şükela:  tümü | bugün
21557 entry daha
  • futbol camiasından çok ilginç benzerlikleri mevcut olan dizidir.
  • sam'i sevmeyenler sam'e kurban olsunlar kendisi game of thrones geleceğinin en önemli üstadı olacak, zeki ve ahlaklı.

--- spoiler ---

cersei'nin sonu arya'nın elinden olacak galiba. yapacağım deyip de yapamadığı bir şeyi görmedik küçük farenin.
    --- spoiler ---
  • -spoiler-

çoğu hanenin başına kadınların geçmesiyle artık emin olduk ki finaldeki büyük savaş kadınların savaşı olacak. yolun kız birbirinizi.

-spoiler-
  • ne cersei, ne arya, ne jon ne de sarı saçlım daenerys. hepsini kenara atıyorum, lyanna mormont'un askerleriyiz!!

--- spoiler ---

ayrıca sam'in 1000 tane kitaptan random 3 kitap alıp sonuca gittiğine dair yazılar okuyorum. yapmayın, etmeyin, günahtır. tüm dünyanın bilgi bankasından bahsediyoruz. adamlar da konu başlıklarına göre 3-5 ayrım yapmıştır herhalde amk.

--- spoiler ---
  • sansa ile karstarklar arasında bir sonraki tartışmanın söyle olacağı dizidir

-benim dedemin dedesinin dedesi ne yapmış?

-ne yapmış?

-sizin tarladaki bütün hıyarları yemiş!
  • yedinci sezonu bomba gibi başlayan dizidir. diğer yazarların aksine ben böyle düşünüyorum.

--- 7x01 spoiler ---
    hele jon snow'un ned umber ve o karstark leydisini çağırdığı sahnelere bayıldım.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

uykularım kaçıyor, uyuyamıyorum. ya jon'da robb gibi ölürse? "kuzeyin kralı" filan çok benziyorlar. sansa'da catelyn rolünü oynarsa ölümleri benzer olursa kafamı duvarlara vururum.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

geçen düşünürken aklıma geldi şimdi jon un targaryen oldugunu biz biliyoruz bran da biliyor peki buna diğerlerini nasıl ikna edecek , yani şimdi gitse winterfell e jon snow ned starkın oğlu değil yeğenidir dese , rhaegar targaryenin oğludur dese millet gerçekten inanacakmı, ben olsam kesin demir tahtta hak iddia etmek için uydurdular diye düşünürdüm :) ispat olarak yok rhaegarın arpı mezarlıkta çıktı yok yüzüğü şurda çıktı filan tamamen saçmalık arp orda çıktı diye haa tamam jon rhaegarın oğlu diyecek halleri yok kaldı ki kitapta genç griff in bile targaryen oldugu şüpheli iken (bazı kişiler blackfyre oldugunu söylüyor) jonun targaryen olduguna inanmak için gerçekten sağlam bi kanıt gerekiyor bu sağlam kanıtı bilenler yeşillendirirse sevinirim

edit:@krokiller howland reedinde orada bulundugunu dolayısı ile olayı onaylıcagından bahsetti sanırım millet i bu şekilde ikna edecekler
    --- spoiler ---
  • yemek yerken sam'in bok temizlediği sahnenin denk gelmesi dışında güzel bir bölüm ile 7. sezonuna giriş yapmış dizi.

sebebi neydi ki?
  • --- spoiler ---

(bkz: arya stark'ın gülen yüzüyüz)

bölüm başlangıcı çok iyiydi. arya stark reisin kızıl düğünün intikamını tamamlamasıyla içimin yağlarını eriterek başladı bölüm. sonrası çok sakin geçti, bunu yadırgamadım. henüz ilk bölümdeyiz, her zaman ilk bölümlerde kopacak fırtınaların taşları döşenir. sam'in mide bulandıran sahneleri çok gereksiz uzatılmış, o sahnelerde zorlandım. midem bulandı. genel olarak bu diziyi izlemek her türlü çok keyifli. tüm karakterleri çok özlemişim. izlemek çok iyi geldi.

--- spoiler ---
43 entry daha