şükela:  tümü | bugün
 • benim de teorim var açılın hele bi.

  --------spoiler--------

  s05e08’de jon snow’un ak gezeni valyrian çeliğinden yapılma kılıcıyla tuz buz etmesi sonucu öğrendik ki bu zalim ırkı ejdercamı kullanmadan da öldürmenin yolları var. kitapları okumasam da bazı kaynaklarda bu valyrian çeliğinin dragonsteel olarak adlandırıldığını görüyorum. anlaşılan o ki, valyrian çeliği ejderha nefesi ve çeşitli büyüler katılarak yapılan bir çelik türü. teorimin birinci ayağı bu. bunu sol arka cebimize atıyoruz.

  diğer yanda ise herkesin oturmak için can attığı, hükümdarların öldüğü, yaz günü serin tutan, kış günü cırcır eden demir taht var. tarihi belgelere baktığımızda, aegon the conquerer savaşı kazanıp westeros’u fethettiği zaman kendisine karşı savaşanların kılıçlarını ejderha nefesinde eriterek yaptırmış bu tahtı. bu da sağ arka cepte.

  ellerimizi iki cebimize soktuğumuzda teorimizin kaynağını somut olarak tutuyor olacağız. eğer valyrian çeliği ejderha nefesi mamülüyse, normal bir çeliği de ejderha nefesi ile eritip taht yaptıysak, o da valyrian çeliğinden bir taht olma ihtimaline sahip. demek ki belki de elimizde tonlarca valyrian çeliği var ama farkında değiliz. işimiz gücümüz seks, savaş, ensest, entrika, adam kayırma, kral zehirleme, türlü şerefsizlik.

  tahminim şudur ki; gün gelip de ak gezen reyizler (cc) king’s landing surlarına dayandığında, bu taht eritilecek, binlerce kılıç yapılıp kings landing'e sığınmış bir ittifak ordusuna dağıtılacak. ironik bir şekilde tüm halkların uğrunda savaştığı taht, yine tüm halkların kurtuluşu olacak ve herkes anlayacak ki taht yalan dünya yalan. ardından belli olmaz, belki de bir bir koalisyon hükümeti kurulacak.

  --------spoiler--------

  demişti diyebilin diye buraya yazıyorum.
 • 6. sezonu nasıl olacak bilmiyorum ama 7. sezonu figüranlarla oynanacak.
 • jon snow ile ortak bir noktamızın olduğu dizi.

  ikimiz de hiçbir şey bilmiyoruz amk. ulan bu diziyi ben de izliyorum insanlar bu kadar çıkarımı nasıl yapıyor? hadi jon snow rol icabı hiçbir şey bilmiyor. ben niye bilmiyorum? sebebi neydi ki?
 • --- spoiler ---

  sevgili jon snow;

  gece nöbeti yeminin "gece çöker ve şimdi benim nöbetim başlar. bu ölümüme kadar sona ermeyecek" maddesindeki hukuki bir boşluktan yararlanarak gece nöbetini bitirebilirsiniz, sigorta priminiz 1800 günü geçtiği için emekli maaşınızda herhangi bir düşüş olmaz.

  ali tezel

  --- spoiler ---
 • --- spoiler s5e8 ---

  akgezenlerin cozum surecini baltaladigi bolumdur efendim.

  --- spoiler ---

  debe editi: (bkz: minik gülce için yardım kampanyası)

  debe editi 2: http://oyveotesi.org/
 • --- spoiler s5e9 ---

  khaleesi ve drogon'un sahnesini bir nebze charizard ve ash arasındaki ilişkiye benzettim. charizard bütün yıl ash'i siklemeyip volkanik dağda magmar'la yaptığı dövüşte ash'e ilk defa itaat ederek ve dövüşü kazanarak biz sübyanları ağlatmıştı. drogon dallaması da duygusal anlar yaşattı bize bu bölümde.

  --- spoiler s5e9 ---
 • 5. sezonun sızdırılan 4 bölümünü de izledim. yarın ölmeyeceğimin garantisi yok neticede. neden bekleyeyim? aklımda duracağına midemde dursun.

  pişman değilim bir dört bölüm daha olsun yine izlerim.

  (bkz: kim öle kim kala)
 • --- spoiler ---

  tywin lannister krallığı kendine borçlandırıyormuş. adam yıldırım demirören çıktı rıza baba.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  you know nothing jon snow demesin artık kimse , jon yabanilerin 20 kabilesini de bir arada gördü, devler, mamutlar,warglar gördü; karakale savunmasında thenn lideri öldürdü; çetinocakta white walker öldürdü; ormanın çocukları dışında surun kuzeyinde kalan herşeyle görüştü ve dövüştü; önce milli oldu sonra sevdiğini surun kuzeyine gömdü(yaktı) . herif s05e08'de tezini verip lisansı bitirdi. sırada yüksek lisans var; night king açık açık kaydını aldı zaten.
  --- spoiler ---