• futbol camiasından çok ilginç benzerlikleri mevcut olan dizidir.
  • sam'i sevmeyenler sam'e kurban olsunlar kendisi game of thrones geleceğinin en önemli üstadı olacak, zeki ve ahlaklı.

--- spoiler ---

cersei'nin sonu arya'nın elinden olacak galiba. yapacağım deyip de yapamadığı bir şeyi görmedik küçük farenin.
    --- spoiler ---
  • -spoiler-

çoğu hanenin başına kadınların geçmesiyle artık emin olduk ki finaldeki büyük savaş kadınların savaşı olacak. yolun kız birbirinizi.

-spoiler-
  • ne cersei, ne arya, ne jon ne de sarı saçlım daenerys. hepsini kenara atıyorum, lyanna mormont'un askerleriyiz!!

--- spoiler ---

ayrıca sam'in 1000 tane kitaptan random 3 kitap alıp sonuca gittiğine dair yazılar okuyorum. yapmayın, etmeyin, günahtır. tüm dünyanın bilgi bankasından bahsediyoruz. adamlar da konu başlıklarına göre 3-5 ayrım yapmıştır herhalde amk.

--- spoiler ---
  • sansa ile karstark'lar arasında bir sonraki tartışmanın söyle olacağı dizidir:

- benim dedemin dedesinin dedesi ne yapmış?

- ne yapmış?

- sizin tarladaki bütün hıyarları yemiş!
  • şu çakma spoiler veren cercei öldü falan diyen adama o kadar sövdüm ki, zaten o öldü muhabbetinden sonra okumadım. sonra sabah ne zaman öldü ne zaman ölecek derken baktım trollenmişim, helal olsun.
  • --- spoiler ---

cersei'nin ölümünün beklentinin aksine arya'nın elinden olmayacağı dizidir

benim kişisel tahminim çok çok büyük ihtimalle jaime'nin elinden olacağıdır, küçük ihtimalle de tyrion reyizin elinden de olabilir. ancak bu ikisinden birinin elinden olacağı kesindir. bu konuda kehanet mevcut ve cersei'yi küçük kardeşinin öldüreceğini biliyoruz. (bkz: valonqar) jaime her ne kadar ikiz kardeşi de olsa daha sonra doğduğu için küçük kardeş olarak değerlendirilebilir. zira bizim şişko yazarımız sağ gösterip sol vurmayı sever bu da jaime'yi daha favori hale getiriyor.

ayrıca cersei iyice mad kinge bağladı. çocuklarından başka bir şey düşünmeyen kadın oğlunun ölümünü resmen sikine takmadı. jaime de bu değişimin farkında. günü geldiğinde yeminini bozup mad kingi nasıl öldürdüyse (bkz: kingslayer); ikizinin, aşkının yıkım doğuracak bir kararı sonrasında çok üzülecek olsa da cersei'yi de benzer şekilde öldürecektir.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

geçen düşünürken aklıma geldi şimdi jon un targaryen oldugunu biz biliyoruz bran da biliyor peki buna diğerlerini nasıl ikna edecek , yani şimdi gitse winterfell e jon snow ned starkın oğlu değil yeğenidir dese , rhaegar targaryenin oğludur dese millet gerçekten inanacakmı, ben olsam kesin demir tahtta hak iddia etmek için uydurdular diye düşünürdüm :) ispat olarak yok rhaegarın arpı mezarlıkta çıktı yok yüzüğü şurda çıktı filan tamamen saçmalık arp orda çıktı diye haa tamam jon rhaegarın oğlu diyecek halleri yok kaldı ki kitapta genç griff in bile targaryen oldugu şüpheli iken (bazı kişiler blackfyre oldugunu söylüyor) jonun targaryen olduguna inanmak için gerçekten sağlam bi kanıt gerekiyor bu sağlam kanıtı bilenler yeşillendirirse sevinirim

edit:@krokiller howland reedinde orada bulundugunu dolayısı ile olayı onaylıcagından bahsetti sanırım millet i bu şekilde ikna edecekler
    --- spoiler ---
  • yemek yerken sam'in bok temizlediği sahnenin denk gelmesi dışında güzel bir bölüm ile 7. sezonuna giriş yapmış dizi.

sebebi neydi ki?
  • biraz evvel kadıköy vapuruyla karaköye geçer iken, arka koltukta oturan iki bayan arasında geçen konuşmanın gündemi:

-geçenlerde ben de geym of tırones diye bir diziye başladım.
    -ha o film!
    -hayır dizi dizi.
hesabın var mı? giriş yap