şükela:  tümü | bugün
 • ünlü bir mafya ailesi.
 • ayrica diger unlu bir don'lari da john gotti'dir
 • new york'un en büyük mafya ailelerinden.en büyük babaları carlo gambino işlerini sürekli sessiz sedasız yapmış,hiçbir zaman medyada boy göstermemiştir.ölümünden sonra yerine paul kastellino geçmiş ancak o, aileden uzak bir şekilde kendi hizmetçisiyle aşk ilişkisine girmiş ve sonunda karşıtları tarafından 1985'te öldürülmüştür (aile içi karşıtları).onu öldürten yeni baba olacak john gotti'dir.1992'de fbi'ın suçlamayı başardığı gotti kalan yıllarını cezaevinde geçirdi.10 haziran 2002'de kanserden öldü.teflon baba diye bilinirdi.
 • berserk adli anime serisinde, guts (veya gatts) adli kahramanin egitmeni bir parali asker birliginin lideridir. guts'in "babasi" gibidir ancak ondan nefret eder, cunku guts bir cesetten dogmustur ve bunu bir lanet olarak gorur.

  bir gun bacaklarinin hakimiyetini bir savasta yitirir ve yuruyemez olur. savasamayan bir savasci hicbir ise yaramadigi icin kendi kendini yer, ancak halen daha birligi icindeki korku ve karizmasini korumaktadir.

  her ne kadar halen daha lider olsa da, yine de kendisini cok gucsuz ve amacsiz gormeye baslar. intikam almak ister. belki yapacagi birsey artik kalmamistir, ama en azindan kendisini bu hale getiren kimselerden intikam almak ister.

  bu nedenle ugursuz olarak gordugu guts'i hedef olarak belirler ve bir gece ona saldirir. ancak guts, istemeden de olsa, yalnizca dogdugu gunden beridir kendisinde bulunan hayatta kalma azmi nedeniyle gambino'yu oldurur. bunu uzerinden seneler boyunca atamaz ve her zaman kendisini suclamaya devam eder. guts, gambino'ya hem saygi duyar, hem de buyudukce kendisinden nefret etmeye baslar ve en cok ornek aldigi, ayni zamanda en nefret ettigi insanlardan biri haline gelir.

  taa ki yoluna griffith cikana kadar...
 • bir tüe acının nefret karışımı haykırış. aynı zamanda çocuksu bir saflık içerir. çok üzüntü içersindeki insanlar gambino diye bağırarak rahatlarlar.

  rüyada gambino görmek, görülen gambinoya göre değişik anlamlar içerir. mafya babası gambino görülürse, çok film milm izlenmiştir, göt açıkta kalmıştır vs. ama çizgi karakter gambino görülmüş veya gambino diye bağırılmışsa geri dönüşü olmayan bir kayba uğranacağı anlaşılmalıdır. hem mafya gambino görüp hem de gambiiiiiinooo gambiiiiiinnooo diye içli içli bağırılmışsa kısa süreli cinsel ilişki ya da beklenmedik erken boşalmalara hazır olunmalıdır.
 • pes* 2009 oyununun pc versiyonunda eğer ki master league'e başlarsanız ve ilk sezonun devre arasında hızlı, etkili, yırtıcı, tuttuğunu koparan bir kanat oyuncusu veya forvete ihtiyaç duyarsanız; bu 16 yaşındaki genç yaptığınız her tür aramada karşınıza çıkacaktır, affetmeyiniz, kadronuza katınız, teşekkürü bir borç biliniz.
 • gambino ailesi ilginç bir şekilde mario puzo'nun god father adlı kitabında ve kitaba bağlı olarak filme alınan hikayede adı geçen corleone ailesini andırır. carlo gambino döneminde, özellikle 1957'deki apalachin toplantısından sonra etkinliğini arttırmıştır. yetmişli yıllarda new york'un kontrolünü büyük ölçüde eline geçirdiği gibi las vegas ve reno gibi şehirlere kadar faaliyetlerini genişletmiş ancak ülke çapındaki faaliyetler açısından chicago çetesinin gölgesinde kalmıştır.

  (bkz: paul castellano)
  (bkz: thomas gambino)
 • gambino sağlamdır. hızlıdır. iyi vurur. salibur'la birlikte iyi bir ikili oluşturur. takımınıza alınız, arkadaşlarınıza aldırınız.
 • pes 2009'da efsanevi forvet.

hesabın var mı? giriş yap