şükela:  tümü | bugün
  • ne yazık ki hbo'nun sahip olduğu muhteşem güvenlik tedbirlerinden sonra sürekli sızan bölümlerin ardından olmuştur.
    kaynak: reddit
    --- spoiler ---

sızan senaryo
    --- spoiler ---

ayrıca aşağıdaki bahsettiklerim ağır spoiler içerir.

--- spoiler ---

1) (bkz: demir taht'a bran stark'ın oturacak olması)
    2) 4. bölümden görüntüler sızdı. ejderhalardan biri daha ölüyor.
    3) clegence kardeşler dövüşecek ve ikisi de ölecek.
    4) dany jon snow tarafından öldürülecek. ardından karalara bürünecek.
    5) jon'un dany'i öldürme sebebi dany'nin tyrion'u infaz edecek olması.
    6) infaz sebebi ise jaime'nin kaçmasına tyrion'un yardım etmesi. ayrıntılar görselde mevcut.
    7) jaime euron'u öldürüp ağır yaralanıyor.
    8) cercei jaime ile beraber ölüyor.
    9) konsey kurulacak konsey bran'ı king ilan edecek
    10) sansa kuzey'i yönetecek

the end.
    --- spoiler ---
  • senaryoya gram inanmadım...
    böyle bağlarlarsa ağır hayal kırıklığı içerir...
  • --------------------spoiler--------------------

samwell tarly'nin bile kral olma olasiligi bence bran'den daha yuksek. belki de terse yatirmak icin kendileri sizdirmistir ya da fake'dir. yani en azindan umarim oyledir.

--------------------spoiler--------------------
  • bran, ferrasini satan bilge triplerinde kral yapsalar kendi itiraz eder çünkü o artık kendini kral kadar düşük (!) görmüyor.

edit: tahminim kelimesi kelimesine tuttu.
  • --- spoiler ---

bence uydurma senaryo gibi durmuyor. senaryo uyduracak adamın bu kadar kimsenin aklına gelmeyecek şeyi sallayacağını sanmam. arya olayında senaristlerin sürpriz sevdasını gördük zaten yine milleti şaşırtmak için böyle bir şey yazmış olabilirler. seyirciyi saçma sapan şaşırtarak iyi senaryo yazdığını sanan iki vasat heriften fazlasını beklemiyorum şahsen. ben doğru çıkacağına inanıyorum bu senaryonun. yalnız jon niye karalara bürünüyor anlamadım surun ötesinde hiçbir şey kalmaması lazım şu an. ww'ler öldü, yabanıllar zaten hep bu tarafa doğru kaçtı. neyin nöbetini tutacak bu adam orada?

--- spoiler ---
  • (bkz: gotleak)
  • got hayranlarında wikileaks sızmasından daha derin yankılar uyandıracaktır.
    tabi ki (bkz: okumadım).
  • (bkz: kaynak got'um)
  • bran'in kral olması kadar saçma bişey görmedim.jon niye yine karalara bürünüyor kimi kimden koruyacak.akgezenler bitti , özgür halk ona tapıyor .bence bu gerçek senaryo ve gerçeklesicek.game of thrones 7 sezonuna ihanet etti bu sezon.yazik.
  • bazı ayrıntılar atlanmış, onları da ben ekleyeyim:

- bran westeros'a kız meslek liseleri açtıracak
    - ejderha yetiştirme çiftlikleri kurularak herkesin ejderha sahibi olması sağlanacak, böylece mad king veya mad queen gibi oluşumların önüne geçilecek
    - jon snow duvarda 31 çekilmesini serbest bırakacak, duvarın kuzeyine gazino açılacak
    - arya kötü yola düşecek ama yüz değiştirme yeteneği sayesinde gecelik ücreti bayağı yükselecek
    - ve en önemlisi futbol keşfedilecek, westeros'un kenar mahallelerindeki yetenekli ayaklar, krallardan, kraliçelerden daha popüler olacak