şükela:  tümü | bugün
 • izlememek bir tercih, kimse laf edemez.
  hitap etmiyordur, ilgini çekmiyordur, zamanın yoktur, önceliklerin farklıdır; olabilir.

  ama diziyi izlemeyenlerin büyük bir kısmı izlemediğini özellikle belirterek bok atmaya meyilli gördüğüm kadarıyla. deneyimlemediğin ve bilgi sahibi olmadığın bir konuda karalamaya girişmek tam bir kützekalılık örneği. sözlük geleneğini devam ettirmek istiyorlar herhalde:
  (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)

  sadece bununla kalsa yine iyi. bu tipler popüler bir esere bilgi sahibi olmadan bok atarak kendilerini özel hissediyorlar. size kötü bir haberim var canlar; game of thrones izlemeyip bok atmak dünya genelinde mainstream* olmuş bir ilgi çekme yöntemi. sizin gibi belki de yüzbinlerce insan var, biz bunlara attention whore* diyoruz.

  tek bir mantıklı argüman üretmeden çamur atan bu cahil grubu biraz sorguladığınızda "birkaç sene geçsin, popüler olmadığında izleyeceğim" cevabını alıyorsunuz :)

  şair burada demek istiyor ki "ben dikkat çekici hiçbir özelliğe sahip değilim, özgün bir şeyler de üretemiyorum, düz malım. o yüzden uzmanların ve genel kitlenin kaliteli olarak kabul ettiği eserlere bok atarak kendimi göstermeye çalışıyorum. varlığımın anlamı başarılı insanların ürettiği şeyleri bilip bilmeden kötülemek ve hatta bununla yetinmeyip bir de ezik ezik yaptığım hıyarlıkla hava atmak"

  game of thrones ve benzeri eserleri güzel güzel eleştiren, izleyip/inceleyip beğenmediği noktaları anlatan, olumlu ya da olumsuz görüşlerini paylaşan dostlarımızı tenzih ederim.