şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tunçeri organizasyon firmasının düzenlediği, türkiye’de faaliyet gösteren şirket personellerinin macera, zeka, yetenek ve sanal kategorilerinde birbirleri ile yarıştığı ve ardı ardına iki hafta pazar günü şeklinde düzenlenen yarışma.

  organizasyon iki senedir düzenlenmekte ve biz de şirket olarak iki senedir yarışmalarda yer almaktayız.

  bu organizasyona katılmak isteyen arkadaşlarımız iki defa düşünmeli. ilk olarak kendi şirketleri organizasyonda sponsor mu ona bakmalı, ikicisi de verilen kıytırık ödüllerin iki pazar günlerini heba etmeye değecek mi sorusunu cevaplamalı.

  iki senedir sanal kategorisinde şirketimiz adına yarışıyoruz. sanal kategorisinde ilk sene 3-5 vr oyunu ve ipad oyunları yer alırken organizasyonun ikinci senesi 80% oranında vr oyunlarını kapsayacak şekilde düzenlendi.

  kendi evimde 2 seneye yakın vr tecrübem olduğu için oyunlar kendi açımdan şova dönüştü. eşim de vr oyunlarına meraklı ve aynı şirkette çalışmamızdan mütevellit o da takımımızda oldukça iyi performanslar gösterdi. velhasıl takımın kalan üyeleri de yaşça 30 yaşın altında olmaları sebebiyle ortalama ve üstü performans gösterdi diyebiliriz. zaten oyunların başında duran kişiler de çoğu oyunda oldukça iyi olduğumuzu iletti rakiplerin puanlarına bakarak.

  katılan 7 takım içerisinde ilk üçe giremememiz ise hakikaten şok geçirmemize neden oldu. ilk üçe giren takımlar sponsorlar arasından seçilmesi de olayın aslında çok da adil bir yarışma düzeninde geçmediğini bize gösterdi.

  kazanan veya kaybeden takımlarının puanlarının açıklanması bir yana, kendi takımınızın puanını bile öğrenemediğiniz şaibe dolu bir yarışma bu organizasyon.

  boşu boşuna iki pazar gününüzü ayırıp vaktinizi harcamayın. ücretsiz 1 saat alkol servisi ve köfte+makarna+ayran için verdiğiniz emeğin karşılığını alamıyorsunuz.

  hayal kırklığı, adaletsizlik, ve emek hırsızlığı ile harmanlanmış bu organizasyona şirketiniz sponsor değilse katılmamanızı şiddetle tavsiye ederim.

  kerem tunçeri’yi de severdim ancak gözümden düştü.

  organizasyonu ayakta tutmak için bulduğu sponsorları yarışmalarda kayırmak oldukça amatör bir durum. daha da gitmem.