şükela:  tümü | bugün
 • bu sezon support rollerinde yaşamış oldukları bir takım sıkıntılarla birlikte inişli çıkışlı performanslarına rağmen büyük takım olmanın sorumluluğunu yerine getirerek 3.sezon league of legends dünya şampiyonasında oynamaya hak kazanmış euw takımı.

  (bkz: alex ich)
  (bkz: 5 russian 9 eyebrows)
 • league of legends'ın en tehlikeli, en eğlenceli takımı. hayranı olarak söylemeliyim iem köln'de çatır çatır fnatici ezdilerse de hala fnatic'e karşı üstünlüklerini kuramadılar. avrupa'nın en iyi 2. lol takımı olarak biliniyorlar hala.

  sezon 3 dünya şampiyonasına edwardsız götüm götüm katılmışlardı, gruplardan da aynı şekilde çıktılar ve koreli dayılar diamond'ın evelynn'ini support junglela durdurak elediler. velhasıl anti-asian bilinen takım, azubu'yu elince kolum gibi soktuk diyen takım şampiyonada hayal kırıklığına uğrattı bizi.

  edward'ın dönmesi başka bir hava kattı, iem 2013'de önüne geleni dağıttılar. meşhur peke, c9ın meteos'u hai'si önünde duramadı russian overlordların. tabi bu durumda fnatic'in adc değişikliği de etkili oldu rekkles tam uyum sağlayamamıştı ama dedik ki eski moscow 5 efsanesi döndü, önümüz sezon 4 dünya şampiyonası finali, rakip skt1 desek de lcs'in ilk maçında fnatic ezdi geçti takımızı, bir bulandırdı hayallerimizi.

  solo topları darien lol'ün belki de en popüler videosuna malzeme olmuş swaglord olarak bilinen avrupa'nın en iyi solo oyuncularından biri. sezon 3 başlarında feeder, gereksiz diye eleştirilse de takım oyuncusu yeni metalara hızlı adapte olan hatta warwick solo top'ı popülerleştiren biri. yeri geldiğinde nexus'un önünde dans eder, yeri geldiğinde golemlerden gülerek çıkıp adc'yi avlar.

  jungle pozisyonundaki diamond (diamondprox eski ismiyle) dünyanın en iyi junglelarından. geçen sezon insec( oyundaki bir kombonun adıyla anıldığı epic bir jungler) ve araneae onu dünyanın en iyi junglerı olarak göstermişlerdi. epik bir oyuncu. hızlı, agresif heroları seçer. evelynni, lee sini, elise'i, noc'u epiktir. counter jungle imkanını kaçırmaz, pozisyon bakımından sıkça hata yaptığı söylense de avrupa'da üzerine yoktur. ranked solo-queu'da liginde defalarca 1. olmuştur. yeni heroları denemeyi sever; karma, volibear, nasus gibi heroları jungle'da meşhur eden bir oyuncu.

  midleri ve kaptanları alex ich 2 sezon boyunca avrupa'nın en iyi mid oyuncusuyken, sezon 3'te xpeke tarafında defalarca eline verilmiş bir adamdır. fnatic - gambit mücadelerinin belirleyici adamıdır. kha zix'i, karthus'u, kassadin'i şiir gibi oynar. sk gaming maçında ocelote gibi oyuncuya karşı zilean mid yapmışlığı
  vardır. takımı avrupa birinciliğine taşıyacak rol şüphesiz onun payı diğerlerinden daha büyük olacaktır, çünkü xpeke'nin iş yapamadı fnatic kolay yenilir.

  takımda botun uyum sorunuyla boğuşan oyuncuları genja ve edward var. edward genja'nın pasif oyun anlayışını sorun ederek takımda ayrıldı. rus takımında rusa atarlanan ermeni'yi takmasalar da şampiyonada gördüler ve aradılar edward'ın yokluğunu. alex ich dil döktü, stream yaptı getirdi ve genja biraz daha agresif itemler tercih etmeye başladı. edward çoğu kişi tarafından avrupa'nın en iyi supportu olarak gösterilmekte. thresh ve annie'yi fena oynar, kill secure'u fazlasıyla sever. genja görmediğim yere tövbe bulaşmam diyen bir carry. tek kaşlı olduğu için sıklıkla taşşağa alınan kardeşim yeni adclere çabuk uyum sağlar sever kullanır. ashe'yle 30 level olduğu söylense de legolas vari varus oynar, jinx'i, lucian'ı ve miss fortune'u iyidir.

  lcs'de fnatic maçı hariç diğer maçlarda fırtına gibi esseler de artık dünya takımları arasında en üst sıralara gelmeleri lazım. oyuncuları iyi, maçları zevkli, ne yapacakları kestirilemeyen rus takımını umarım sezon 4'te dünya şampiyonasının üst sıralarında görürüz.
 • vize problemleri nedeniyle bu hafta 4 yedek ile oynayan takım.
 • alex ich'in dün itibariyle yaptığı ayrılık açıklamasından sonra süper starını kaybetmiş takım. moscow 5, hatta team empire takımı resmen tarih oldu.

  alexey'in derdi son 2 sezon boyunca ilk yıllardaki gösterdikleri süper agresif, domine edici performansı gösteremediler. metaları yapan, deli divelar eden gambit bir anda pasif oyun anlayışını benimsemeye başladı. başta genja ve diamond'ın kda sevdası takımın eski ruhunu özellikle bu sezon çok bozdu.

  lol çılgını ve lcs takipçisi ben ve bir çok kişi için dün kara bir gündü, dün oyunun en köklü takımlarından birinin resmen bitişi oldu. alexeysiz gambit olur belki daha iyi birini bulup daha iyi bir takım olur. ancak nunu oynarken empireeee diye bağırtan, level 9 duo barona başlayıp hızlıca çıkan, level 3 diveların takımı son 1 sene kendini arayışı bıraktı, kaptan gemiyi terk etti. moscow 5 efsanesi bitti. hepimizin başı sağolsun. artık anti-asian diyebileceğimiz bir takım yok.
 • zamanının efsanevi moscow 5 takımının yeni ismi idi. efsaneydiler lan. belki de bundan 2 yıl önce dünyanın en iyi takımıydılar. bir süre için elbette. ama alex'in gitmesi, genja'nın sik gibi bir oyun sergilemesi, eddy'nin takımdan ayrılması vs vs tüm bunlar takımın amına koydu. ki bana kalırsa tüm sıkıntı top lane ve adc deydi. genja kadar pasif, agresif oyunu sevmeyen, straightforward bir oyuncu olamaz bu competitive seviyesinde. resmen darien'la ikisini taşıyordu geri kalanlar. çoğu zaman hem de. özellikle de bu sezon lcs'deki performansları, oyunları, darien'ın sıçışı falan.. bunlar çok üzücü şeyler. alex'siz bir m5 düşünülemezdi, zaten sıçızladılar.

  ggwp.
 • malmö deki cs go turnuvasına bakayım dedim, gördüm ki gambitte bir kişi eksik ve tebrikler "majorluk kazanınca ötesi berisi ayrı oynayanlarda bugün: gambit gaming "

  zeus takımdan ayrılmış açıklaması aşağıdaki linkte
  zeus_tw

  tl,dr; takımda zaten anlaşmazlıklar vardı, koçumuz kane'i arkadaşlar zayıf buluyordu, gönderdiler. o giderse bende giderim dedim, gittim.

  ne bileyim acayip yükseliyorsun major kazanıyorsun sonra koçu zayıf diye gönderiyorsun (yersen). zeus bu durumu haksız bulup çıkıp gidiyor (onuda yersen). zeus'un adamlığından şüphem yok ama arka tarafta başka hikayeler var gibi.

  son zamanlarda zeus'a fazla empati (ve hatta sempati) duyuluyor. karşı taraftan açıklamalar gelirse bu entryi editlerim, ki doğru olan bu .

  kim bilir belki s1mple, zeus el ele, gambit sana güle güle; bakalım göreceğiz.