• başıma bir şey gelmeyecekse herkesin huzurunda söylemek istediğim düşüncem. tek değilim biliyorum, son sezonu gayet heyecanla, böyle sezon mu olur nidaları atmadan izleyen insanlar var benim gibi. neden mi?

spoiler içerir şimdiden söyleyeyim.

her şeyden önce bir çok yazarın da dile getirdiği bir durum var, long night nasıl bitecekti allah aşkına? night king'in kaybetmesi dışında tek ihtimal herkesi akgezen çevirip kazanması. oturup masada ortak bir yol bulma imkanı falan var mı? night king ölmese dizi bitecekti arkadaşlar, adam ölmese dünya kaybedecekti. 8 sezondur dinlediğimiz winter is coming bu mu diyorsunuz, başka bir ihtimalin olmadığı aşikar. ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki.

dany'in delirmesi bence çok zekice ve güzeldi. kadının hayatını adadığı uğrunda nice fedakarlıklar yaptığı bir taht var, diğer tarafta da ben taht istimiyirim diye gezen targaryen olduğunun yeni farkına varan zaten zamanında kendi küçük tahtından da vazgeçip gitmiş biri var ve herkes sırf erkek diye sırf kendinden daha çok seviliyor diye adamın kral olmasını istiyor. sevdiği herkes öldürüldü, güvendiği herkes ihanet etti, kaç sezondur kadını dinlemeyip dinlemeyip sonra lafına geldiler, karşısında nankör bir halk var, delirmemesi mümkün müydü? zaten kraliçe olamayacağını anladığı bölümde de delirdi zaten. ve bana göre beşinci bölüm çok iyiydi gerilimi aksiyonu sinemografisi mükemmeldi. kötü sahneleri vardı tabi, mesela jamie ve euron düellosu gereksizdi ya da jamie'nin karakter gelişiminin piç edilmesi beni de sinir etti. ama bu durumda bölüm değil oralara laf ederim ben.

ilk iki bölümün de merhaba ve elveda olduğunu düşünürsek, ben memnunum arkadaş, imza falan toplamak artık bir sakin olun bence. son sezon adrenalini çok güzel yaşayabiliyorum ben. ki ben de bir ekşisözlük hiçbişeyi beğenmeyen timden biriyim. kafanızda bir de senaryo var istiyorsunuz ki onun gibi olsun. malesef bu işler böyle olmuyor. teori kasın ama olmayınca delirmeyin lütfen.
  • eh işte fena değil, önceki sezonlar gibi.
    tanım: bir tür ruh halidir.
hesabın var mı? giriş yap