek bu müstesna ekşi sözlük yazarı haber etmiş bizlere. teşekkürler.
  • makro ekonomiden ve siyasi analizden çok iyi anlayan ve bu birikimini akl-ı selim bir bakış açısından sözlüğe aksettiren yazar.
  • son entrysini ocak 2012 de girmiş...

bişiy var.
  • mumla aranan. sözlükte ergenlerin ekonomi konusunda sazı eline alıp ortamı bilgi kirliliğine boğduğu şu zamanlarda keşke burada olsaydı da analizlerini bizimle paylaşsaydı...
  • keske simdi de yazsa dedigim kisilerden.
  • #7625721 entrysiyle ileriyi ön görebilmiş yazar. gerçi sonradan edit yapmış olsa da tebrik etmek gerekiyor.
  • fed, para arzı, qe2 ve geleceğe dair öngörülerini entrylerinde yazmasını ilgiyle beklediğim yazar. belki de yazmıştır. daha çok okumam lazım kendisini. takipçisiyim.