• hayatımda yediğim en iyi pideyi yapan yer. pidesinin en önemli özelliği hamurunun çok çok ince olması. 3 pide yiyip tam olarak doymadan kalktığımı biliyorum. hamurun inceleğinin dışında sanırım mayası da farklı. favorilerim yumurta ilaveli yağlı ve kapalı kıymalı. samsun'da bafra, terme pidesi vs. deniliyor hiçbirinin galip usta pidesinin yanında esamesi okunmaz.
  • baktık vedat milör ağbimiz övmüş, derhal vedat milörün övdüğünü boklama triplerine girdik, gidelim şöyle gerine gerine bi boklayalım dedik ama şahane pide yedirdiler bize dostlar. enfesti. damağımız çatladı, allah da cezamızı bu suretle vermiş oldu sanırsam.

ve net bir şekilde söyleyebilirim ki bugüne kadar yediğim en lezzetli yumurtalı karışık pideyi yemiş olabilirim.

teşekkürler vedat ağbi.
  • samsun'un çarşamba ilçesinde bulunan, belki de dünyanın en lezzetli pidelerini yiyeceğiniz çarşamba pidecisi.

neden mi bu kadar kesin konuşuyorum, çünkü işin uzmanı vedat milor burası için son noktayı koymuş.

vedat milor'un galip usta ile ilgili yazısı için buraya tıklayın

çarşamba'ya yolunuz düşerse hiç adres sormadan atatürk heykeli nerede diye sorun çarşamba halkı* size yolu hemen tarif eder. heykelin hemen arkasında bulunan galip usta'nın pide salonu size ben buradayım diyecektir.
  • hem lezzetli hem ucuz mekan. kıymalı pidenin porsiyonu kucuk olsa da 2 kişi 20 liraya doyduk.
  • çarşamba'da bulunan ve hakkında bilgi sahibi değilseniz içerisindeki hazineyi saklayan bir eskici dükkanı zannetmeniz normal.anadolu'nun her yerinde kötü un ve hamur ile yapılmış dibine kadar margarine bulanmış pideler yapan alelade dükkanlar gibi bir görüntüsü vardır ancaaaakk...

hamurun elle açılmasından başlayıp midenize inmesine kadar geçen sürede sizi 5 yaşında bayram sabahı sınırsız harçlıkla lunaparka koşan çocuk gibi mutlu etmezse gelin beni bulun ve ödediğiniz tüm ücretin iadesini isteyin.ben böyle bir hamur böyle bir pide görmedim arkadaş vedat milor reisin övdüğü kadar var..2,5 pide yedim bir tane daha yerdim o kadar hafif ve lezzetli.yani son sözüm bunun adı pide ise biz büyükşehirlerde balyoz sapı yutuyoruz.
hesabın var mı? giriş yap