şükela:  tümü | bugün
 • bir zamanlarin efsane oyuncagi gameboy'un renkli ekran sahibi torunu. daha ufak, daha guzel ekranli olmasinin di$inda commander keen'in port edildigi gaming gadget.
 • renkli ekranıyla ve birlikte gelen warioland 3 oyunuyla gönlümü çalmış, aylarca eğlenceli vakitler geçirmemi sağlamış ve uzun süre sonra, hala aynı zevki almamı sağlayan oyun konsoludur. eski gameboy oyunlarını desteklemesi sayesinde klasik gameboy oyunlarına akmak ve nostalji yaşamak da cabasıdır. yeni gelen modellerden sonra biraz demode olsa da hala şahsım tarafından aynı saygıyı görmektedir.
 • 1998 yılında çıkmış, kopya oyun çalıştıracak bir kart çıkmadığı* için sükse yapamamış sekiz bitlik nintendo konsolu. hala farklı sistemlerde emulator vasıtası ile hayat bulur oyunları.
 • nintendo'nun 1998 yılında piyasaya sürdüğü game boy modeli. 160x144 piksellik çözünürlüğü ve 32 kb rami bulunur. 2 aa pille çalışan cihazın arkasında devasa bir kartuş yuvası bulunur. zamanında az kahrımı çekmemiştir.
 • bir adet bulup satın almak istediğimdir. çocukluk hasreti. ama pek fazla bulunamıyor malesef bunlardan artık.

  edit: darkpower sağolsun 15 sene kadar gecikmeyle bir gameboyum oldu sonunda. gideyim de pikaçuyu salayım milletin üzerine.
 • benimde çocukluğumdan beri zevkle oynadığım farklı kaset ardaığım bulamadığım süpersonik oyun konsolu ne kavgalar edilirdi zamanında amma şimdi hep aynı kaseti sonlandırmaktan bıktım
 • hayranı olduğum efsane game boy
 • şunca yıllık yaşantımda en az gördüğüm oyun zımbırtılarının başında yer alır bu alet. bir dönemler büyük patlama yapar gözüyle çıkartılan bu gameboy color doğru düzgün ilgi çekmemişti. kendim almayı geçtim kimsenin elinde görememiştim, fiyatını hatırlamıyorum ama bir hayli pahalı olması muhtemel. o dönemlerde böyle konsol, oyun zımbırtısı aletlerinin hepsiyle haşır neşir olmuşluğum, oynamışlığım vardır ama bunla oynamak bir kere nasip olmadı. en fazla japon oyuncak sarayı'nda elime alıp inceleme fırsatım olmuştur. o dönemlerde ilkokula gidiyordum yıllar geçti kaç yaşıma geldim hala içimde uktedir bu aletle oynamak.
 • dünya çapında game boy bandı dahilinde, game boy, game boy color, game boy pocket ve game boy light modelleri 119 milyon adet satmıştır.

  yani öyle gameboy color satmadı gibi iddialara kanmayın. game boy bandı taşınabilir oyun konsolu camiasında fenomendir.

  game boy color'un en güzel özelliği renkli oyunlarının game boy'da renksiz olarak da oynanabilmesidir.
  zaten renksiz olarak yine renksiz olarak ya da kısmı renkli olarak game boy color'da oynanmaktaydı.

  buradan aslında game boy'ların içindeki devrelerin, işlemcinin, grafik işlemcisinin benzer yapılarda olduğunu iddia edebiliriz. game boy color'ın içinde hız bazında daha gelişmiş olan aynı game boy işlemcisi vardı.

  velhasılı kelam 8 bitlik bu aletlerin 21'inci yüzyılın başına kadar satılabilmesi bence büyük bir olaydır...

  ben de istiyorum bunlardan hehe... game boy bandı dahilindeki bütün aletleri toplamak gibi bir fantezim var ki bu fanteziye benden başka çok kişinin daha sahip olduğunu hatta gerçekleşirdiklerini gördüm.

  şimdilik elimde iki adet sağlam bir adet mevta game boy ve bir adet sağlam game boy advance bir adet de mevta game boy advance sp var.

  şimdi gözümü color'a diktim... ardından o şerefe erişebilirsem bir adet pocket bir adet de light istiyorum...

  neyse kime ne bunlardan... ben insanların genelini ilgilendiren şeylerden bahsedeyim.
  efenim tipik game boy laneti olan pil kapağının kaybolması hadisesinden bu alet de mustariptir.

  hatta iddiam olduğu üzere bir çinli şu game boy'ların orijinal kalıplarını bulsa orijinal renk paletlerine sahip olsa ve fason olarak game boy bandındaki aletlerin pil kapaklarını üretse zengin olur.

  demem o ki öyle ya da böyle koleksiyona ayrılmamış yahut bir yerlerde unutulmamış elde cidden kullanılmış bütün game boy'lar gibi bunun da ikinci elde pil kapağı olmayanları pek çok adet de mevcuttur.
 • zamaninda (2001 olsa gerek) yedigun'un hediye ettigi yari seffaf, turuncu, japon mali (made in japan) oyuncak. yaninda bi de pokemon kartusu yollamislardi. kimsede yoktu ki uc bes pokemon transfer edelim, listemizi tamamlayalim.