şükela:  tümü | bugün
  • dizinin 2. sezonunun gün be gün yaklaştığı şu günlerde, gün yüzüne çıkan hatadır.
    şöyle ki; bir çoğumuz game of thrones dizisinin efsane ilk sezonunu soluksuz ve büyük bir beğeni ile izledik ve mottosu winter is coming olan ikinci sezonu için de, sabırsızlıkla gün sayıyoruz.
    ama bakıyoruz, dizinin ikinci sezonu ne zaman başlıyor; nisan 2012.
    e şimdi soruyorum; spring is coming daha doğru bir betimleme değil midir?!
    hal böyle olunca da, konunun çiçekler ve kelebeklerle bezeli, romantik komedi tadında geçmesi elzem değil midir?
    yorumu, aynı zamanda dizinin sıkı takipçisi olan sözlük okurlarına bırakıyorum.
  • inanılmaz imla hatası olmasından yeğdir.

(bkz: ki)

edit: ki'yi birleştirmişler, ahah. aferin.

"d" ünsüz sertleşmesi olmamış bu sefer, onu da başka bir mod düzeltir bir ara, acelesi yok.
  • gerçek zamanlı olarak değil dizinin kendi içindeki dünyasında winter is coming olduğundan pek katılamayacağım mantık hatası. yani şu mantıkla söyleniyor; 'hani o ilk sezonda beş yüz kere söylediğimiz winter varya, o artık is coming beyler sıkı durun' .
  • 'yazlıkçılar' adlı dizinin yazın yayınlanmasından feyz alındığını hissettiren tespit.
  • su korkunc yaratiklarin (adlarini unuttum) o kuzeydeki boyle siz diyin 10 ben diyeyim 20 metrelik duvari gecerek dehset salacagi korkusu.

ya arkadasim bir sakin olun. tamam soguk oralar ama baska isiniz gucunuz mu yok surekli kis geldi gelecek anksiyetesiyle yasayip duruyorlar.
  • şahsım adına bir mantık hatası yok. zira adamlar uyarmış! hala zincirsiz efenime söyleyeyim kar lastiksiz, çekme halatsız yola çıkmalar falan. ondan sonra bu kış hayatı felç etti. e senden ötürü bee...
  • kılıçtan taht mı olur amına koyiim, adamın götüne batar o.
  • bu stannis'in metresi kırmızı hatun'un doğurduğu black smoke niye gidip stannis'in kardeşini öldürdü. madem bu denli mükemmel bir assassin var elinizde ne diye gidip joffrey piçini öldürtmezsiniz de zor yolu seçersiniz diye sitem ettiğim bir mantık hatası da yok değil.
  • daenerys targaryenin üstün ordusu,üstün kişiliği ve beyaz derisi ile neyin iyi neyin kötü olduğuna karar verip hoşuna gitmeyen şeyleri düzeltme kisvesi altında şehirleri istila etmesi, özgürleştirmesi, demokrasi getirmesi, kendisinden daha kara derililere medeniyet götürmesi ve bunu yaparken gerisinde harap olmuş şehirler ve ölüm bırakması. ve bu karakterin çok sevilmesi. westerosun george w. bushu olan karakterin çok sevilmesidir mantık hatası.