68 entry daha
  • neden övüldüğünü anlamadığım filmdir. bence vasat ama bu kadar “şöyle güldüm, böyle eğlendim.” yazan olduğuna göre benim bombok yazmama aldırış etmeden izleyin, zevk meselesi sonuçta. filmin tek güzel yanı rachel mcadams olabilir. ama illa puan vermek gerekirse 4/10.

--- spoiler ---

film daha açmadan tahmin edilebilir bir film öncelikle, zorlama ters yaptıkları bir ya da iki nokta haricinde, iki değildir hatta. bir noktada sadece tahmin edilemez olabilir ama o da “öfff” yani. senaryo hadi klişe ters köşeler üstüne ama konuşmalar özellikle çok vasat, abartı mizah desem değil, kara mizahla alakası yok, konuşmalar gerçekten çok vasat yazılmış. hiç sevmediğim bir tarz. bir de hala bitmedi mi başına silah dayanmışken ya da köşeye sıkışmış haldeyken yapılan boktan konuşmalar modası, klişelerle dalga geçmek değildi bence bunlar. iki-üç sahne var komik olabilecek. köpek sahnesi en iyisiydi sanırım, kusma sahnesi de güzel, hamile kadınla olan sahne de fena değildi. ama böyle nasıl anlatılır, gülüyorsun da eksik bir şey var, bütünlük mü yok süreklilik mi yok eğlendirme açısından, bir şey hep fena halde eksikti. olmamış.

--- spoiler ---
14 entry daha
hesabın var mı? giriş yap