şükela:  tümü | bugün
  • şu boktan günlerde derdimi sikeyim değil mi? evet, en azından kafam dağılır vasıtasıyla game of thrones'u baştan bir izleyeyim dedim. ve ilk teorim;

jon snow konusunda bir ters köşe yaşayabiliriz. şöyle ki, bu dizide saçlar her şey abicim. ned ve arryn; gendry'nin robert'ın oğlu olduğunu ve joffrey'in olmadığını saçtan çözmüştü. buradan yola çıkarak jon snow'un babasının robert olduğunu düşünmekteyim. targaryen olsaydı saçının sarı veya beyaza çalan sarı olması gerekirdi, neyse işte.

saç önemli abi. mesela ilk bölümlerde bran hasta yatağındayken kahpe cersei gelip ilk oğlundan bahsetti catelyn stark'a... ve aynen şöyle söyledi; simsiyah saçlı. o çocuk gerçekten robert'indi. ayrıca aryn robert'in tohumunun güçlü olduğunu söyledi ölmeden önce.

şimdi jon'a bakalım; saçlar simsiyah. bütün stark'ların saçları hafif kestane. bunun simsiyah. ilk bölümleri yeniden izlerseniz bu ihtimalinde olabilitesi yüksek görünüyor.

bunu buraya bırakıyorum, eğer doğru çıkarsa kendimi tebrik edeceğim.

ha bu teorinin en büyük hendikapı, ned neden robert'e çocuğunun olduğunu söylemedi? kim bilir belki de lyanna söylemesini istemedi... tower of joy'da ned'e bunun sözünü verdirmiş olabilir. bunu tower of joy flashbackinde göreceğiz.

edit: şimdi biraz araştırdım da robert+lyanna= jon ihtimali de dillendirilmiş internet camiasında. neyse evet yalnız değilmişim.
  • john snow ve tyrion lannister aslinda targaryen soyundan gelme. en sonunda daenerys targaryen ile bir olup ejderhalara binecekler (3 ejderha sembolu o yuzden) ve duvarin ote yanindaki night walker'lara karsi savasacaklar.
  • - hodor, great other dır. yani akgezenleri tanrısı.
    - meera reed, jon snow un ikizi. bunların anası babası da lyanna starkla, rhaegar targaryen.
    - jon snow azor ahai
    - jon snow white walkers ların tarafında.
    - tyrion, lannister değil targaryen. mad king in tywin lannister ın karısıyla yattığı kitapta yazıyor. tywin lannister, tyrion a ölmeden önce you are not my son diyor.
    - samwell tarly targaryen.
    - daario naharis oros.. pardon harpynin çocuklarının lideri. (sons of the harpy)
    - benjen stark daario naharisin ta kendisi.

okuduklarım bunlar, yenileri aklıma geldikçe editlenecek.
  • jon snow'un ebeveynleri kim? - #60193516
    jon snow'un ebeveynleri part 2 - #60313222
    jon snow'un kılıcı longclaw'un önemi - #60359610
    jon snow'un karakteri nasıl değişecek? - #60152412
    ned stark'ın lyanna'ya verdiği söz ne? - #60333997
    tower of joy'da ne yaşandı? - #60393177
    tyrion bir targaryen mi? - #60375546
    waymar royce neden white walkerlar tarafından öldürüldü? - #60453136
    melisandre ne ayak? - #60179827
    house martell'in çaktırmadan aldığı intikam - #60491131
    dany, ejderha yumurtalarıyla ateşe yürüdüğünde aslında ne oldu? - #60590631
    dany, nasil oldu da ejderhalari geri getirdi? - #60612702
    azor ahai gerçekten var olabilir mi? - #60651023

devamı gelir gibi.
  • bir örneği de burada (bkz: #60326049)
  • piyasada 7.sezon teori videoları çoğalmaya başladı.sezon başlayana kadar yüzlerce video olur.bir örnekte burada. 7.sezon teorileri
  • game of thrones'un en güzel yanı teoriler olmasına rağmen sürprizi kaçmasın diye artık yeni teorileri okumama kararı almıştım. ama kara büyü gibi peşimi bırakmıyor. şöyle ki; geçenlerde kitabı okurken jalabhar xho'ya denk geldim ya bu adam kimdi dizide var mıydı diye düşünüp google'a yazdım ve "jalabhar xho theories"diye öneri verdi. çok istememe rağmen okursam siksinler diyerek kendimi tuttum. sonra jalabhar xho'yu* görsellerde aradım ve karşıma areo hotah çıktı. şansımı sikeyim. yine sürprizi kaçtı :(