şükela:  tümü | bugün
  • yetişkin masalı seyretmeye ne kadar meraklı bir kitle var. masalını anlatsalar çocukmuyuz lan biz deyip diklenirler sonra da (bkz: game of thronesun finalinde tahta gececek kisi) diye konu açarlar. tahta değil lan o, hava, hava...

çocuklara masal hayal güçleri gelişsin diye anlatılır, yetişkinler de gelişmemiş hayal güçlerini renklendirmek için mi böyle game of thrones benzeri konusunu hayal dünyasından alan uyduruk dizelere zaman ayırabiliyor.

biraz bakayım dedim, izlemek mümkün değil, uyduruk bir masal, yüzüklerin efendisi benzeri, eskinin he-man i tadında dizi çekmişler ortaya salmışlar. bizim millet amerikalıdan daha çok bağlanmış.

bir kitle var zerre beyin yok, varmış gibi geziniyorlar ya hayret ediyorum o kitleye...

1 saat olur bilemedin 2 saat olur, konusu olur izlenir, senaryosu konuşulur, efektleri yorumlanır, kostüm, makyaj takdir edilir, biter... neyini izliyorsun uyduruk bir masalın yıllarca devam eden bölümlerini.

pamuk prenses ve yedi cücelerden bir hikaye uydursalar, adını değiştirip 1000 bölüm çekseler, aksiyon, küfür, fetişizm ekleseler, cücelerle pamuk prensesi, yanında da kötü kalpli kraliçeyi biraz karıştırsalar bu gerizekalı kitle ben ne izliyorum demez 1000 bölümü de izler. yazıklar olsun, tamam kapat, kapat...
  • game of thrones dizisi zaten pamuk prenses ve yedi cücelerden esinlendiği için değeri olmayan önermedir.
    seven kingdoms aslında yedi cüceleri temsil etmekte ve muhtelif armalar ile de algı güçlendirilmektedir. dışarıdan bakınca hangi krallığın hangi cüceye ait olduğu da net olarak bellidir. huysuz cüce, dallama cüce, ibnetor cüce falan hep bellidir. khalesi pamuk prenses, cersei lannister kötü kraliçe, jaime lannister ise iyi kalpli avcı rolündedir.
    (bkz: gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var)
    (bkz: zoruna gidenin borusuna gitsin)