şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

sezon fena başlamadı boşa bok atmanın lüzumu yok. 2 yıllık aranın ardından hemen big event beklemenin manası var mı gerçekten bilemiyorum. özlem gidermek yetti gibi. şimdi yorum başlıklarımı teker teker sıralayayım

*öncelikle intro ile başlayalım; yeni temayı pek beğenemedim. geleneksel got introsu değildi. kışın gelmesi vs. okey ama tüm bu yapıların içi tam olarak ne alaka? muhtemel sebep şu: sezon çok az sahada geçeceği için introyu doldurmak amaçlı yapılmış. ancak şunu söyleyebilirim en sondaki iron throne üzerindeki sancak etkileyici olmuş şimdilik lannister sancağı tabii ki ;)

*arya-jon kavuşmasında beklediğim hype'ı bulamadım. çok daha etkileyici olması gerekirdi. sahnede müzik kullanılmamış olmasını anlamlandıramadım. kit ve maisie'nın oyunculuklarına mı çok güvenilmiş yoksa zaten seyirci yıllardır bunu bekliyor sapsade bişey olsun herkes kendince duygulansın mı denilmiş? finaldeki jaime-bran karşılaşması çok çok daha yüksekti. karşılaştırmak tabii ki manasız ikisi çok farklı ama maalesef senelerdir beklediğim kavuşmadan tahmin ettiğim kadar etkilenemedim :(

*sansa'nın evrimine hayran biri olarak tyrion ile olan diyalogları ve aryanın jon'a karşı onu savunması çok hoşuma gitti. my ice-hearted ginger queen <3

*euron'un cersie'nin kulağına "ı'm gonna put a prince in your belly" diye fısıldadıktan sonraki cersie'nin duygu karmaşasını izlemek lena'nın harika oyunculuğu sayesinde müthişti. hate the character respect the actress. bu arada euron'un ölümü cersie'nin elinden olmazsa ben de bir şey bilmiyorum. bu kadın lannister soyadı taşımayıp bu kadar küstah olan kimseyi yaşatmadı şimdiye kadar.

*tüm gücü, kendine güveni, badassliği, show düşkünlüğü ejderhalarından gelen daenerys'i fazlaca gülerken bulduk bu bölümde. aşk bunu iyice delirtti bence. sam'in de dediği gibi gerçekler için kendi tacından vazgeçecek mi gerçekten? peki 7 sezon boyunca bu kadının verdiği emekler boşa mı gidecek lekesizler, dothraklar, ejderhalar.. peki jon herkese aegon olduğunu açık edecek mi? ikisi arasında ciddi bir anlaşmazlık olacak. we will see..
    --- spoiler ---