şükela:  tümü | bugün
  • senden hoşlanıyorum cümlesinden tek ve o müthiş farkı, "galiba" kelimesinde gizli olan romantik itiraf cümlesi. bu sanılanın aksine sadece kızların degil erkeklerin de başvurdugu klişe bir itiraf teknigidir ayrıca. sen kızı/adamı ayarlamışsın, arada belli bir özel iletişim olmuş. sonra onu ikili ve özel bir sohbete kadar getirmişsin, hissettirecegini zaten hissettirmişsin, hareketlerin ve bakışlarınla amacını zaten belli etmişsin. peki neden hala "galiba" dersin? özgüven sorunu mu? reddedilme ihtimalini düşünüp "zaten emin degildim" düşüncesinin getirdigi bir can simidi mi? ya da sanki hoşlanmak eylemi beklenmedik bir şekilde gerçekleşmişmiş gibi ortama gizem katmak için mi?
    "galiba" hepsi.
  • amerikan dizi ve filmlerinde erkek karakterin kızla aylarca gezdikten, yatıp kalktıktan, her bir boku yaptıktan sonra söylediği cümle. buna karşılık kız tarafı da son derece sevindirik olur nedense. bu kadar zaman oldu, şimdi mi aklına geldi demez bir türlü.
  • aslında hoşlandığını bile bile galiba kelimesinin kullanımı, hoşlanmanın sonuçlarından emin olamamak anlamına gelebilir. "ya acaba senden hoşlansam ne olur" sorusunun göreceli ifade biçimidir. zordur tabi direkt söylemek. biraz kıvranmak aşkın doğasında var.
  • "bi kere o galibayı indir" demek lazım gelir burada. ya da lazımlık herşeyi bilir.
  • 90 ların sonu 2000 lerin başıyla kadın erkek ilişkilerinin, ciddiye dönerken mutlaka uğradıkları bir duraktır bu tereddütlü cümle.

-senden hoşlanıyorum galiba canan.
    -..şeyy..

erkek çocuğun neden böyle kabız olmuşçasına heyecanlandığını anlamak mümkün değildir. ya da bunun sebebi galiba, düşük bel pantalon, alınmış kaşlar, yerinde makyaj, esprilerinize gülen sevimli kız çocugu kısacası.
  • - galiba senden hoslaniyorum.
    - istesem verecek misin yani ?
    - hımm, ben bi daha düşüneyim.
  • kişinin emin olamadığı kendi hissettiği değil, karşı tarafın hoşlanmak eylemine vereceği tepkidir. galiba eklenir ve cümle yeniden düzenlenir.
  • bi de tersi vardir bunun. gezer takilirsiniz sonra tam seviyor oldugunu aciklicak sanarken sen galiba senden hoslanmiyorum denir. cirkindir ama olasiligi %50 dir yani büyüktür.