• solda görünce içimi bi heyecan kapladı ne yalan söyliyim. başlasa da izlesek. sözlüğe hareket katıyo, pazartesi günlerini çekilir hale getiriyor.

yalnız rica edicem şöyle abuk subuk entryler girmeyin (bir üstteki entry hariç), cidden bişey oldu sandım lan.
  • ışınlanma olayını kolayca hazmeden fanları olan dizi.

euron'un bin gemilik donanmayı ejderha kayasının dibinden geçirip king's landing'e getirip sonra aynı yoldan geri çıkarması zaman geçişiyle açıklanamaz.

kitaptan uzaklaştıkça zırvalayan bir dizi olmasına rağmen ilk sezonların hatrına dizi tarihinin en iyisi belki de.
  • az önce 'light of seven' şarkısının çaldığı sahneyi izledim. orgazma yakın bi duygu yaşadım. gavurlar yapıyor abi yeaaa.
  • şapkasını siktiğimin ayısı yeni kitabı çıkartsa bari de en azından zaman geçse izleyecek dizi kalmadı lan westworld'de bitti. önereceğiniz dizileri bekliyorum sözlük bir yeşil uzağınızdayım.
  • kitapları hatim etmiş asoiaf hayranlarının 5. sezondan itibaren götüyle gülerek izlediği dizidir. aynı diğer hbo dizisi westworld gibi bu dizi de çok yüksek bütçeyle holywood filmlerine yakın kalitede bir prodüksiyona sahip olmasına rağmen senaryo yazarlığı çok kötüdür. dikkatli ve inceleyerek izleyen tüm seyirciler zaten 5. sezondan itibaren kalite düşüşünün, mantık hatalarının farkındalar. kitap serisini okuyanlar için dizide olanların %90'ı zaten komedi.

neyse yine de seviyoruz, finalini de merakla bekliyoruz. bu dizi sayesinde fantastik kurgu türü tekrardan ünlendi ve amerikalılar dizi sektörünü ciddiye almaya başladı. sırf bu nedenlerden bile takdiri hak ediyor.

twow'u bekleyen kitap hayranları için şu entrylerimi bırakıyorum (bkz: #76583760) (bkz: #76582528)

özetle son durum: kitap 2018de gelmiyor.
  • püsürük atanların nasıl bir mükemmelik beklediğini bir türlü çözemiyoruz.
    ne yapsın ne etsin bu dizi film çekenler. ne bekliyorsunuz? ne istiyorsunuz? ne kadar daha mükemmeli sizi tatmin eder?
  • yillardir bir game of thrones bagimlisi olarak son sezonu sabirla beklemekteyim fakat nedense bu dizinin oyunculari baska yapimlara girdiklerinde golgede kaliyor ya da bana oyle geliyor.. (bkz: maisie williams)(bkz: natalie dormer)(bkz: emilia clarke)
  • bu dizi hakkında olumsuz tek birşey söyleyebilirim, en geçn 2015 de falan bitmiş olması gerekirdi. çok acı çektirdiler gelecek sezonu bekletirken.
  • tüm zamanların en abartılmış dizisi.

ne düzgün karakter gelişimi var, ne tutarlı hikaye ilerleyişi var. kesitirilemezlik ve görsellik biraz zevk veriyor olabilir. ancak o.

şimdi linç edebilirsiniz.
  • 1. dizinin kitaplardan tamamen ayrılıp ilk sezonlardaki detayların ve özenin yerini sıradanlığa bırakmasını göz ardı eder;

2. karakterlerin tutarsız değişimleri, saçma sapan olay örgüsü ve mantıksız zaman kaymalarını düşünmez;

3. homeland, westworld, the americans, sherlock ve the crown gibi başyapıtları da çekilmemiş sayarsak

tarihin en iyi dizileri arasında *belki* sayılabilir.
hesabın var mı? giriş yap