şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aradan yıllar geçti ama hala beşinci katın balkonundan düşerken göz göze geldiğimiz o kısacık anı hatırlıyorum... çok yaralayıcıydı be...

  edit: lan hayır düşen ben değildim.
 • çocukken, aileden talep edilemeyecek kadar pahalı bir oyuncaktı bu. tam anlamıyla bir çocukluk hayaliydi. içimde, doldurulmayı bekleyen umutsuz bir ukteydi. zaten sünnetime de kimse getirmedi... şeffaf su tabancaları dolduramadı yerini...

  game boy, yazlık yerlerde 18 vitesli castello ve bianchi marka dağ bisikletleriyle gezen zengin çocuklarında olurdu sadece. herkes o çocukla iyi geçinmeye çalışırdı, soğuk şakalarına zoraki gülerdi, keyfi yerine gelsin de 1 kerecik oynatsın diye. zaten daha oyuna adapte olamadan da çekip elinden alıverirdi game boy'u... eve gidince aynanın karşısına geçip, "game boy... game boy..." diyip gülümserdim kendi kendime. sonra dönüp, halının üzerinde demirbaş olan misketlerimle oynamaya başlardım, içim buruk...

  yıllar sonra; topkapı'daki bit pazarında gezerken aniden gözüme ilişti ve yanımdaki arkadaş benden önce davranarak atladı üstüne. sol üst köşesindeki tırnağı sağa doğru itti, dijital "nintendo" yazısı yukarıdan ağır ağır kayarak kadraja girdi ve yeşil ekranın orta yerinde durdu. o an gözlerimin yaşla dolduğunu arkadaşa belli etmemeye çalıştım ve ellerim ciddi manada titredi. karşılığında 10 ytl gibi komik bi para istedi çingene çocuk. arkadaşım pazarlığa girişmedi bile... parayı uzattı.

  yine alamadım işte seni game boy!..
  15 sene sonra yine!

  ah bir hızlı davranacak kadar büyüyebilsem...
 • henüz 4 -5 yaşlarında bir çoçuk için 90'lı yılların başlarında mükemmel, süpersonik bir oyuncaktır. tetrisin hacı murat olduğu yıllarda mercedestir.
 • 90lı yılların türkiyesi'nde 4 kalem pili ile nice çocuğun yüreğini ısıtmıştır.
  nice mühendis, doktor avukat olacak, gelecek vaadeden çocuğun anadolu lisesi sınavında başarısız olmasına yol açmış capon komplo teorisidir.
 • eminim ki bir gün dünya'ya gök taşı çarpacak ve internet, elektrik her şey kullanılamaz hale gelecek. yaşayan bir kaç bin şanslı insanı kuyruğa sokup, pirinç, yumurta, tavuk ve temiz su karşılığında gameboy'umu kiralayacağım. pil stoğu yaptım.
 • multi kablosu sayesinde 15 yaşımdayken 12 yaşında bir hatunun tetriste elime vermesini sağlayan alet..
  (bkz: bacak kadar cocuklar siktiler gotumu)
 • dayım almanya ya gitmişti de,game boy istemiştim.ortaokul çagları...getirdiği gece uyuyamadım,durmadan oynadım!ne büyük sevinçti.hala sapasağlam durur.
 • baya modifiye bir z80 işlemci kullanıyormuş.
 • kardeşim bellediğim oyuncağım.. bu yaşımda bile.

  (bkz: tek çocuk olmak)
  (bkz: yalnızlığın somutlaştığı anlar)