şükela:  tümü | bugün
  • 3 ağustos'ta reddit'te yayınlanan bir yazıya göre 8.sezon ilk bölümün senaryosu da bütün ayrıntılarıyla sızdırılmış. bakınız:
    https://www.reddit.com/…r_season_8_script_outlines/

gerçeklik payı nedir bilinmiyor tabi.
  • bu gercekse ben baya okudum yani yazık oldu bana.
    yalan olmasını dilediğim ama okuduklarımin hiç de oyle soylemediği olaydır:'(
  • gerçeklik payıyla ilgili kafamda deli soruların döndüğü durumdur. net bilenler varsa beni yeşillendirsin zira okuduğum şeylere inanmak istemiyorum.
  • tamamen gerçek geliyor. ha, sızdı diye değişiklik yaparlar mı orasını bilemem ama her ayrıntısına kadar oldukça mantıklı bir senaryo.
  • kitapla paralel gitse super olur. dusunsene cilt cilt kitap var senaryo siziyor alin bunu okuyun ipneler diye.
  • yaklaşık 1 hafta önce açıklama yaptı adamlar neredeyse daha senaryoyu yazmaya başlamadık diye.

hâlâ sızan senaryo hâlâ sızan senaryo...
  • --- spoiler ---

cersei'yi öldüren kişinin valonqar olacağı gerek kitapta gerekse dizide belirtilmişken arya'nın cersei'yi öldürdüğü bir senaryonun doğru olması tarafımca imkansızdır. dolayısıyla bu senaryonun tamamen fan-made olduğunu düşünüyorum.

--- spoiler ---
  • az önce okudum hepsini. bana oldukça inandırıcı geldi ama hikayenin son bölümünde senaryoda klişeleşme hakim . hikayenin ilerleyişi her ne kadar 7. sezonda yaşananlar ile tutarlılık sağlasa da son 2-3 bölümün senaryosunun değişebileceğini öngörüyorum.

--- spoiler ---

sızan senaryo kısıtlı olmasına rağmen bize genel hikayenin nasıl ilerleyeceğini söylemişler. en son 3. sezonun başında gördüğümüz warlock'lara hiç bir şekilde değinmiyorlar, en son 6. sezonda essos'da kalması istenen emirlere uymayı reddeden başına buyruk daario naharis ortalıkta yok, 2. sezondan beridir devam eden vaadedilmiş prens ve ya diğer adıyla azor ahai'ye dair hiç bir bilgi yok anca kargaşada jon kılıcı sapladı night king öldü denmiş.

belli ki diziyi iki türlü sona hazırlamışlar birincisi 5. bölüm ile night king'in ölmesi ve ak gezenlerin yenilmesiyle hikayemiz son buluyor, bir diğeride 6. bölümde "what if" serilerine benzer bir hikayeyle euron greyjoy'un kral olması ve gelişen olaylar neticesinde jon ile euron'un bok yoluna giderek koca dizide adam akıllı bir kaç karakter dışında herkesin ölmesiyle sonuçlanacak.

galiba "o son bölüm olmasaydı güzel final yaptı" lafının yerine, abi kime bağlanırsan bağlan dizide önüne gelen ölüyor dememizi istiyorlar.

--- spoiler ---

her ne kadar yalan bu dense de inandırıcılığı ve olasılığı en yüksek senaryoya sahip.