• milano'da piazza del duomo'nun sol tarafında bulunan, bizim çiçek pasajı'nın bir on beş yirmi katı büyüklüğünde alışveriş merkezi. içinden geçip la scala'ya ulaşabilirsiniz.

  şuradan bakıp fikir edinilebilir:

  http://members.virtualtourist.com/m/p/m/15bf56/
 • zamanında duomo meydanından la scalaya kolay ulaşım için yapılmış olan tünel. günümüzde son derece şık kafe ve mağazaların olduğu şahane yapı. ayrıca bu yapının en üst katlarında bir yerde mtv stüdyosu bulunmakta tüm trl çekimleri burada yapılmaktadır.
 • çok güzel cam kubbe bir çatısı vardır.. bir de tam bu kubbenin altına gelen mozaiklerin orda da bir numara vardı ama unuttum şimdi.. akın akın japon turisti yere bakıp o mozaik parçasını ararken görebilirsiniz..
 • dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biridir. dört koridorunun kesiştiği noktada, cam kubbenin tam altında; zemine boğa figürlü bir mozaik işlenmiştir. insanlar, bereket getireceğine inanarak topuklarını bu boğanın üzerine koyup kendi etraflarında üç kere dönüyorlar. ben henüz bir bereketini göremedim.
 • yukarıdan bize bakan onlarca heykeliyle dikkatimi çekmiş pasajdır.

  evet, birçok insan mağazaları incelerken, ben heykelleri, mozaikleri inceleyip fotoğraflarını çektim.
 • ıcinde cok guzel restaurantlar ve luks magzalar barindiran bir yerdir. mcdonalds kapatilmis ve yandaki avmnin alt katina acilmistir. mcdonaldsin hikayesi ise soyledir. 2.dunya savasi sirasinda italya bombalanirken burasi zarar gormustur. abd de zarari biz tamir edelim demistir ve mekan duzeltilmistir. bunun karsiliginda ise iceriye mcdonalds acilmistir ancak suresi de doldugu icin kapanmis ve yandaki yeni avmye tasinmistir. su an yerinde adini hatirlamadigim ama meshur bir magaza var. iceride yemek yemek 1 makarna ve 1 bira olarak 25 euro civari tutmaktadir. gidin gorun ve hayran kalin.
 • italya ‘nın en çok fotoğraf paylaşılan yerleri arasında 5. sıradaymış efendim.
  2. sırada vatikan’daki meydan.
  1. sırada ise pisa kulesi varmış.
 • galleria vittorio emanuele ıı, italya'nın en eski aktif alışveriş merkezi ve milano'nun önemli bir simgesidir.

  şehir merkezinde dört katlı çift pasajın içinde yer alan galleria, adını italya krallığı'nın ilk kralı victor emmanuel ıı'den almıştır.

  içindeki ristorante galleria'da çok lezzetli bir pizza için mola verebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap