şükela:  tümü | bugün
  • game of thrones'un taze çıkan official mobil oyunu. clash of clans tarzı oyunlarla benzer mekaniklerle ilerliyor fakat oyun westeros'ta kendi adınıza house kurmak, flamanızı belirlemek, iron throne'a ya da westeros'taki diğer lordluklara oynamak gibi got fanlarının seveceği detaylara sahip. oynayanlar yeşillendirsin birlik olalım, iron throne'a girişelim <3

oynanış videosu aşağıda:

https://www.youtube.com/watch?v=ldbwptwvp-g
  • iğrenç bir chat arayüzüne sahip oyun.
  • şu aralar böyle bir oyunun eksikliğini hissettiğimden mütevellit heyecanla beklediğimdir. ayrıca eğer vaadedildiği gibi bir oyun olacaksa tutulması işten bile değildir.

böyle büyük bir evrene sahip dizi/kitap ile ilgili sadece telltale'nin oyun yapmış olması beni epey üzüyordu. bu başlangıç biraz da olsa umutlanmama sebep oldu diyebilirim. darısı skyrimden hallice nice westeroslu, demir tahtlı pc/konsol rpg oyunlarına.

oyuna gelecek olursak henüz 30 dakika önce keşfetmiş, bir kaç yeri okumuş ve bir kaç video izlemiş birisi olarak oyunun başarılı bir strateji-mmo olarak gözüktüğünü söyleyebilirim. hane olayları ve demirtahta oturma yarışı olursa tadından yenmez valla.

gereken ilgiyi görmesi ve gördüğü ilgiyi haketmesini umut ediyorum. bi de pokemon go'dan uzun ömürlü olsun da gerisi mühim değil.
  • george amcamızın yaratmış olduğu evren üzerine yapılmış bir mobil gerçek zamanlı strateji oyunu. aynı zamanda oyuna nakit para yatırdıkça kazanıyosunuz (p2w), yatırmadığınız taktirde yavaş bir ilerleme söz konusu yada sizden gelişmiş, daha da kötüsü dün oyuna başlamış birisi yüksek bir miktar nakit para yatırması halinde sizin tüm emeklerinizi silebilir, bu yüzden başlamadan önce iki kere düşünün derim. her şeye rağmen güzel insanlar ile birlikte oyunu tecrübe etmek ve game of thrones evreninde bir kalenin lordu olmaya çalışmak, güçlü bayraktarlar toplamak yada birisine bağlılık yemini etmek ve o yarattığı ortam ile sizi got dünyasına götürmesi yönünden başarılı bir yapımdır.
  • bir süre sonra pay to win değil pay to play haline geliyor, oldukça fazla para yatırmadan gelişim göstermek imkansızlaşıyor. bunu göze almıyorsanız bulaşmayın.
  • 19 ekim'de çıkacak olan oyundur.

oyunun oynanış videolarına baktığımda binalara seviye atlatıp, level kasılacak gibi duruyor. her oyunda olduğu gibi çinlilerin dolup taşacağını düşünüyorum.