şükela:  tümü | bugün
 • yakında kanal d de yayınlanacak, ahmet kayımtu ve mahmut kayımtunun yapımcılığını yaptığı monk uyarlaması. baş rollerinde engin günaydın, algı eke, ersin korkut ve orhan güner yer alıyor. dizinin yönetmeni ise barış pirhasan, görüntü yönetmeni eyüp boz.
 • (bkz: adrian monk)

  engin günaydın'ın sade oyunculuğu ile patlayacak
  abartılı oyunculuğu ile sıcacak dizi. söylemiş olayım.
 • uzun süreden sonra engin günaydın'ı göreceğimiz bir dizi olacaktır. dört gözle bekliyoruz efendim.
 • bir başka yabancı dizi "uyarlaması". monktony shalhoub'dan başkasının oynayamayacağından adım gibi eminim.

  biz ne anlarız obsesif kompulsif bozukluktan zaten..olsa olsa ödlek bir karakter olur çıkar.
 • türkiye'de orijinal içerik üretememenin/yayınlatamamanın/tutmamasından korkmanının en yeni sonuclarından birisi olarak herhangi bir aksilik olmazsa kanald de yayınlanacak dizi.

  engin günaydın'ın yaratacagı karakteri merak etmek dısında, boyle bır uyarlamayı gormek yuz burusturmaktan ılerı goturmemıstır.
 • fragmandan olmamış gibi duruyor, sadece karakteri alsalardı hadi neyse hikayeyi de orjinalden alınca ekstra bir garip olmuş. monk dizisini izleyeli yıllar olmasına rağmen ilk bölümü hatırlıyorum o kadar güzel bir diziydi. yine de erken eleştirmek için, fragmandan direk infaz etmeyelim ilk bölümü bekleyelim.
 • bir polisiye dizisi (türkiye'de bu tip diziler tutmaz, gidip oc gibi, lost gibi arkası yarın dizileri izlenir) ve bir monk fanı olarak aslında böyle bir projeye heyecanlanmam gerekliydi.
  ama ne yazık ki türkiye'de dizi ve film sektörü içler acısı durumda. ağır karartılmış dizi çekilmediği sürece o sahneler, arkaplanlar, ışıklandırmalar çok feci ve aşırı derecede sırıtıyor.
  hababam sınıfı üç buçuk, kolpaçino, kutsal damacana seviyesinde film çeken insanlar var, sanki bu da onlara verilip yaptırılmış gibi duruyor.
  monk dizisinde ana karakterler gayet detaylı ve enfes hazırlanmıştı, hele o polis müdürü stottlemeyer şahane bir adamdı.
  keşke yabancı ülkeden diziyi alırken direk karakterin soyadını (monk-derviş), kıyafet biçimini felan almadan önce çekim tekniklerini felan alsalarmış da, adam gibi kaliteli bir dizi yapsalarmış.
 • adrian monk gibi bir efsane karakteri yerli oyunculardan canlandırabilecek tek kişi engin günaydın'dı. işin o kısmı cuk diye oturmuş... oturmuş da senaryo ve çekim kısmında bir çok kişinin çekincelerine katılmamak elde değil.

  bir kere bizde dedektiflik gibi bir kavramın olmaması polis teşkilatının dışarıdan yardım almaması vs var. sonra diğer karakterler pek olmamış gibi duruyor. özellikle stottlemeyer'in karşılığındaki başkomser amca çok yumuşak kalmış.
 • işler güçlerde ki çorapçı şenol'un durumu gibi lost'u" kayıp" behzat ç. "zeki d. " yapma planları bu projde adrian monk "galip derviş" olmuş. umutsuz yapımcılar, tutmuş projeleri tırtıklar. kötüdür demiyorum, kısır bir durumdur.
 • engin günaydın'ın bir bildiği vardır belki ama dizi sektöründe "ameriganvari" işler, anlayışlar, duruşlar ne zaman tutmuş ki bu tutacak? bu kadar peşin hükümlüyüm, bir o kadar da karamsarım.