şükela:  tümü | bugün
  • galileo galilei'nin hayat hikayesinin anlatıldığı bu oyunda bilim ve dogmanın çatışması çok güzel bir şekilde işlenmiş. bununla birlikte 400 sene önce yaşanmış çatışmaların benzerlerinin günümüzde de iktidar sahipleri ile doğrunun peşinde olan insanlar arasında yaşandığını söylesek yanlış olmaz sanırım. eskişehir sanat tiyatrosu bu oyunla çok güzel bir iş çıkarmış, emeği bulunan herkesin yüreğine sağlık.
  • erkal umut'un yazdığı "galileo'nun korkunç düşünceleri" adlı oyunu 19. uluslararası ankara tiyatro festivali kapsamında izledim. tek kişilik bir oyun. ara vermeden yaklaşık 1.30 saat sürdü. latif tiftikçi oyun boyunca çok güler yüzlü ve başarılıydı. tiyatro galileo'nun hayatını anlatıyor ve din-bilim çatışmasına odaklanmıştı. normalde tek kişilik oyunları beğenmem ama bunu çok beğendim. tavsiye ederim.
  • maltepe uluslararası tiyatro festivali sayesinde keşfettiğim için mutlu olduğum oyun. latif tiftikçi sadece galileo'yu değil, anlattığı olayların da kahramanlarını oynuyor. oyunun tarihsel olaylarla tutarlı olması için ayrıntılı bir araştırma süreci sonunda yazıldığı seyirciye belli ediliyor. bunların üzerine ışık efektleri de eklenince izlenilmesi gereken bir oyuna bürünüyor.