şükela:  tümü | bugün
 • galibilik

  agustos 1993 tarihinde manevi meclisin karari ile kadiri ve rufai tarikinin rahmet zuhuru birlesimi “galibi” olarak kol lutfedildi. o mecliste bulunan allah’in rahmet sifatlarinin tecelli ettigi yol bahtiyarlari gavsu’l-azam seyyit abdulkadir geylani, seyyit ahmede’r-rufai, seyh ahmet yesevi, seyh ahmed kuddusi, daha nice manevi büyüklerimiz tebligleri ile hayli kisilerin manalarinda da zuhuru görülmüs.ve dosyada mevcuddur rabbim layik kilsin ve bütün kullarina istifade etmelerini nasip eylesin. amin. rabbimin lutf u ihsani olarak “galibilik” kolu verildi.

  allah ve resulüne inanan insanlar için zevk alsinlar, bilsinler ki, maksad-i ilahi yalniz madde degil. bu abd-i aciz bazi manevi tecelliyat ve görgüleri az da olsa açiklamaya çalisiyorum. beser ölçüsüne göre açiklamalarda dün varlik ve riya olur korkusu galipti. zaman zaman bu türlü gizliligin inanan insanlara zarar verdigini gördüm. insanlarin anlayacaklari ölçüde ehlinin anlatmasi gerekli. çünkü küfür bütün çiplakligi ile meydana döküldü.bilenler rahmeti ilahiyeyi hala bildigimiz kadari ile anlatmiyacakmiyiz . “biz arza nice ayetler indirdik” yeryüzündeki gökteki ayetleri lutfu ilahi ile az çok okuyup zevkini alanlar bu ayetlerden bahsedemiyecekmi ehli bu yönlü manevi ilimlerini gene kabremi götürecekler o mana ilmi dünya için gerekli kilinmis esyayi yerinde kullanmayi bildigin gibi metafizik olan manayida yerinde kullanamiyacakmiyiz? kullanma yeri dünyadir gafil olmayalim !...

  maddenin felsefesini yaptiklari gibi manayi da, allah’a tazarru niyaz ederek, samimiyetle tefekkür etsinler. gerçegi görecek ve yasayacaklardir. bu türlü manevi yolun kadrini, kiymetini idrak eden kemalatli kullarina dahil olacaklardir, insallah.

  kendi kendine, yalvararak ve ürpererek yüksek olmayan bir sesle sabah aksam rabbini zikret, gafillerden olma. ( a’raf suresi, 205 ).

  ehl-i zikrin sabah aksam virt edinmelerini buyurdugu gibi, duygusuzca olmayip zikirle beraber tazarru ve niyazi terk etme. havf u reca üzere ol. hafi, senin kulaginin duyacagi kadar. iste o zaman rahmet-i ilahinin zuhuru ile aczinin, zaafinin mahsulü rahmet-i ilahinin tecellisi ile ürperti zuhur edecek. miracin ilk safhasidir. o hali ne kadar muhafaza edebiliyorsan kemalattir. manevi haller kisinin elinde olmayip kudret-i ilahinin yedindedir.
 • 13. tarikat
 • ali kalkanci ekolunun yasli versiyonudur.

  ankarada bir arkadas bunalim takildigi gunleinde degisiklik olsun diye birkac seramonisine katilmis.

  bu sih'in pesine takilanlarin iq seviyeleri ve cikar iliskileri arkadasin gozunu acmis. olayin tezgah oldugunu anlayinca da kosarak uzaklasmis.

  neyse ki daha fazla kisiyi dolandirmaya shih'in omru vefa etmedi.

  topragi bol atesi gur olsun...